1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 13 / 83 İlkİlk ... 3910111213141516172363 ... SonSon
Toplam 1242 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

tazminathukukçusu

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    beklemek zorunda kalmayabılırsınz denız bey.

Üye
    zmcoskun Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    23.01-2013
    Saat
    09:37
    Yaşadığı Yer
    ist

zmcoskun

arkadaşlar ben şehirler arası otobüste kaza geçirdim beyin kanamasına bağlı tranva var daha3 ay oldu ama bir yıl sürecek gibi avukata verdim vermem gerektiğini söylediler daha dava açılmadı geri alayımmı ben anlamadım karşıdan gelen tır suçlu idi tır çarptı bizim araçça avukatlık bir işim yıksa geri alayım daha yeni verdim

Üye
    xakmanx Avatarı

Gerçek Adı
    eşref
    Son Giriş
    05.08-2016
    Saat
    10:21
    Yaşadığı Yer
    izmir bergama

xakmanx

arkadaşlar benim bir bilgiye ihtiyacım var;01 eylülde trafik kazasında annem ve babamı kaybettim trafik sigotasında ölüm tazminatı yazıyor bizbaşvuru yaptık.kaza çift taraflı kusurun %75 babamda biz hem karşı tarafa hemde kendi aracımızın sigortasına başvurduk red kararı geldi gerekçe;biz iki kardeşiz ikimizde engeeliyiz varisler evli yetişkin ve çocuk sahibi oldukları için tazminat hakkı tahakkuk ememiştir cevabı geldi.
    tamamda ozaman bu trafik sigortasını niye yaptırıyoruz anlamadım

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

zmcoskun
    avukatlada hareket edebilirsin, avukatsızda kendinde halledebilirsin sigorta tarafını.ama sigorta şirketinden hariç tır sahibinden ve otobüs sahibinden tazminat istiyorsan dava açman gerekir.bana sadece sigortanın ödeyeceği tazminat yeterli diyorsan tedavin bittikten sonra heyet raporu yani maluliyet raporu alacaksın ve diğer evraklarla beraber sigorta şirketine müracat edeceksin.
    ama bu konularda bilgin yok galiba sen avukatla devam et.dava açıldıktan sonrada sigorta şirketiyle anlaşabilirsin.
    sen hem tırın sigorta şirketine hemde otobüsün koltuk sigortasına müracat edeceksin.

xakmanx
    öncelikle başın sağolsun
    trafik sigortasını karşı tarafa verilen hasar ve maluliyetler için yaptırıyoruz.tabi buna destekten yoksun kalmada dahildir.ama sizin konunuz biraz karışık galiba.anne ve babanızla aynı evdemi oturuyordunuz,evlimiydiniz ikinizde, çalışıyormusunuz ikinizde, daha detaylı yazarsan daha net cevaplar verme imkanımız olur.
    rahmetliler kaç yaşındaydılar, çalışıyorlarmıydı,
    kaza nasıl oldu, kaza tutanağında tam olarak ne yazıyor,

Üye
    xakmanx Avatarı

Gerçek Adı
    eşref
    Son Giriş
    05.08-2016
    Saat
    10:21
    Yaşadığı Yer
    izmir bergama

xakmanx bilgi

benim durumum kaza çift taraflı babam şahsı oto karşı taraf otobüs servvis otobüsü ben ve kardeşim evli ve çocuk sahibiyiz ayrı annem ve babamla ayrı yaşıyorduk o zaman sigortada niye ölüm tazminatı yazıyorlar kusurun %75 bizde %25 karşı tarafa verdi trafik karşı taraf ağı ceza mahkemesinde 22 şubatta yargılanacak

ben ve kardeşim çalışıyoruz annem 56 babm 59 yaşında babam emekli ama halk eğitim kurumunda öğretmenlikte yapıyordu kaza raporunda kavşaklardan geçerken geçiş önceliği kuralını ihlal ettiği için babam birinci dereceden kusulu karşı tarafta kavşaklara yaklaşırken hızını azaltmama kuralını ihlal ettiği için %25 kusurlu .otbüsteçarpana kadar38metre fren hızı var çarptıktan sonrada 19metre sürüklüyor yani hızınıu siz düşünün bizim ar5açta 3 ölü var arkadada teyzem oturuyordu oda öldü onun için sigorta tazminat verdi düşüncelerinizi bekliyrum

Üye
    --erhan-- Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan Aydınalp
    Son Giriş
    04.07-2016
    Saat
    04:31
    Yaşadığı Yer
    mardin

--erhan--

Arkadaşlar benim sorum şu..Geçenlerde bi yakınım trafik kazası geçirdi kamyon çarptı beyin kanaması geçirdi beyin ameliyatı oldu,sol bacağında hafif his kaybı bi gözü görmüyor,aklı arada bi gidiyomuş trafik suçları %50 akrabama % 50 ise kamyon şöförüne yazmış şöförün hatası yok ama kaza olan yer şehiriçi olduğu için kamyon giremiyomuş bu durumda sigorta şirketine tazminat davası açsak süre nasıl işler ayrıyetten araba şirket arabası şöförde çalışan arabanın üzerine kayıtlı olduğu şirkete herhangi bi dava açabilir miyim..?

leventlevent

iyi günler arkadaşlar benimde bir sorum olacak 2008de bende bir trafik kazası geçirdim elimde %8 engelli raporum var kazadan ötürü tam 5 sene sonra ise dava karara bağlandı bilirkişi raporunda bana beraat kazaya sebep olan sanık hakkında 5 sene hapis cezası verildi .. şuanda elimde bu kararın onaylı birer sureti mevcut bulunduğum ilde kaza işlerine bakan bir sigorta şirketi var çok önceden konuşmak ve bilgi almak için gitmiştim ancak görüşmelerden sonra işlemleri başlattık hastaneden maluliyet raporu aldım 1 nüshasını onlara verdim dava dosyasının tamamını fotokopileyip ve onaylatıp kendilerine teslim ettim birde bağlı bulundukları sigorta şirketine vekalet verdim (sadece davaya bakmaları için vekalet) ve şimdi son olarak benden mahkemenin gerekçeli kararını beklediklerini bunu güvence hesabına verdiklerinde parayı 8 gün içinde alacaklarını söylemişlerdi ve alınacak orana %20ye imza attım .. şimdi bu sizin yazdıklarınızdan sonra hata yaptığımı anlıyorum yani bana öyle geliyor yani ben uğraşmak istemediğim için bu işte onları görevlendirdim şimdi ben ne yapabilirim bana yardımcı olabilecek birisi varmı ? teşekkürler

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

nasıl hata yapmışsın, neden pişman oldun,
    % 20 yi mi vermek istemiyorsun , sorun ne,
    verdiğin vekaletnameyi yine noterden azilname ile iptal ettirebilirsin, aranızda yapmış olduğunuz sözleşmeyi iyi oku.seni bağlayan bir madde vardır,

leventlevent

yok yani bu yazılanlara göre işi sigorta şirketine vererek hatamı yaptım diye sizlere soruyorum vekalet iptalini sordum 100 lira fiyat verdi noter .. sözleşmeyi hatırlamıyorum ne yazıyordu sadece %20ye imza attığımı biliyorum hepsi bu .. yani ben şimdi bu sigorta şirketinden vazmıgeçeyim iş bitme aşamasındayken sözleşmeyi feshetmek ne derece etik olur ?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

etik olmaz
    artık iş bitme noktasına gelmiş,verdiğin vekaletde AHZU KABZ ifadesi varmıydı

leventlevent

yoktu galiba hatırlamıyorum öyle bir kelime .. nedir o ?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

parayı alma yetkisi

leventlevent

he evet hatırladım ama o şekilde değilde vekaleti hazırlayan bayan sordu bana neye yetki vermek istiyosun banka hesaplarına falan erişebilsinmi dedi bende hayır sadece dava dosyasıyla ilgili işlemleri yürütmesi için vekalet vermek istiyorum dedim .. bu şekilde vekaleti hazırlattım .. bunu değiştiremezler dimi benden gizli ?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

değiştiremezler

leventlevent

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    neyse birazdan bulunduğum ile döndüğümde gerekçeli kararı vermeden önce herşeyi açık açık soracağım kendilerine bakalım atmosfer nasıl olacak ..

Sayfa 13 / 83 İlkİlk ... 3910111213141516172363 ... SonSon

Başlığın Etiketleri