Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Blog Mesajları
    10

mac72

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Tüm akü satan satıcıların söylediği 33 A ile daha az mesafe yapılacağı..Açıkcası ben de merak ediyorum kaç kilometre yapacak( saatten ziyade km olarak hesaplarsanız sevinirim..)

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Life

@mac72 Erci senin akülerin markası nedir ve tek şarjda kaç km yol yapıyorsun paylaşırsan bilgileniriz abicim

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ist01

ben buldum akü uzun araştırmalar sonucu bb gercek deep Cyclee 33 amper çifti 500 tl ana bayisi garantisi var istanbul ümraniye

EP33-12 12 33 195 129 168 (179) 11.50

Sader - B.B. Aküler

inceleye bilirsiniz

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Blog Mesajları
    10

mac72

@Life , Ben hiç jel akü kullanmadım.. Ama sulu akülerden hem 60 A 12V hem de 75A 12V olanlardan hemen hemen her markayı kullandım..Çok gezdiğim ve sık şarj ettiğim için aküler de 1 yıl dayanmıyor..75A 12V dan iki akü var şuan üzerinde ve aküler yeniyken 20km ancak yapabiliyor..Şarja verdikçe tabi sürekli bu km düşüyor..

Üye
    tek_mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    40°39'18.4"N 29°16'06.6"E

tek_mehmet

yeni akü aldım montajını yapamadım hangi kablo nereye takılacak. wollex 123 model elinde olup foto paylaşabilecek olan var mı? bağlantı şeklini

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ist01

@tek_mehmet

snn icin bir örnekleme hazirladim
    zApMnR - Jel akü önerisi olan var mı?

Üye
    tek_mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:07
    Yaşadığı Yer
    40°39'18.4"N 29°16'06.6"E

tek_mehmet

@ist01 Çok sağ ol dostum. ben akücü çağırdım bu gün sigorta gitmiş yeni sigorta siparişi verdim o da 50 tlmiş maliyeti en fazla 10 tl olan şeyi 50 tlye satıyorlar resmen soyuyorlar...

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Life

@ist01 Bu sader aküleri denediniz mi? Nasıl ? Bilgilendirirseniz seviniriz

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ist01

@Life

aküler daha elime ulaşmadi ama uzun bir araştirma sonucu sader den aldim sanirsam haftaya yeni parti geliyormus ayirttim cünkü bazi saticilar 1 yillik beklemiş aküleri satiyorlar

Üye
    katrancalı Avatarı

Gerçek Adı
    Ata
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

katrancalı

resmin sol aşağıya olan tarafında "Gel/DC" yazıyor...
    "gel" jel akü olduğunu "DC" ise deep cycle özellikte olduğunu gösteriyor...

yukarıdaki iletinde "Yani sadece jel Akü sanırım Deep Cycle değil yada ben emin olamadım." diye yazmışsın, ona istinaden bunu yazmak gereğini duydum

yeni akülerini iyi günlerde kullan...

Üye
    engelli_biri Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    Konya

engelli_biri

katrancalı Çok teşekkür ederim ilgin alakan ve verdiğin cevapla beni bizleri bilgilendirdiğin için.
    Samimiyetle teşekkür ederim çok naziksin.

Arkadaşlar
    Akü araştırırken burayı buldum ve Akü leri aldıktan sonra burada ki talimatlara göre bağladım Akü leri
    ve yaklaşık 10 gün oldu bağlaya lı hiç bir sorun yok

Akümülatör montajı araç üreticisinin farklı bir talimatı yoksa yetkili satıcılar tarafından, var ise üretici talimatına göre yapılır.
    Montaj öncesi voltmetre ile voltaj ve kutup doğruluğu gözlenir. Akümülatörler araca takılırken, kıvılcım çıkması ve tehlike yaratmasını önlemek için: araç kontak anahtarını kapalı duruma getiriniz önce aracın (+) pozitif kablo ucu akünün pozitif kutup başına bağlanmalı,
    sonra (-) negatif ucu bağlanmalıdır, sökerken ise bu işlemin tersi uygulanır yani önce negatif kablo ucu sökülmeli ardından pozitif uç
    sökülmelidir. Akümülatörler şarj için önce şarj makinesine bağlanmalı sonra şarj makinesi açılmalıdır. Şarjdan sonra ise tersi yapılmalıdır.
    Akümülatörlerde şarj esnasında patlayıcı gaz oluşur. Sigaradan, açık alevlerden ve kıvılcıma neden olacak işlemlerden kaçınınız.
    Kapalı yerlerde şarj anında havalandırma yapınız.

Alıntıdır.

Akü'ye Dair Herşey Akü Dünyasında

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Life

@ist01 Hayırlı olsun umarım sorun olmaz, deneyimlerini buradan paylaşırsan bilgilenmiş oluruz.

@engelli_biri Akülerde sorun yok diyorsun güzel bir gelişme Peki aküler tam dolu haldeyken 5 km ya da 10 km götürüp getiriyor mu? yani ne kadarlık yol gidip gelebiliyorsun bunu dener paylaşırsan çok iyi olur

Üye
    katrancalı Avatarı

Gerçek Adı
    Ata
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

katrancalı

Life;

Life arkadaş, buna ben cevap vereyim izninle...

yukarıda arkadaşların bahsettiği enerjimar firmasına perşembe günü (11 haziran) saat 14:30'da telefon ettim, ve akülü sandalyem için 12 volt 33 amperlik iki adet Deeppower marka jel deep cycle almak istediğimi söyledim... adımı, adresimi not ettiler, onlara yarım saat içinde banka hesap numaralarına 205+205=410 lira havale yollayacağımı belirttim ve stoklarında bulunan en yeni tarihli aküleri yollamalarını istedim... "aküleri bugün kargoya vermeye çalışacağız" dediler...
    ertesi sabah (12 haziran) saat 11 civarı iki adet akü MNG kargo tarafından getirildi... öğle yemeğinden sonra acele etmeden, eski aküleri sandalye alt sepetindeki kutularından çıkarttım ve iki adet yeni aküyü multimetre cihazıyla gerekli ölçümleri de yaparak akü kutularına yerleştirdim, bağlantıları yaptım, herşeyi hazır hale getirdim... ve aküleri (depodan geldiğini varsayarak) ilk kez şarja bağladım... ancak şarj sadece 15 dakika sürdü ve şarj aletinin (full dolu) yeşil ışığı yandı... bunu görünce iki olasılık düşündüm, ya aküler gerçekten onlardan istediğim gibi çok yeni tarihli üretilmişlerdi, ya da aküleri bana yollamadan önce kendileri şarj etmişlerdi...
    aracımı dışarı çıkarıp yol testi yapmayı da planlamıştım ama hem geç olmuştu, hem başka işlerim vardı...

neyse ki, bugün, yani 13 haziran öğlene doğru (sanırım 11:15 gibi) sandalyemle çıktım ve 18 küsüra kadar küçük molalar dışında sürekli yol aldım... yolun bazı uygun kısımlarında son hız gittim ama çoğunluk orta hızda gittim... bakırköy ve ataköy 4. kısımı hallaç pamuğu gibi attım
    akşam eve gelince laptopumu açıp google maps'teki "distance measurement" fonksiyonuyla tüm gittiğim yerlerin üzerinden ölçüm yaparak işaretledim... veeee tam 10 km 260 metre yol katettiğimi gördüm...
    ve bütün bu yol mesafesinin ardından joystick'teki batarya doluluk ışıklarından ilk 3 yeşili sönmüş, sarılardan ilk birincisi bazen sönüp bazen yanıyordu...

yani, özetle 10 km'lik yolu akünün kapasitesinin yaklaşık üçte biriyle gitmiştim... eğer sarı ışıklarla da 10 km daha gidilebilirse demek ki 20 km yol gitmek mümkün... son 3 kırmızı ışığı hesaba katmıyorum, onlarla belki 5-6 km yapmak mümkün olabilir ama bu akülerin deep cycle özelliğine zarar verir, o yüzden göstergede sadece kırmızı ışıklar kalmadan önce akülerin şarj edilmesini öneririm...

umarım bu yazdıklarım bir fikir verebilmiştir...

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Life

@katrancalı Arkadaşım yaptığın gözlemler ve verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Güzel bir gözlem olmuş, bu hem bana hem de almayı düşünen diğer arkadaşlar için bilgilendirici bir değerlendirme olmuş teşekkürler

aşka_sabıkalı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bütün akülüler olur mu ki bütün akülü sandalyelere onu nasil ayarlayacaz

Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon