Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa Tekerlekli Sandalye Minderi Tercih Kılavuzu

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    star TEKERLEKLİ sandalye MİNDERİ TERCİH KILAVUZU

15 farklı havalı minder arasında sizin için en doğru olan model ve ölçü hangisi? Bu seçimde size yardımcı olması için bir kılavuz hazırladım.

Pozisyonlamaya ihtiyaç duyuyorsanız, skolyoz ya da kalça deformasyonunuz mevcutsa, sağa-sola eğik oturma, öne kaykılma gibi sorunlarınız varsa: star STARLOCK

• En yüksek risk grubundaysanız, çok kilolu ya da çok zayıfsanız, yüksek düzeyde postür sıkıntınız varsa: 13 cm yüksekliğinde STARLOCK 5"
    • Yüksek-Orta risk grubundaysanız, yatak yaranız varsa ya da geçmişte yara oluşmuşsa: 10 cm yüksekliğindeki STARLOCK 4" veya 7 cm yüksekliğindeki STARLOCK 3"
    • Orta-Düşük risk grubundaysanız, minderinizin çok yüksek olmasını istemiyorsanız: 7cm yüksekliğindeki STARLOCK 3" veya 5 cm yüksekliğindeki STARLOCK 2"
    • Düşük risk grubundaysanız, oturma bölgenizde his-hareket varsa veya bel kontrolünüz yüksekse, sırt yüksekliği kısa olan aktif tekerlekli sandalye kullanıcısıysanız: 5 cm yüksekliğindeki STARLOCK 2"

Standart bir tekerlekli sandalye kullanıcısıysanız, günde 10-15 saat tekerlekli sandalyede oturuyorsanız:star STANDART

Havalı minderiniz daha tok olsun istiyorsanız, günde 10-15 saat tekerlekli sandalyede oturuyorsanız, havalı minder kullanırken havada salınma hissine kapılıyorsanız, oturduğunuzda bacaklarınız sağa sola açılıyorsa ve bunlardan rahatsızlık duyuyorsanız:star STABİL AIR

Özellikle kuyruk sokumu bölgesinde yaranız varsa, yüksek sırtlıklı sandalye kullanıyor ya da kanepe-koltuk gibi yerlerde oturuyorsanız:star CXR

• Genel hücre yüksekliği 10 cm iken kalça kısmında 5 cm hücre yüksekliği olan 2 valfli modeldir. Bu sayede kullanıcının kuyruk sokumu daha boşta kalır: CXR-2

Ayağa kalkabiliyor ama gündelik yaşamınızda uzun süreler oturuyorsanız, oturduğunuzda kalçanızda ağrı ve deformasyon hissediyorsanız, yara açısından düşük risk grubundaysanız:star GALAXY veya STANDART

• Hem konfor hem postür desteği hem de stabilite istiyorsanız: GALAXY-2
    • Yumuşaklık ve rahat kullanım istiyorsanız: SHORT CONTOUR-2 2"
    • Bu kullanıcılar yukarıdaki tüm diğer modelleri de tercih edebilirler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Arkadaşlar, hazırladığım bu kılavuzu inceleyip kendiniz için en doğru modeli belirleyebilirsiniz.

Eğer kılavuzda bu seçime dair bir yetersizlik varsa, lütfen yazın, hemen gerekli düzeltmeleri yapalım.

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Trabzon

tsrahman

Bülent Bey roho contour select in patlamalarından gerçekten sıkıldım ve günlük aktivitemi de etkilemeye başladı.
    yeni bir minder olarak star marka almaya karar verdim ve sizin önerilerinizi de dikkate alarak bir seçim yapmaya çalışıyorum. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
    kenarları alçak bir aktif sandalyem var şuandaki minderimi bu sandalyeyi almadan önce almıştım ve 8 cm yüksekliğinde aslında farkındayım büyük risk alıyorum sırt dengesi olmayan birinin hem aktif sandalye kullanıp hemde bu yükseklikte bir kullanması hatta antibipperı da sökmesi hiç mantıklı değil... ama arabaya almak için mecburum işe gidiyorum sağa sola rahat çıkabilmek için bu riskleri alıyorum. çünkü hayat devam ediyor.
    Yeni bir minder seçiminde takdir edersiniz ki ciddi bir para vereceğim; minder seçiminde çok kararsızım. star Mid Contour mantıklı gibi sizin öneriniz nedir? benim farkında olmadığım sizin seçimim için önerileriniz nelerdir?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@tsrahman

Dediğin gibi, alışageldiğin ölçü olması açısından Mid Contour modeli düşünebilirsin.

Biraz daha tok/destekleyici olsun dersen StabilAir 3" de olabilir.

Yara varsa veya otururken daha çok desteğe ihtiyacın varsa, Starlock 3" model de çok iyi olur.

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon

tsrahman

star Mid Contour modelini pazartesi aldım ve çarşamba elime ulaştı. teşekkür ederim.
    ilk izlenimim yaptığımız istişarelerin ne kadar faydalı olduğu yönünde...
    40 42 aktif sandalyem ben 39 * 39 ve 7,5 cm ye karar vermiştim. haklılığımız ortaya çıktı minder dışarı hiç taşmadı ve bakıldığında altımda yok gibi. yüksekliğini 2,5 cm düşürmek ise kenarları kısa olan aktif sandalye de (ottobock blizzard) daha güvenilir hissi veriyor.
    Kullandıkça eski minderim olan roho contour select ile fark edebildiğim farkları paylaşırım. ikisini bir arada birini ev birini iş sandalyemde kullanacağım için minder kararı verirken bizi izlemeye devam edin. Allaha emanet olun.

repair kiti pek anlayamadım ama fazla baktığımda söylenemez. tamire ihtiyaç olmaz inşallah.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@tsrahman

Güzel günlerde kullan Tayyip. Minderin dokusu çok daha yumuşaktır ve bu oturma konforu açısından da fark yaratır. Ayrıca çok çok daha sağlamdır.
    Aman çok fazla hava basma içine. Yumuşak bir oturum olmalı...

Üye
    biricik babam Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin şenel
    Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    17:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul

biricik babam

s.a. bülent abi bu minderi nerden alabiliriz ve fiyatını göremedim çk özür dilerim,sizin almış oldugunuz firma güvenilir mi acaba ? açıkcası heryerden alınmıyor bu tür ürünler durumu fırsat bilip tabiri caizse kazıklamak isteyen çookk.sizden ricam nerden sipariş verebilecegimizide yazarmısınız teşekkürler
    .

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon

tsrahman

ben engelliler.biz alış veriş sitesinden aldım. öneririm. fakat sana en uygun olanı ve tekerlekli sandalyene de uyan olmalı. hayırlı olsun.

Üye
    biricik babam Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin şenel
    Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

biricik babam

tekerlekli sandalyeme uygunlugunu nasıl anlicam neye göre ölçüm alıcaz kalçasına göremi yoksa akülü / tekerlekli sandalyeye göremi ??? biraz yardımcı olurmusnuz en kısa zamanda sipariş vermem lazım , babacıımm artık sıkıldı yan yatmaktan yan oturmaktan (((((

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon

tsrahman

@biricik babam

hastanızın hareket kabiliyeti çok önemli eğer hareket yoksa en büyük hücreli olanlardan alabilirsiniz. sandalyenizin kenar varsa kolçak yüksekliğini aşmamalı minderin ölçüleri. transferde içine gömülmemeli ya da üstünden düşmemeliyiz. elinizdeki sandalyenin ölçülerini biliyorsanız hastanızın durumuna uygun önerilerde bulunur arkadaşlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@biricik babam

Akülü sandalye kullanıyorsa, oturma genişliği zaten geniştir. Dolayısıyla 44x44 ölçü alabilirsiniz.

Model olarak, 10cm yükseklikte olan standart modeli tercih edebilirsiniz. Eğer 10cm yüksek gelir, sallanma hissi rahatsız eder derseniz, stabil air modeli inceleyin. Onun içinde ayrıca süngerimsi bir dolgu malzemesi vardır.

- Star standart (1450 TL)
    - Star Stabil Air 4" (1700 TL)

Üye
    biricik babam Avatarı

Gerçek Adı
    yasemin şenel
    Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

biricik babam

günaydın,
    bülent abi babam saatlerce tekerlekli sandalyede oturmuo fakat evde otururken bile artık o kadar çok sıkıldı ve bunaldıki yara yüzündn hep yan oturuyor ve üstüne oturdugu zaaman daha da açılacak diye yaradan korkuyor ztn tam olarak kapanmadı şu anda doktorlara gitse bile tekrardan ameliyat olman bişi degiştirmicek pansumanla tedavi ediceksin dediler ve o şekilde duruyor yani sadece pansumanla tedavi ediyor birde bütün gün evde yan oturuo yan yatıo gerçekten zor bir durum

teknolojik

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba. Cam kemik hastasıyım, yara yok fakat 90 derece dik oturunca vücut ağırlığım kalça ve baldırlarımı ağrıtıyor. Hiç minder kullanmıyorum. Ne almalıyım sizce ? Online satışı da yasaklanmış gidip medikalciden alamam.