Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

bykardelenn Trafik kazasından dolayı alınacak olan tazminat miktarı..?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    herkese iyi çalışmalar arkadaşlar. benim bilenlere bir kaç sorum olacak. yardımlarınızı bekliyorum.

ben 17 mayıs 2010 tarihinde ailemle birlikte trafik kazası geçirdim. aracı abim kullanıyordu ve kazada annemi kaybettim. kazada bizim hiçbir kusurumuz yok. dava dosyasında bizim kusursuz olduğumuza dair bir ibare okumuştum. . ayrıca ben uluslararası ilişkiler öğrencisiyim. 2009-2010 sezonunu kaza yüzünden yarıda bırakmak zorunda kaldım. 2010-2011 sezonunda ise fizik tedavi için derslerimi aksatmak zorunda kaldım. ben % 34 kişi özürlülük raporu aldım. avukatım 40 ila 45 bin arası bir tazminat alacağımızı söyledi. karşı tarafın maddi durumu iyi ama karşı tarafın aracının trafik sigortası yok. bu miktar normal mi değilse normal miktar ne kadardır.

şimdiden hepinize teşekkür ederim iyi çalışmalar...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

öncelikle geçmiş olsun ve başınız saolsun.
    kaza galiba çift taraflıydı ve sizin kusurunuz yok .karşı aracın trafik sigortasının olmaması sizin için önemli değil. siz tazminatınızı garanti fonundan alabilirsiniz.ayrıca poliçedeki limtler dahilinde anneniz vefat ettiği için geride kalanlar destekten yoksun kalma tazminatı alırlar.yanılmıyorsam 2010 yılında 175.000 tl dir.sizde %34 raporunuzla yaklaşık 55-60 bin civarında bir maddi tazminat alabilirsin.ayrıca sen ve kardeşlerin var ise babanız karşı araç sürücüsü ve ruhsat sahibinden manevi tazminat isteyebilir ve dava açabilirsiniz.tüm bunları avukatınız anlatması lazım ama avukatlar müvekkillerinin fazla bilgili olmasını istemezler.ayrıca avukatınızla anlaştıysanız mutlaka bir sözleşme imzalayın .bu gibi davalarda tahmini ücret kazanılan ve tahsil edilen miktarın % 10 unudur.
    manevi tazminat davanızı mutlaka açın.manevi tazminata siğorta şirketi veya garanti fonu karışmaz.karşı taraftan alacaksınız.
    son bir not olarakta sitede dolaşan aracılara güvenmeyin tazminatınızı hemen alırız diyenlere itibar etmeyin

bykardelenn

ilgilendiğiniz içn teşekkürederim. biz avukatla % 35 anlaştık. daha doğrusu abim anlaştı. ben o aralar hastahanedeydim. galiba biraz fazla anlaşmışız.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

yuhhh o avukata
    ortak olsaydı bari.davaları açtınızmı

bykardelenn

henuz açılmadı davalar. yarın kurul raporumu ve öğrenci belgelerimi vs yollayacağım. birde şöyle bi durum var. henüz dava açılmadı ama bu avukatla ortak çalışan kendisini sigortacı olarak tanıtan birisi daha var. annem için güvence hesabından ve kaskodan 30 bin tl çıktı. bunun 10 bin tl sini adam aldı. bunu alma hakkı var mı bu adamın. henüz annem için hiçbir dava açılmadı.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

arkadaşım sizin işiniz zor. siz paçayı kaptırmışşınız. sizi yakında borçluda çıkarır bunlar.allah yardımcınız olsun. cahil de değilsiniz ama diyecek bişi yok.üniversitede okuduğunuzu söylemissiniz.adam 10 bin lira almaya hakkı varmı diyorsun. sen müsade etmişsinki alıyor. adama yetki vermişsin. adam insaflıymış gerçekten .tamamınıda alabilirdi.veya sadece 10 bin lirasını size verebilirdi.

bykardelenn

arkadaşım anlaşmayı ben yapmadım ki. ben hastahanedeydim anlaşma yapılırken bana sadece bi kağıt imzalattılar. okuyamadım bile. durumum o kadar vahimdi. ölüm tehlikesi bile vardı. anlaşma yapıldığı için bende % 35 almalarına birsey demedim. yalnız söyle bir durum var. avukatlık kanunu mad 164. göre azami % 25 olması gerekir. bu durumda sözleşmemiz geçersiz sayılır mı?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

ÜÇÜNCÜ KISIM
    Yargı Yerleri ile İcra ve İflas Dairelerinde Yapılan ve Konusu Para Olan veya Para ile Değerlendirilebilen Hukuki Yardımlara Ödenecek Ücret
    1. İlk 20.000,00 YTL için %12
    2. Sonra gelen 30.000,00 YTL için %10
    3. Sonra gelen 50.000,00 YTL için %8
    4. Sonra gelen 150.000,00 YTL için % 6
    5. Sonra gelen 400.000,00 YTL için % 4
    6. Sonra gelen 600.000,00 YTL için % 2
    7. Sonra gelen 1.000.000,00 YTL için %1
    8. 2.250.000,00 YTL?dan yukarısı için %0,1

bykardelenn

kazazede kardeş. bugun avukatımı aradım ve en inciğine cinciğine kadar herseyi sordum. aldıkları oranın çok fazla olduğunu, daha ucuza çalışan avukatların olduğunu söyledim. avukatımın dediği ise şu şekildeydi. biz sigorta şirketine açtığımız davadan % 30 alacağız. karşı tarafa açtığımız tazminat ve ceza davasında % 9 alacağız dedi. ayrıca sigorta şirketinden alacağımız tazminatın 70 bin ile 110 bin arasında değişeceğini , bir de karşı tarafa açılacak davadan da 60 bin gibi bir miktar alınabileceğini söyledi. annem için ise açılacak manevi tazminat davasında annemin ev hanımı olması ve yaşının 65 olmasından dolayı çok küçük bir miktar tazminat alacağımzı söyledi. şimdi ben avukata güvenmeli miyim, ne dersin?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

sayın bykardelenn
    sizin olayınız biraz karışık gibi geldi bana.benimde başımdan aynı olay geçti ve şu anda gerekli davaları açtık ve her şey yolunda devam ediyor.avukatımlada hiç sorunum yok her şeyi yazılı olarak imzaladık ve birer nüsha aldık.lütfen şu sorulara cevap bulmaya çalışın.
    1-sigorta şirketine açılan davadan avukat neye göre %30 aldığını sorarmısın
    2-karşı tarafa açılacak davalarda %9 alacağına göre neden diğer davadan %30 alıyor.ikisinin konusuda para.
    3-yapmış olduğunuz sözleşmelerden neden 1 nüshası nı size vermemiş, eğer vermediyse bu sözleşme geçersizdir.ki size bir nüshasını vermediğini anlıyorum, çünkü yüzde kaç alacağını telefonla konuşunca öğreniyorsunuz.
    4-avukatınızın tepkisini ölçmek için ben bu konuyu yargıya götüreceğim deyin bakalım tepkisi nolacak. bu tazminat miktarları hakkında.
    5-birde abiniz olduğunu yazmışsınız bu avukat siz yatarken abinizle anlaşma yapmış olabilir.
    6-anneniz için açılacak destekten yoksun kalma davası için annenizin yaşının 65 olması ve ev hanımı olması hiç önemli değil. bu konuda bir çok yargıtay kararı mevcut.bunu avukatınızın iyi bilmesi gerekir.
    7-kurul raporunuzdaki oran nedir
    8-ayrıca sigorta şirketine dava acacaksanız eğer aldığınız kurul raporundaki oran önemli değildir. çünkü mahkeme sizi istanbul adli tıp kurumuna gönderecek ve oradan alınacak rapor kati olduğu için işlemler bu rapora göre devam edecektir.
    9-son olarakta eğer tüm bu sorulara karşı hala kafanız karışıksa o zaman www.tazminathukuku.com sitesinde gerekli incelemeyi yap ve gerekirse çelik hocayla görüş ve durumu net bir şekilde izah et.görüşemezisen yazılı olarak soru soabilirsin.benim bu nikimide söyleyebilirsin bende çok görüş aldım hoca dan.

sevgili arkadaşım neden bu arkadaş benimle bu kadar ilgilendi diye düşünürsen onunda cevabını vereyim.aynı durum benim başımda olduğu için ve 2 senedir bu konuları araştırdığım için senin bir hak kaybına uğramaman için uğraşıyorum.çünkü bu konularda malesef çok hak kaybı ve hak yemeler oluyor.
    yinede eğer bir yardımım dokunacaksa özel mesaj yoluyla telefonunu verebilirsin telefonla konuşuruz
    her şey gönlünce olsun. selametle...

bykardelenn

kazazade kardeş. çok teşekkür ederim yazın için. gerçekten çok aydınlatıcı olmuş. söylediklerini aynen yapacağım. sonucu yine buraya yazarım. çok sağolasın

bykardelenn

Herkese merhabalar arkadaşlar. Başlığı ne kadar tazminat alırım diye açmıştım. Belki benzer olayı yaşayanlara fikir olması açısından sonucu yazmak istedim. % 34 özür oranım çıktıktan sonra bunu Sigorta Şirketine yolladık. Sigorta raporu kabul etti ve 92000 tl ödeme yapılacağını bize bildirdi. Fakat kazanın üzerinden henüz 18 ay geçmedi diyerek karşı taraf itiraz ettiği için ödeme yapılmasından vazgeçildi. 18 ay dolduktan sonra tekrar rapor aldık. Bu defa rapor % 36 çıktı ve ödenecek tazminat 98000 tl olarak belirlendi. Bu hafta içinde ödeme yapılmasını bekliyoruz. Sigorta haricinde bir de maddi manevi tazminat davası var tabi. Bu davaları henüz açmadık çünkü öncelikle ceza davasının görülmesi gerekiyormuş. Tazminat davasından da yaklaşık 30000 ila 40000 tl arası birşey almamız bekleniyormuş. Avukat ile yüzde işine gelince avukatla % 30 anlaşma devam etti. Yani bu 98000 tl nin yaklalsık 30000 tl si avukata gidecek Zoruma gidense raporum % 40 üzerinde çıkamadığı için özürlü olduğum halde özürlü statüsünde değilim (

Üye
    mehmet veysi Avatarı

Son Giriş
    03.08-2015
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır

mehmet veysi

Slm kardes öncelikle gecmis olsun kardes ben Nisan 2009 yılında araç ici trafik kazası geçirdim benim raporum yüzde 36 bana çıkan rapor asgari gelir düzeyinde 101 milyar çıktı gelirim 1200 lira olarak tesbit etseydim 17500 lira alacaktım daha oncede bu sitede pejmurde adlı bir üyeye mail atmıştım eğer isetersen sizede mail atabilirim mail adresim mvcakmak hotmail Com Tlf 05079582349 bu arada avukatlar cok yüksek bir rakama anlasmissiniz

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

sonucu paylaştığın için teşekkürler
    tazminatı almana çok sevindim ama avukata çok fazla vermişsin yapacak bişi yok artık.sözleşmeyi sormuştum önceki yorumumda size. varmı avukatla aranızda imzalı bir sözleşme ve iki taraftada nüshası varmı.
    güle güle harcayın

bykardelenn

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    mehmet veysi;

Ben öğrenci olduğum için 3000 tl lik fark normaldir. Bölümüm gereği de özürlü olmam iş bulmama engel olmadığı için bu mebla verilmiş. Fakat şu var ki biz tekrar ek tazminat davası açacağız oradan da yaklaşık 2000 tl beklilyoruz insallah

Sayfa 1 / 3 123 SonSon