Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 87 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eses-26 Avatarı

Son Giriş
    10.07-2016
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar bu konuda herkese güvenmeyin.bu işi yaptığını söyleyen dolandırıcılar da var.örneğin beni dolandıran özçağdaş sigorta adı altında ali öz kütahya tavşanlı lı ve şu anda bursa da olduğu sanılan kayıp şahıstır.sakın ama sakın bu ve bunun gibi insanlardan uzak durun hatta gördüğünüz veya duyduğunuzda yetkili yerlere bildirin.yönetici arkadaşımdan da rica ediyorum bu yazımı ana konu olarak eklerse sevinirim.saygılar benim numaram:05358144446

Üye
    yakamoz1 Avatarı

Son Giriş
    15.06-2016
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler kazazede nickli arkadasım dediğin gibi araç şirkete ait kusur bende direksiyonda uyukalmam sonucu kaza meydana geldi SGK ya bildirimizi is kazası olarak beyan ettik siz sayın forum kulllanicilarindan öğrendiğim bilgilere dayanarak emeklilik için uğraşıyorum yakın zamanda öğrendiğim bilgiye dayanarakta SGK ya işgücü kayıp oranı icinde müracaatımı yapıyorum şimdide ancak bunlardan öte ben araç kaskosu ve zorunlu trafik sigortasından herhangi bir tazminat hakkimın olup olmadıgını ve ayrıca işverenden herhangi bir tazminat alıp alamayacagimi öğrenmek istiyordum bunların akabinde dava acmak istiyorum eğer alabileceğim bir tazminat varsa bunları alma taraftarıyım ve ayrıca ben tır şoförü oldugum için 2000 2600 tl arasında maaş alıyordum ancak isveren SGK ya asgari ücret üzerinden bildirim yaptıgı için SGK dan rapor paralarımıda asgari ücret üzerinden aldım bundan dolayıda suan tabiri caiz ise gırtlağına kadar borç içindeyim is verenim geçtiğimiz sene çıkış verdi hala çalışmıyor ve is arıyorum

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    18

trafik sigortasından tazminat hakkın yok ama kasko poliçesini incele hangi durumları kapsadığına bak. işverenden bu kazayla ilgili olarak tazminat talebinde bulunamazsın , ama maaşını gerçek değerden göstermediği için şikayette bulunabilirsin

Üye
    yakamoz1 Avatarı

Son Giriş
    15.06-2016
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İsveren araca kaskoyu yapyirirken sakatlık için 5000 tl sigorta yaptırmış %40 engelli raporum olduguna görede yaklaşık sigorta şirketinden alabileceğim maxsimum 2000 tl yi geçemeyecek ancak burada sanırsam yasal bir boşluktan sigorta şirketi ve isveren yararlanmakta ornegin 150000 tl aracı sigortaliyorlar ancak insana verilen deger ömür boyu sakatlandiginda 5000 tl bence olacak is değil

Üye
    simader Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Derneğimiz, sigorta şirketlerinden mağdur olmuş insanlara haklarını nasıl savunabileceklerini, hukuki yollara başvurmak gerektiğinde atılması gereken doğru adımları ücretsizolarak göstermekte ve bu konuda bilgilendirmeler yapmaktadır.
    Saygılar..

Üye
    kahraman12 Avatarı

Gerçek Adı
    kahraman
    Son Giriş
    24.07-2016
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    dilovası
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yüzde 70 karayolunun sucu bulunan tek taraflı kazada herhangi bi ödeme hakkına sahipmiyim

Üye
    simader Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle çok geçmiş olsun.
    Eğer kaskonuz mevcutsa sigorta şirketi tüm zararınızı ödemekle yükümlüdür. Şayet kaskonuz bulunmuyorsa hasarınızın, Karayolları'na yüklenen kusur oranına isabet eden kısmını (%70) kurumdan dava yolu ile talep hakkınız bulunmaktadır. Dilerseniz ayrıntılı bilgiyi derneğimizden telefon ile alabilirsiniz.
    Kazasız günler dileriz.

Si-ma-der

Üye
    Servet24 Avatarı

Son Giriş
    11.07-2015
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

annem trafık kazası gecırdı 7 sene once hamıleydı 8 aylık.davayı bu sene savcıya verdık su an savcı arastırma aypıomus fakat sıgorta parası nasıl alınıyo bılgı verırmısınız.annemı bı avukat aramıs ankarada oldugunu vekaletını kargoyla gondermesını ıstemıs bende sıze soruyorum guvenelımmı

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    18

nasıl avukatmış bu hiç bir belgeye bakmadan hemen vekalet istiyo, hemde kargoyla gönderin diyor,ilginç,annenin kazasıyla ilgili biraz detay yazarsan iyi olur,

Üye
    simader Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Servet24,

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletmek isteriz.

Yaralamalı trafik kazalarında, alabileceğiniz tazminatı hesaplayabilecek kişiler ancak aktüer hesap uzmanlarıdır. Aktüer hesap uzmanı olabilmek için uzun süreli bir eğitim ve sınavların tamamlanması gerekip, Adalet Bakanlığı'na kayıt olmak gereklidir.

Bu tazminat hesabı birçok formüllerle, verilerle ve olayın özelliklerine göre yapılan bir hesaptır. Dolayısıyla, gerek forum sitesinde gerekse etrafta fikir veren, uydurma hesap yapan yapan kişilere ve özellikle hiçbir hukuki donanımı yahut yeterlilik belgesi olmayan hasar takip bürolarına itibar etmemeniz tavsiye olunur. Bu tür uzman olmayan ve gerekli eğitimi almamış kişilerin, kulaktan dolma verdiği bilgiler veya uydurma yolla yaptıkları hesaplar sizi yanıltıcı olacaktır. Bu yanılgılar sonucu da mevcut haklarınıza kavuşma imkanınız ortadan kalkacak, telafisi imkansız hukuki hatalara uğramanız kuvvetle muhtemeldir.

Son yıllarda; sigorta şirketlerinin keyfi uygulamalarından çok, hiçbir hukuk eğitimi bulunmayan, ruhsat-plaka takipçiliğinden çıkıp hasar takip bürosu açan kişilerden veya bu konuda uzman olmayan hukukçulardan kaynaklı mağduriyet yaşanmaktadır. Bu konuda derneğimize de birçok başvuru gelmekte olup, bu tür sigorta aracılık şirketleri, danışmanlık firmaları yahut takip büroları hakkında ülke genelinde yaşanan sıkıntıları anlatan ve Barolar tarafından düzenmiş araştırmaları derneğimizin internet sitesinde inceleyebilirsiniz.

Aktüer hesabın ortalama yapılması mümkün değildir. Tazminat tutarının hesaplanabilmesi için;

- Kaza tarihi (ay-yıl)
    - Doğum tarihi (ay-yıl)
    - Kaza tarihindeki net gelir
    - Kesin sakatlık oranı
    - Geçici maluliyet (tedavi) süresi, bilgilerinin net olarak verilmesi gereklidir.

Maddi (daimi ve geçici iş göremezlik zararınız) tazminat haklarınız bakımından; aktüer hesap uzmanları tarafından hesaplanacak maddi zarardır. Aracın trafik sigortacısına, ZMMS limitlerini aşan bir zararınız varsa ve karşı aracın kasko sigortası varsa kasko sigortacısına, araç sahibine, sürücüsüne karşı dava ve talep haklarınız bulunmaktadır.

Maddi zararınızın hesabı için öncelikle geçici maluliyet süreniz ile kalıcı sakatlık oranınızın belirlenmesi gerekmektedir. Ayrıca, tam teşekküllü devlet hastaneleri, araştırma hastaneleri ve üniversite hastanelerinin polikliniklerinden alınan kalıcı sakatlık raporları, itiraz edilebilir raporlardır. Böyle bir itirazla karşılaşma olasılığınız çok yüksek olup, rapora itiraz edilmesi halinde Sağlık Bakanlığı İl Müdürlüğüne müracaatla hakem hastane belirlenmesi gerekir. Bu prosedür oldukça uzun süren, yorucu ve aleyhinize sonuç doğurabilecek bir yoldur. Dolayısıyla, bu olumsuz sürecin uygulanması yerine Adli Tıp Kurumu veya Üniversitelerin Adli Tıp Ana Bilim DalıBaşkanlıklarından rapor alınması daha lehinizedir. Zira; bu kurumların raporlarına itiraz mümkün olmayıp, raporları Mahkemelerce dahi hüküm kurmaya elverişlidir.

Tazminat tutarını belirleyen maluliyet oranı; kazanın büyüklüğüne göre değil, yaralanmanın bıraktığı sakatlığa göre ve sadece bu konuda uzman hekimlerce belirlenebilir.

Maluliyet oranınız belirlendikten sonra, sakatlık tazminatınızın miktarı belirlenebilecektir. Bu tazminatın miktarının, ilgili formüller kullanılmadan hesaplanması veya yaklaşık bir şey söylenmesi imkansızdır. Size bu yönde bilgi veren hasar takipçileri veya aktüer uzman olmayan hukukçular sadece kötüniyetli şekilde kandırma amacı gütmektedirler.

Manevi tazminat haklarınız bakımından ise; karşı aracın kasko sigortası varsa ve poliçede manevi tazminat klozu varsa kasko sigortacısına, sahibine ve sürücüsüne karşı dava ve talep haklarınız bulunmaktadır.

Üye
    Servet24 Avatarı

Son Giriş
    11.07-2015
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar bızım elımızde kaza tespıt tutanağı yok o sırada jandarma bakmış olaya ve tespıt tutanağını bulamıyoruz nasıl olacak ama annemın epıkrızı hastanede gordugu tedavıler fılan var dosya halınde

Üye
    simader Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Servet24

Sayın Servet24,

Öncelikle, sizi arayan veya ziyarete gelen hasar takip bürosu çalışanları veya sigorta danışmanlık firması çalışanlarına ve avukatlara itibar etmemeniz tavsiye olunur. İnternette dahi biraz araştırma yaptığınızda bu kişi ve şirketlerin muhtelif yalanlar ile dolandırıcılık maksatlı oldukları bilgisine ulaşabilirsiniz.

Kaza ile ilgili tüm belgelere Savcılık dosyanızdan ulaşmanız mümkündür. Kazanın üzerinden 7 yıl geçmiş olduğu nazara alındığında, Savcılık soruşturmasının çoktan bitmiş ve ceza davasının açılmış olması gerekmektedir. Anneniz kaza sonrasında şikayetçi olmamış ise de; dosya takipsizlik ile kapanmış olmalıdır.

Durumunuzun netleştirilebilmesi için; annenizin, kazanın gerçekleştiği yerin bağlı olduğu adliyeye giderek, Savcılık Sorgulama bölümünden, TC numarası ile sorgu yaptırıp dosya numarasını-savcısını veya dava açılmış ise mahkemesini öğrenip, dosyanın fotokopisini alması tavsiye olunur.

Zira; trafik sigortasına başvuru yapabilmek için, kaza tutanağı-araç belgeleri-kusur raporu vb. belgelerin bulunması gerektiğinden, bu belgeleri ceza dosyasından temin edebilirsiniz.

Diğer yandan; ceza dosyasının fotokopisi ile birlikte, hastane belgelerinin fotokopilerini yollamanız halinde, kalıcı sakatlık gerçekleşip gerçekleşmediği, tazminat hakkı ve uygulamanız gereken prosedür hakkında gönüllü avukatlarımız ve bilirkişilerimiz tarafından ücretsiz olarak bilgi verilebilecektir.

İyi günler

Üye
    zeynepozturk Avatarı

Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    22:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana da bi yardimci olabilir misiniz...
    Esim motorla giderken sag tarafta park halindeki arac sagina soluna bakmadan kapiyi acti esimin ayagina arabanin kapisi girdi. 4 yerinde kirik var ve ayaginin ust kismi kotu bi durumda ayagindan 2. Parmagi kesilecek 2. Ameliyatini oldu. Son olarak parmak kesme ameliyati olacak ve kaba etinden parca alinip ayaginin ustundeki acikliga yama yapilacak. Sigortali isci. 1200 lira maas aliyor. Ayagi enfeksiyon kapti toplam 45 gun hastahanede yatti. Hastaneden ciktigi gunden itibaren her gun hastaneye gelip pasuman oldu taksiyle gittik geldik o ayakla yuruyemezdi zaten. Bize cok masraf oldu ve ikiz bebeklerimiz var 8 aylik. Suan ihtiyaclarini karsilayamiyoruz. Sigorta da bize isgormezlik raporuna ragmen aylar oldu para yatirmadi. Son 10 gunluk bi isgormezlik raporu daha aldik teslim ettik. Hala bisey yok. Raporun ikisi de aylar once bitti. Olay oyle degisik ki kaza yerine polis gelmedi hasta ede adli vaka olmasina ragmen tutanak tutulmadi. Esim 1. Ameliyatinda 21 gun hastanede yatti ne hastane polisi geldi ne karakol polisi. Carpan kisini adi yok sani yok hicbi seyi yok elini kolunu sallaya sallaya cikti gitti. Esim hastanede kalisinin 17. Gunu iki arkadasini karakola gonderdi sikayet icin. Herhangi bi polis gelmedi buna ragmen. Bize hicbi sekilde bisey yapilmadi yardim edilmedi. Sonunda avukat bulduk herseyimizi anlattik. Suan hala hastanede yatmakta esim. Sizce biz ne kadar tazminat aliriz? Heyete girmedi daha cunku ameliyat daha olucak.

Üye
    eses-26 Avatarı

Son Giriş
    10.07-2016
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar dikkatli olun.bu konuda dolandırılan o kadar çok arkadaşımız var ki biri de benim.sadece benim öğrendiğim,beni ve 5 kişiyi dolandırıp yüz binlerce tl sini alıp giden ali öz adında bir kan emici var.aman dikkatli olun.bu şahıs ben engellileri çok çarptı.ben mahkemeye verdim kazandım fakat beş kuruş alamadım.bu adam şu anda bursa mudanya taraflarında diye biliyorum.sakat kalan insanların kan paralarını çalan yiyen bunun gibi yaratılara dikkat edin.hiç kimseye vermeyin işinizi kendiniz yapın..

Üye
    simader Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @zeynepozturk

Sayın ZEYNEPOZTURK,

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletmek isteriz.

İlk olarak aşmanız gereken sorun, yaralanmanın trafik kazasından kaynaklandığının ispatıdır. Tazminat hakkınız (araç ve sürücünün belirlenememesi halinde Güvence Hesabı'ndan) bulunmakla birlikte, bu hakkınızı ancak kazanın ispatından sonra kullanabilirsiniz.

Yaralamalı trafik kazalarında, alabileceğiniz tazminatı hesaplayabilecek kişiler ancak aktüer hesap uzmanlarıdır. Aktüer hesap uzmanı olabilmek için uzun süreli bir eğitim ve sınavların tamamlanması gerekip, Adalet Bakanlığı'na kayıt olmak gereklidir.

Dolayısıyla, gerek forum sitesinde gerekse etrafta fikir veren, uydurma hesap yapan kişilere ve özellikle hiçbir hukuki donanımı yahut yeterlilik belgesi olmayan hasar takip bürolarına itibar etmemeniz tavsiye olunur. Bu tür uzman olmayan ve gerekli eğitimi almamış kişilerin, kulaktan dolma verdiği bilgiler veya uydurma yolla yaptıkları hesaplar sizi yanıltıcı olacaktır. Bu yanılgılar sonucu da mevcut haklarınıza kavuşma imkanınız ortadan kalkacak, telafisi imkansız hukuki hatalara uğramanız kuvvetle muhtemeldir.

Son yıllarda; sigorta şirketlerinin keyfi uygulamalarından çok, hiçbir hukuk eğitimi bulunmayan, ruhsat-plaka takipçiliğinden çıkıp hasar takip bürosu açan kişilerden veya bu konuda uzman olmayan hukukçulardan kaynaklı mağduriyet yaşanmaktadır. Bu konuda derneğimize de birçok başvuru gelmekte olup, bu tür sigorta aracılık şirketleri, danışmanlık firmaları yahut takip büroları hakkında ülke genelinde yaşanan sıkıntıları anlatan ve Barolar tarafından düzenmiş araştırmaları derneğimizin internet sitesinde inceleyebilirsiniz.

Sigorta poliçesinden doğan tazminat hakları, yasalardan doğan bir haktır. Bu nedenle de, yasal haklara kavuşulabilmesi ancak ve ancak hukuk eğitimi almış ve bu konudaki yeterliliği diploma ve ruhsatname aracılığıyla tescillenen kişiler yani avukatlar tarafından verilecek hukuki yardımla mümkündür.

Avukatlık ünvanı bulunmayan bir kişinin, hak sahiplerini temsili hukuken mümkün olmadığı gibi; aktüer bilirkişi sıfatı olmayan bir kişinin tazminat miktarını hesaplaması da mümkün değildir. Hukuki yeterliliği bulunmayan kişilerin sigorta danışmanı, hasar takipçisi vb. sıfatlarla mağdur kişilere verdikleri bilgiler sadece kulaktan dolma ve eksik bilgilerdir.
    Aktüer hesabın ortalama yapılması mümkün değildir. Tazminat tutarının hesaplanabilmesi için;

- Kaza tarihi (ay-yıl)
    - Doğum tarihi (ay-yıl)
    - Kaza tarihindeki net gelir
    - Kesin sakatlık oranı
    - Geçici maluliyet (tedavi) süresi, bilgilerinin net olarak verilmesi gereklidir.

Maddi zararınızın hesabı için öncelikle geçici maluliyet süreniz ile kalıcı sakatlık oranınızın belirlenmesi gerekmektedir. Ayrıca, tam teşekküllü devlet hastaneleri, araştırma hastaneleri ve üniversite hastanelerinin polikliniklerinden alınan kalıcı sakatlık raporları, itiraz edilebilir raporlardır. Böyle bir itirazla karşılaşma olasılığınız çok yüksek olup, rapora itiraz edilmesi halinde Sağlık Bakanlığı İl Müdürlüğüne müracaatla hakem hastane belirlenmesi gerekir. Bu prosedür oldukça uzun süren, yorucu ve aleyhinize sonuç doğurabilecek bir yoldur. Dolayısıyla, bu olumsuz sürecin uygulanması yerine Adli Tıp Kurumu veya Üniversitelerin Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlıklarından rapor alınması daha lehinizedir. Zira; bu kurumların raporlarına itiraz mümkün olmayıp, raporları Mahkemelerce dahi hüküm kurmaya elverişlidir.
    Tazminat tutarını belirleyen maluliyet oranı; kazanın büyüklüğüne göre değil, yaralanmanın bıraktığı sakatlığa göre ve sadece bu konuda uzman hekimlerce belirlenebilir.
    Maluliyet oranınız belirlendikten sonra, sakatlık tazminatınızın miktarı belirlenebilecektir. Bu tazminatın miktarının, ilgili formüller kullanılmadan hesaplanması veya yaklaşık bir şey söylenmesi imkansızdır. Size bu yönde bilgi veren hasar takipçileri veya aktüer uzman olmayan hukukçular sadece kötüniyetli şekilde kandırma amacı gütmektedirler.

İyi günler dileriz.

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon

Başlığın Etiketleri