Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Life

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @ronaldo7 Bahsettiğim akü Sonnenschein firmasının ürettiği dryfit A500 aküleri yani linkteki aküler o aküler isim değişikliği ile GF_Y kodunu aldı aküler deep cycle jel akü bu aküler normal akülerden farklı getirtme ve kullanma imkanın varsa dene memnun kalacaksın, aküleri 4 yıl rahat kullanırsın akülerde güçten düşme olmaz ömrü bitmeye yaklaştığı zaman sık şarj etme gibi diğer akülerin de yaptığı belirtileri çıkar. BB aküyü kullanmadım bilmiyorum onlarda 3-4 yıl ömürlü jel akülerse denenebilir.

@ronaldo7 Yiğit jel akülerin hayırlı olsun umarım memnun kalırsın. Ben kullanmıştım ve memnun kalmamıştım tavsiye etmediğimi de üst mesajlarda belirtmiştim, umarım sen memnun kalırsın

Üye
    karsiyakalı Avatarı

Gerçek Adı
    turgut
    Son Giriş
    31.08-2016
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    izmir/KARŞIYAKA

karsiyakalı

Bu. Beat50 dedigin nedir?

Üye
    unimer.tr Avatarı

Gerçek Adı
    Pera Perla
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    mersin

unimer.tr

@Karşıyakalı, BEAT50 yeni bir Alman teknolojisi ve aküden öte bir şey..kısaca "akü güçlendirici, yenileyici ve koruyucu diyebiliriz" ve ürünü bir kez aküye uyguladığında akü ve performans derdin ortadan kalkıyor...akülerini yıllarca kullanabiliyorsun (örnegin 3-4 yıl giden bir aküye uyguladığında 8-10 yıl akü degişimine gerek kalmıyor ve aracın tüm enerji sistemini koruyor (örnegin şarj cihazı arızaları, motor ve kumanda arızaları çok çok daha az muhtemel hale geliyor keza BEAT50 sistemde kaliteli bir enerji ortamı sağlıyor)

BEAT50 yi eski aküye uyguladığında yeni aküye gerek kalmadan eski akünü güçlü bir performansta kullanmaya devam ediyorsun. Resmini aşagıda gönderdim..

Üye
    katrancalı Avatarı

Gerçek Adı
    Ata
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

katrancalı

@parsam

haziranda tam bir yıl olacak, ortalama 14-15km yapabiliyorum...

ilk aldığım günlerdeki kullanıma göre biraz performansı düştü doğal olarak, sanırım yüzde 10 kadar, ama benim genel yol katetme menzilim açısından hiçbir sorun yok...

menzil derken şöyle bir tablo vereyim, 300m evden otobüs durağına, kazlıçeşmede inip marmaraya binmek için 100 metre... bundan sonrası artık nasıl keyfime gelirse... bir de dönüşte 2km'lik akü kapasitesi kalması gerekiyor çünkü ataköy-şirinevler metrodan eve yaklaşık 2km yol var...

mesela geçen hafta sirkeci marmaray yapıp gülhane parkına gittim... parkı bir uçtan diğer uca (neredeyse sarayburnu çıkışına kadar) gezdim, toplam 3km yol yapmışım, akşam eve gelip şarja taktığımda 2 sarı led hala yanıyordu...

ondan önceki haftaysa yine kazlıçeşme marmaray - ayrılık çeşmesine gittim ve tam durağın karşısındaki tepe nautilus avm'ye girdim... birşeyler yiyip içtikten sonra ve tabii avm'nin engelli wc'sini de denetledikten sonra (gerçekten çok medeni bir engelli wc'si yapmışlar, üstelik her katta var) eve döndüm... arabamı şarja takarken sadece tek bir yeşil led sönmüştü, diğer ledlerin hepsi yanıyordu...

parsam

Maşallah güzel gezmişsin darısı başıma 10 aylık bir aküye göre güzel performans inş 10 ay daha rahat rahat gezersin senin kullandığın aküleri almayı düşünüyorum akülerim ölünce 3-4 ay sonra tekrar akülerin durumunu yazarsan sevinirim.Hayat gönlünce olsun kardeşim.

Üye
    katrancalı Avatarı

Gerçek Adı
    Ata
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

katrancalı

teşekkürler

ronaldo7

arkadaşlar malesef akülerim 3. ayda pert oldu.
    2016 üretim tarihli olmasına ragmen şu an 2 km gitmiyor aküler hemen şarj bitiyor.
    linkteki ürünü almıştım.Birkaç arkadaş uyarmıştı ama maliyetinden dolayı ve bu sefer yerli marka deneyelim dedim
    Jel Akü 12v 40 Ah Solar Güneş Enerji? Yi?ği?t Akü - n11.com

Üye
    katrancalı Avatarı

Gerçek Adı
    Ata
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

katrancalı

kalitesiz bile olsa 3 ayda pert olmaları normal değil...

yelpaze

@katrancalı

bana 80 veya 60 Ah gel akü lazım.
    Türkiyede bulabileceğim en iyi akü bunlarmıdır ?
    daha iyisi varmı.
    şimdiki MK akü
    SALAĞIN BİRİ şok edelim, daha iyi olur dedi bende olur dedim. akü ÖLDÜ
    internette çok aradım ama MK akü bayisi bulamadım türkiyede. bulabilirsem elbette tercihim MK olacaktır. @Life
    verdiğin adrese baktım ama birşey anlayamadım. sanırım ingiltereden bir adres.
    bekleme süresi, kullanma süresi, fiyatı hakkında bilgiye ulaşamadım.

Üye
    katrancalı Avatarı

Gerçek Adı
    Ata
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

katrancalı

@yelpaze haze markanın 60-80 ah'lik jel/deep cycle aküleri yok bildiğim kadarıyla, ya da en azından Türkiye'de yok...

illa haze diye tutturmanın gereği yok bence, istediğin haze akü piyasada olsaydı bile en az iki kat fazla fiyatta olacaktı, bu sefer de "yaw çok pahalıymış" diyecektin...

bence fiyat/performans oranı iyi olan birini al, geç... bu güzel sonbahar günlerini bol bol gezerek değerlendir, yağmurlar ardından soğuk havalar başlayınca dışarı çıkma imkanlarımız da azalacak...

ne demiş büyük ozan Baratheon: winter is coming!

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Life

@yelpaze Linkini attığım sitedeki aküler, akü dünyasının mercedesidir Golf arabaları,tekerlekli sandalyeler, scoterlar ve makinlarada kullanılır. Benim aracımın ilk aküsü dryfit A500 serisiydi ve ben 4,5 yıl gibi bir süre boyunca sorunsuz kullandım, sonrasında da Fransa'ya giden bir tanıdık vasıtasıyla bir kez getirme imkanım olmuştu. Daha sonra Sonnenschein firması Dryfit A500 serisini GF Y serisi olarak ismini değiştirdi. Almanya'dan ya da diğer Avrupa ülkelerinden getirtme imkanım da olmadığı için alamadım ama hep takipte kaldım ve önceliğim herzaman bu seri olmuştur. Sealed Lead Acid Batteries, Powersonic, Yuasa, Sonnenschein, Fiamm, Enersys - Sonnenschein Dryfit A500 Series Cyclic GF-Y Range Linkte gördüğü gibi GF 12 063 Y 70 AH ve GF 12 072 Y 80AH gücünde olan aküler aşağıdaki linkte n11.com sitesinde mevcut, istersen incele satıcıyla irtibata geç denemeye karar verirsen alırsın. Biraz tuzludur ama kalitelidir.

Gf 12 063 Y - n11.com

Gf 12 065 Y - n11.com

Gf 12 072 Y - n11.com

Üye
    turkateo Avatarı

Gerçek Adı
    teoman
    Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul

turkateo

Arkadaşlar sandalyeyi 2. el olarak almıştım içindeki akü 12 volt 55 ah şimdi jel akü almam gerekiyor,40 veya 33 ah alsam sürüş mesafesi düşüklüğü dışında olumsuz bir durum olurmu.Ritar marka jel akü almaya karar verdim kullananlar memnun mu?

Üye
    katrancalı Avatarı

Gerçek Adı
    Ata
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

katrancalı

@turkateo dediğin gibi doğal olarak sürüş mesafesi biraz düşer ama çok ta fark edeceğini sanmıyorum, çünkü 55 ah'lik aküler yaklaşık 20 kilo oluyorlar ama 33ah'likler 11 kilo filan... 55 ah'lik akünün enerjisinin epeyce kısmı kendi ağırlığını taşımaya gidiyor...

üstelik ağır akülerin bence tekerlekli sandalyenin gövdesini de daha çabuk/çok yıprattığını düşünüyorum, uzun mesafe gitmek zorunda olmayanlar bence hafif akü tercih etmeli...

ben 5 yıl önce Ritar akü kullanmıştım, normal veya normalin az üstü kalitede bir akü olduğunu düşünüyorum, çok büyük performans artışı veya uzun mesafe/ömür bekleme...

son olarak, bu kısmı akü almayı düşünen herkes için yazıyorum, akülere sadece amper/saat kapasitesi olarak bakmayın, hr oranı (hour rate = saat oranı) da önemli bir öge...

Üye
    turkateo Avatarı

Gerçek Adı
    teoman
    Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

turkateo

Teşekkürler verdiğin bilgiler için Katrancalı
    Ritar en yeni 2015 üretimi var piyasada o yüzden2016 ağustosta üretim tarihinli sader'inSB marka 40 ah jel aküsünden aldım ,15 kg bir tanesinin ağırlığı montaj bugün yaptırıcam.

Üye
    turkateo Avatarı

Gerçek Adı
    teoman
    Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

turkateo

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Oto elektrikçi bağladı aküleri ful dolu çıktı, sandalyedeki eski aküler 2011 Sonnenschein markaymış
    Bilgisi olan varmı eski aküleri tamir ettirme veya canlandırmak mümkünmü acaba

Sayfa 7 / 8 İlkİlk ... 345678 SonSon