Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    18

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın reel;
    kişilerle bir sıkıntımız yok ,burada arkadaşlara faydalı olan herkese açıktır forum ama uslüb çok önemli, avukatım demişsiniz ama avukat meslektaşınıza "avkat efendi" diye hitap ederseniz sıkıntı olur.ayrıca burası sizin tabirinizle avlanma sahası değildir.
    işin gücün rastgelsin

Üye
    bilgin35 Avatarı

Son Giriş
    05.09-2016
    Saat
    18:46
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçen hafta tekrar Dr. gittik kontrol için koldaki platinler rahatsızlık verdiği için ilk ameliyattan 1,5-2 sene sonra alınması gerekiyormuş. karşı tarafa manevi tazminat davası açıcaz ileride olunacak ameliyatı davaya konu edebilirmiyiz ve birde avukatım eşim ve benim adıma tek dava açacak bunun için her ikimizdende vekalet ücreti alacağını söyledi yani avukatlık tarifesine göre alınacak tazminatın %12 si eğer bu oran 1500 TL nin altında ise benden 1500 TL ve eşimden de 1500 TL toplam 3000 TL alacağını söyledi normalde böylemidir? çünkü tek dava açılacak ve benim için 10000 tl eşim için 20000 tl lik dava açıcaz eşim için bile o kadar çektiği acılara ameliyata vs göre emsal davalarda 5000-10000 tl arasında tazminat çıktığı söyleniyor buna göre bana zaten çok cüzzi miktar ya çıkar ya çıkmaz gibi geliyor 1500 tl vermek çokta akıl karı değil gibi.

Üye
    gulnuryuruk Avatarı

Gerçek Adı
    Gülnur Yürük
    Son Giriş
    06.04-2015
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cok geçmiş olsun. Dava açmadan tazminat alma hakkınız var. Benim yakınım trafik kazası gecirmişti. Bi firma ile görüştük. İnanın 5 kuruş para vermedik. vekalette vermedik. 45 günde bizim hesabımıza yatırdı tazminatı . sonra biz %10 hizmet bedeli ödedik. Eger sizde tazminat hakkınızı almak isterseniz özelden mesaj atın yardımcı olmaya çalısırım.

Üye
    bilgin35 Avatarı

Son Giriş
    05.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevabınız için teşekkürler ama anladığım kadarıyla bahsettiğiniz özürlülük oranına göre alınan sigortadan alınan maddi tazminat benim sormak istediğim karşı tarafın sürücüsüne açmak istediğimiz manevi tazminat siz böyle bir dava açmadınız mı?

Üye
    Av.SHasO Avatarı

Gerçek Adı
    MEF HASAR DANIŞMANLI
    Son Giriş
    13.10-2015
    Saat
    09:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle geçmiş olsun

Manevi Tazminat miktarını hakim takdir eder. Sizin ve karşı tarafın ekonomik durumu ve mağduriyetin ağırlığına göre değişir. En fazla yapabileceği toplam tazminat üzerinden %12 almaktır.Bu da tazminatın yüksek çıkmaması durumunda hizmet bedelinin düşük çıkmasına neden olabilir. Bir de dosya icra aşamasıyla düşünüldüğünde en az 2 sene süreceğinden miktarın çok olmadığını düşünüyorum.

Yapılacak ameliyat giderlerini SGK yı taraf göstererek davaya konu edebilirsiniz bilirkişinin takdirine göre rakam değişecektir. Ancak acele etmemenizi tavsiye derim tedavi tamamlanınca SGK nın karşılamadığı tedavi giderlerini davaya konu edebilirsiniz.

Üye
    bilgin35 Avatarı

Son Giriş
    05.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba sigorta şirketinden maddi tazminat ile ilgili ibraname geldi bunda aynen aşağıdaki gibi yazıyor sizce uygunmudur. ben tam olarak ne yazdığını anlayamadım. sizde yanlış olan biryer varmı

yukarıda yazılı olay tarihinde geçirdiği kaza neticesinde ........... maluliyeti dolayısıyla bedeni-maddi zarar tutarı olarak hesaplanan .......... TL tutarındaki tazminatı nakden ve tamamen bugün MAFRE ... SİGORTAdan aldığımı tazminat miktarı üzerinde mutabık olduğumuzu ve bu miktara hiçbir itirazım bulunmadığı, işbu tazminatı almakla gerek MAFRE SİGORTA nın , kazaya sebebiyet veren sürücü ile araç işletmeninin iş bu olaydan mütevellit zimmetini kayıtsız şartsız ve rücuu kabil olmamak üzere tamamen ibra eylediğimi beyan kabul ve taahhüt ederim.

Üye
    simader Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sayın @bilgin35,

Eğer size teklif edilen tutarı kabul ediyorsanız, belgeyi imzalayabilirsiniz.

İyi günler

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12