Sayfa 12 / 83 İlkİlk ... 289101112131415162262 ... SonSon
Toplam 1244 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gokhankahya Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan Kahya
    Son Giriş
    19.12-2012
    Saat
    19:14
    Yaşadığı Yer
    Antalya

gokhankahya

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Erol Bey sizede büyük geçmiş olsun. Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim

Sinan Bey: Ben karşı tarafın trafik sigortasının hangisi olduğunu bilmiyorum sadece aracın plaka numarası mevcut Hastaneden alacağım raporlar hangi şirkete göndereceğimi nerden öğrenebilirim veya başka bir alternatif yol varmıdır. Ve bu evrakları gönderirken bir dilekçe ile'mi yoksa belirli bir form ile' başvurmam gerekecek. Teşekkür ederim.

Üye
    Sinan41 Avatarı

Gerçek Adı
    Sinan Berkdemir
    Son Giriş
    18.12-2012
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli

Sinan41

Gökhan Bey;

Öncelikle aracın plakasından hangi sigorta şirketi ve hangi poliçe numarası olduğunu bulmak gerekiyor. Açıkçası bu da pek kolay bulunacak bir bilgi değildir. Eğer plakayı (özelden yazarsanız daha iyi olur) verirseniz sizin için araştırmaya çalışırım. Gittiğiniz hastanenin "özürlü raporu" verip vermediğini bilmiyorum ama bu raporu veren bir hastaneden rapor almanız gerekir. Bu raporu alırken özellikle trafik kazasından dolayı kalıcı sakatlıklarınızın ve hasarlarınızın belgelenmesi önem taşımaktadır. Bugün aldığım bir mağdurumuzun raporunda mealen şu ifadeler vardı; "Kişi, % XX oranında sakat olup, ancak bu sakatlığın trafik kazasından kaynaklanıp kaynaklanmadığının tıbben belirlenemedi" şeklindeydi. Özetle böyle bir raporla sigorta şirketine başvursanız da kesinlikle ödeme alamazsınız. Benim tavsiyem öncelikle, anlatmaya çalıştığım şekilde bir "kalıcı özür oranınızı belirten bir rapor" almanızdır. Sadece rapor konusunda bile yazacaklarım çok fazla ama burada yazdıklarımın şimdilik yeterli olduğunu düşünüyorum.

Bunun dışında sigorta şirketinin istediği evrakları temin etmeniz lazım. Daha önceki yazışmalarda bununla ilgili bilgi olduğunu sanıyorum, burada tekrarlamayayım. Evraklarınızdan birisi bile eksik olsa sigorta şirketi ödemeyi yapmaz. Çünkü bazı sigorta şirketleri çoğunlukla prosedürleri kullanarak ödememeyi veya en azından geç ödemeyi tercih etmektedirler. (İnternet sitemizde teşekkür ettiğimiz sigorta şirketleri dışında bir şirket ise sıkıntınızın artacağını söyleyebilirim). Ayrıca ne alacağınızı bilmediğiniz için sigorta şirketinin ödediği parayı kabul etmek durumunda kalırsınız. Gereken evraklar konusunda özellikle kazazedenin yazmış olduğu bilgilere bakmanızı öneririm.

Bizler bile bu konuda çalışmamıza rağmen gerek sigorta şirketlerinin uygulamaları, gerekse alınan tıbbi raporlar konusunda çaresiz kaldığımız zamanlar olabiliyor. Son olarak, isterseniz internetten aldığınız bilgilerle kendi başvurunuzu yapabilirsiniz, isterseniz sizin yerinize dosyanızı takip edebiliriz. Tercih tabii ki sizin...

Tekrar geçmiş olsun

Sinan Berkdemir
    RTB Uluslararası Hasar Danışmanlığı
    RTB Uluslararas Hasar Danmanl

Bu arada araştırırken bir hukuk sitesinde avukatların sadece "Trafik Sigortası" ile ilgili olarak 557 soru ve bunlara karşılık sayısız yorum olduğunu söylesem yorumunuz ne olurdu?

Üye
    deniz_acr Avatarı

Gerçek Adı
    deniz
    Son Giriş
    02.03-2013
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul

deniz_acr

merhaba arkadaşlar ben 5 ay önce motorla trafık kazası gecırdım motorda arkada oturuyodum ve kazada yaralandıgım ıcın ayak bılegınde parcalı kırık olustu amelıyat olup platın taktılar benım sorum ben karsı tarafın trafık sıgortasından herhangı bı tazmınat alama gıbı bı şansım varmı... bılgısı olan yardımcı olursa sevınırım

Üye
    enguna Avatarı

Gerçek Adı
    gün çağlar
    Son Giriş
    25.12-2012
    Saat
    01:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enguna

herkese merhaba

özellikle şehirler arasında seyahat edenler lütfen biletlerinize adınızı soyadınızı mutlaka yazdırın otobüs firmaları genelde özellikle kalabalık grupta bazen isim yazmıyor eğer isim yazmassa kazadan sonra sigorta ile yolcu karşı karşıya geldiğinde sorunlar çıkabiliyor bir cümlede kazazede arkadaşa söyleyim bu ülkede okuma yazma bilmeyen çok insan var kötü niyetli insanda var aklı başında insanda var herkezi aynı kefeye koymamak lazım diye düşünüyorum.. kazasız belasız günler...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:14
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

deniz
    evet maluliyet oranında tazminat alabilirsin.yolcu konumunda olduğun için kendi bindiğin motorun sigortasındanda tazminat alabilirsin
    erguna
    uyarın için teşekkür ederim.ben zaten ne anlatmak istediğimi anlıyanlar anlıyorlar

Üye
    deniz_acr Avatarı

Gerçek Adı
    deniz
    Son Giriş
    02.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

deniz_acr

karşı tarafın sıgortasından alıcam ama kaza 5 ay önce oldu elımde yüzde 25 kalıcıdır dıye heyet raporum var sıgorta sırketı kazadan 1 sene sonrakı heyet raporunu kabul edıyomus dogrumudr??

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:14
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

madem raporu almışsınız, bu raporla sigorta şirketine müracat ediniz, zaten istanbulda oturuyorsun, sigorta şirketlerinin hepsinin merkezi orada elden teslim edebilirsin evrakları.eğer raporu kabul etmezlerse 1 yıl dolunca tekrar rapor alırsın, tekrar müracat edersin.
    sigortacılar genelde 1 yıllık süreyi iyileşme süresi olarak görüyorlar, kesin kabul edilmeyecek diye bir kural yok.
    diğer evraklarını hazırla ve şansını dene

Üye
    deniz_acr Avatarı

Gerçek Adı
    deniz
    Son Giriş
    02.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

deniz_acr

cok tesekkur edrım verdıgınız bılgı ıcın saygılarrrrr

Üye
    esin__77 Avatarı

Gerçek Adı
    esin
    Son Giriş
    29.12-2012
    Saat
    02:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul

esin__77

1 sene tedavi süreci geçmeden firma ödeme yapmaz.eğer devamlı olan yani tamamen uzulun kopması durumunda hemen başvuru kabul ediliyo.

tazminathukukçusu

merhaba oncelıkle gecmiş olsun. basvurunuzu sımdı yapmanızda sakınca yok. hem basvurarak sigorta sırketını de temerrude dusurmus olursunuz faız bu tarıh ıtıbarıyle işleyecektır.
    bu tarz durumlarr.da ıyılesme surecı ozur oranının değişme ıhtımalıne bınayen beklenır ancak basvurmanıza engel deıldır. talep edersenız yardımcı oluruz. bizde istanbuldayız ıyı gunler.

Üye
    blacksea61 Avatarı

Gerçek Adı
    yunuS
    Son Giriş
    14.02-2013
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara

blacksea61

merhabalar benım ufak bi sorum olcakdı bende 11,12,2011de ust gecıtın altında 5 6 arkadaş karşıya geçerken bana araba carptı carpma esnasında ust gecıtın altında oldugum ıcın sucluyum biliyorum ama bana vuran kışıde yol bom boşken ve yolun 4de 3unu gecmışken en son şerıddeyken frenede basmayıp 100 km bi hızla carptı bana karşı taraf bı arayıp sormadı gecmış olsun bile demedı. ayagımda parcalı kırık cenemde ve kolumda iz kaldı benım derdım ayagım bi sene oldu kaynamadı kemık, tekrar bu ayın 20sınde amelıyat olcam davacı olmuştum 1 ay olmadı sonuçlanalı bana vuran kişiye hapis cezasından cevrilirmiş para cezası verıldı 3700 tl ve bende bi avukata gıttım durumu anlattım bana vuran şahısın arabasının sıgorta şirketıne dava acmak istiyorum felan dedım çunku bi senedir calışamadım ustune bı amelıyat daha olucam borcum harcım bırıkdi maddi sıkıntıyada gırdım saglıgımda duzelmedı benım sızden ısteğim bu avukat bıraz boşluyo pek ustune duşmuyo davanın oncelıkle ben bu sigorta şirketınden para alabılırmıyım kusurluyum ama adam para cezası aldığı ıcın umutluyum ve ayagımın durumundan dolayı tam 1 sene 1 ay kadar olcak kaza olalı napabılırım avukata dıyebılcegım bışey varmı sonucları az cok sız bılırsınız o yuzden sıze sormak ıstedım

cevabınız beklıycem cok teşekkur ederım okudugunuz ıcın (

tazminathukukçusu cevap

merhaba Yunus bey,
    Öncelikle geçmiş olsun. bahsettiğiniz üzere çarpan şahıs bir ceza almış ise tali de olsa bir kusur verilmiş demektir. kaldıkı o hızla şehir içinde gitmek tali kusur için yeterli.
    Çok büyük meblağlar olmasa bile karşı tarafın kusuruna göre aracın zorunlu mesulıyet sigortasından olusan bi iş gücü kaybınız varsa buna göre tazminat alabılırısınız.
    Ayrıca bu bir senede yapılan tedavi masrafları da karsı tarfın kusuru ölçüsünde aracın sigortasından alınabılır.Bu konuda evraklarınızı (kaza raporu vb benzeri) gönderir iseniz konusu yardımcı oluruz.
    Tekrar geçmiş olsun.

Üye
    blacksea61 Avatarı

Gerçek Adı
    yunuS
    Son Giriş
    14.02-2013
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara

blacksea61

öncelikle bilgileriniz için teşekkurederim kaza oldgunda calışıyordum işsizlık maaşı aldım 6 ay kadar 6 ayda hiç bi işe giremedim toplamda bi sene oldu ve bikez daha amelıyat olucam bunların dışında baktım elımdeki kazanın oldugu gun polis tarafından tutulan kaza tespit tutanağına ınceledim karşı tarafın kusur dagılımı bolumunde 52/1 B maddesi yazıyor ama davanın sonucunda adama verılen 3700tl para cezası tutanagında ne yazdıgına daha bakmadım ordada bi kusur oranı verildiğini düşünüyorum onada bakıcam

tazminathukukçusu para cezasına takılmayın

Üstad para cezası almasına takılmayın ceza hukuku farklı bısey. tali kusur verılmıstır. durusmalarda ıyı hal göstermıstır, sabıkası yoktur tum bu etkenler bırlesir ceza düşer düşük ceza da paraya cevrılır. Ceza davası esnasında trafık bılırkısısınden rapor ıstenmısıtr. bu raporu veya kaza tespit tutanağını paylaşırsanız daha rahat yardımcı olabılırım. Saygılarımla

Üye
    deniz_acr Avatarı

Gerçek Adı
    deniz
    Son Giriş
    02.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

deniz_acr

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ya benım anlamadıgım benım yüzde 25 kalıcı raporum var devlet hastanesınden sımdı bu trafuık sıgortasının neden 1 sene sonra ıstemesının sebebını hala anlamıs degılım bence bunlar caydırmak ıcın yapıyolar gıbı gelıyo yanlısmıyım?

Sayfa 12 / 83 İlkİlk ... 289101112131415162262 ... SonSon

Başlığın Etiketleri