Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    murat89f Avatarı

Gerçek Adı
    murat maral
    Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Blog Mesajları
    2

murat89f Jel akü önerisi olan var mı?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar akü degişimi yapacagım jel akü önerilerinde bulunurmusunuz degerli cevaplarnız için şimdiden teşekkürler )

Üye
    baharrrr Avatarı

Gerçek Adı
    bahar kıroğlu
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    12:55

baharrrr

bn sana yazcm bi aku markası yazı bklicez)

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Life

Sonnenschein 12V 28Ah Gel Battery GF 12 025 YG jel aküler kaliteli ve uzun ömürlüdür biraz pahalıdır ancak alma imkanınız varsa mutlaka alın rahat edersiniz

Sonnenschein 12V 28Ah Gel Battery GF 12 025 YG Jel akü önerimdir, aracınızın akü kutusu büyükse 38 amper ya da 48 amper gibi kapasitesi fazla olanları tercih edebilirsiniz

Üye
    baharrrr Avatarı

Gerçek Adı
    bahar kıroğlu
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat

baharrrr

nekadar ki bunların fiyatları?

Üye
    murat89f Avatarı

Gerçek Adı
    murat maral
    Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Blog Mesajları
    2

murat89f

Life önerilrin için teşekkürler ) fiyatları nasıl acaba ?? Baharrr senin üstüne ben degişcem kesin

Engelsizbiz

Lityum-Iyon öneririm hem çok daha kısa sürede doluyor hemde daha yüksek akım sağlıyor, Üstelik daha az yer kaplar ve daha hafiftir.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Life

Murat Almanya'da tanıdıkların varsa tanesini 100 euroya getirtebilirsin fiyatlar 100-200 euro arasında değişiyor ama 4-5 yıl rahat kullanırsın

Üye
    murat89f Avatarı

Gerçek Adı
    murat maral
    Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Blog Mesajları
    2

murat89f

teşekkürler Life araştrdım çok pahallı bze göre ama fransada var tandık numaralarnı bulursam muhtemel onlara getrtebilirim
    baharr 1400 tl cvarı

engelsz kardeşim ltyum demşsin ama marka olarak sordum benn bildigin iyi markalar varsa önerilerini beklerim

Üye
    baharrrr Avatarı

Gerçek Adı
    bahar kıroğlu
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat

baharrrr

benim dediğim akulerde bu fiyatta ayni 4 yıl gitti bana markasını ogreniim yzcm sana)

Üye
    atlas bilgay Avatarı

Gerçek Adı
    Bilgay celik
    Son Giriş
    03.02-2016
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    ankara

atlas bilgay

sader akü tavsiye edrim 4-6 yıl uzun ömürlü 0533 137 33 64

Üye
    memmi Avatarı

Son Giriş
    08.11-2015
    Saat
    01:59
    Yaşadığı Yer
    nigde

memmi

Bizim akü bir anda arizalandi hemen bitiyor sebebi ne olabilir

Üye
    mesan Avatarı

Son Giriş
    14.05-2016
    Saat
    01:30
    Yaşadığı Yer
    adana

mesan Akülü sandalye için hangi jel aküleri önerebilirsiniz?

şu anki 40 ah akülerim bitik durumda önerebileceğiniz mümkünse amerika menşeili veya avrupa menşeili 40 ah jel akü için tavsiyizi bekliyorum
    sandalyem wollex w123

Engelsizbiz

72V pil 100Ah LiFePO4 pil/72v elektrikli bisiklet akü-Şarj Edilebilir Piller-ürün Kimliği:1977441557-turkish.alibaba.com

Burda kullandığımız teknik terimleri biraz açayım ki tekerlekli sandelye nin gücünü belirleyeceğimiz için arkadaşlarımızın bilmesinde fayda var;

Arkadaşlar bu pillerde voltaj değeri ne kadar yüksek olursa sandelye niz o kadar hızlı gider ve daha fazla yük ağırlık taşır, ikinci konuda amper ; Akülerinizin amperinide şöyle düşünün örnek olarak 20 amperi atıyorum 20 lt deposu olan benzinli araç 40 amperi de 40 lt deposu olan benzinli araç gibi düşünün bu arada 48 voltluk ve 40 amperlik lityum akü rahatlıkla işinizi görür ha ben 150 kg yum arkama da sepet koyup pazara da giderim diyen varsa 72 volt 40 amper lityum iyon öneririm marka model linkte var gerisinide siz araştırın artık açılış benden size hadi rast gelsin.

Üye
    ibrahim_asln Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ibrahim_asln engelli araç aküsü

Engelli araç aküleri hakkında bilgi :

Kısaca engelli araç tanıtımı
    Engelli araçları elektrikli taşıtlar ve cihazlar grubuna girer. Engelli araçları sisteminin ana amacı taşıma olarak görev yapmasıdır. Engelli araçları tasarlanırken ; bu taşıma görevini elektrikten aldığı gücü kullanarak kablosuz yanı mobil olacak şekilde tasarlanır. Bu hesaplamalar aracın teknik alanına bakkan uzman kişiler tarafından yapılır.

Engelli araçlarında birde taşıdığı yükün sınıfına göre dış tasarım olarakta ayrı bir hesaplanma yapılması gerekir. Engelli araçlarında dış tasarım yapılırken dış etkenler ve iç etkenler göz önünde bulundurularak adeta icat edilip hazırlanırlar.
    Bunlardan bazılarını sıralarsak;
    -Taşıdığı yükün canlı varlık olması
    -Taşıdığı canlının güvenliği
    -Taşıdığı canlının çevresindeki ortama uygun vasıfta olması gibi
    Kısaca yükün, çeşidi ,sınıfı ,özellikleri bir araç imal edilirken hesaplanması gerekir.Bu hesaplamalarda uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Marka olan ürünler işlerini böyle yaparlar.

ENGELLİ ARAÇ AKÜSÜ NEDİR ?
    Engelli araç aküsünü kısaca tanımlarsak ; bir mobil taşıma aracının tüm enerji ihtiyacını belirli bir zaman diliinde sağlayacak kapasitede olması demeketir.Volt ,amper(ah),saat(zaman) birimlerini ve hesap kanunlarını göz önünde bulundurarak işlem yaparlar . Engelli araç aküleri derin deşarj (deep).Doldur boşalt sayısı (cycle) kısaca deep cycle özellkli olmalıdır.

Deep cycle zamanı hesaplayan isimdir.yani çok tekrarlı uzun süreli ve uzun ömürlü akü demektir .
    Volt hesaplanması yani gerilim hesaplanması aracın kuvveti demektir.kısaca cihazın elektrikle çalışan tüm parçalarının ihtiyacı olan kuvveti hesaplar ve bunu volt olarak ifade eder.
    Aküde amper ise bir kullanımlık süre demktir.Engelli aracında ise amper aracın km yapması veya menzili diyebiliriz.
    1- Sulu tip aküler engelli araçlarında tercih edilmezler. Daha çok endütriyel çalımarda kullanılır. Fiyatları AGM ve GEL(jel) aküye göre daha uygundur.Bakım gerektiren aküdür.
    2- AGM akü ise derin deşarj özellikli tam bakımsız pozitif plakaları güçlü cam elyaf seperatörlü gaz yani koku üretmeyen akü tipidir. Gel aküye göre fiyatları daha uygundur.
    3-JEL akü (GEL akü) ise akü içinde kullanılan sıvının asit yerine Jel kullanılması yani krem kıvamında bir asit malzemesi bulunur.Jel malzeme gaz yani koku üretimi en aza indirilmiş ve akünün ısıya karşı koruma sağlayan bir teklonojidir. Jel aküler bu teklonojinin yanı sıra akü içinde bulunan pozitif plakaları güçlendirilmiş sarsıntıya ve ıslıya dayanıklı bir yapıda hazırlanmışlardır. Böylece Jel teklonoji aküler elektrikli cihazlarda kolay kullanım bir yapıya sahip uzun ömürlü dayanıklı akülerdir. Fiyatları asitli ve AGM aküye oranla daha yüksektir.
    Engelli araç aküleri alınırken özelliklerini bilmekle beraber önemli bir hususta akünüzün ebatlarını tespit etmektir.
    Engelli araç akülerinde önemli bir hususta şarj cihazlarının kalite ve uygunluk olarak uygun olmasıdır. Aracınızın aküsün uygun amper ve voltta olması gerekir.

ÖNEMLİ BİR UYARI
    Her AGM (kuru akü) engelli araçlar için uygun değildir. Piyasada UPS (kesintisiz güç kaynağı aküleri ) Engelli araçlarında ve elektrikli mobil cihazlarda Jel akü olarak satılmaktadır. Derin deşarjı düşük bu kuru aküler engelli araçları için uygun değildir.

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ist01 akülü sandalye aküler bitti acil

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar akülü sandalyem alali 1 yili gecti sandalye ile gelen aküler bitti bitecek acil bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum

deep cycle akü önerisi olan satışı olan birileri varsa bana yardımcı olursa sevinirim

birde lityum pil ile alakalı bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

geçenlerde bir yerde gördüm lityum pill li akülü araç satiliyordu

bbu konularda bilgisi olan arkadaşlarin desteğini bekliyorum

teşekkürler..

Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon