+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Engellilere Uygun Tatil Yerleri...
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

OptimusPrime Engellilere Uygun Tatil Yerleri...

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Merhaba arkadaşlar...

Ben geçen yıl yaz tatilimi engellilerinde havuzunda çok rahat faydalanabildiği marmaris içmelerde bulunan panorama park otel'de (Park Hotels'e Hoşgeldiniz... www.parkhotels.net ) yapmıştım.otelin havuzunda Aqualift denilen bir asansör sistemi vardı ve ayağını elini kullanamayan engelli arkadaşlar çok rahat havuza girip çıkabiliyordu.
    bu sene farklı yerlere gitmek için araştırma yaptım.özellikle havuza girebileceğim oteller arıyordum.

Öncelikle bu Aqualift denilen asansör sistemini yapan firmayı buldum.
    bu firma ( www.özgürbedenler.com ) ve başka otellerede bu sistemi yapıp yapmadıklarını öğrenmek için aradım.

Bana bu Aqualift sistemini taktıkları otellerin isimlerini verdiler.verdikleri otellerin hepsini aradım ve bu sistemin olup olmadığını teyit ettim.sistemin şu anda aktif kullanıldığı oteller şunlar:

Limak oteller grubu Limak Hotels / Antalya - Lara - Belek - Kemer - Ankara
    bu oteller grubundan Limak limra kemer otelinin kapalı havuzunda bu sistem bulunuyor.ve aktif kullanılıyor.
    otel haziran ayı fiyatınıda çift kişilik odada kişi başı 180 tl.
    tek kişilik odada kişi başı 245 tl dediler.
    otel herşey dahil sistemiyle çalışıyor.

Diğer otelde
    Sensimar Otel sensimar.com: Home
    Otelin kapalı havuzundada bu sistem bulunuyor ve aktif kullanılıyor.
    Otel haziran ayı fiyatı olarak çift kişi odada kişi başı 150 tl fiyat verdi.
    otel herşey dahil sistemiyle çalışıyor.

Düşünen arkadaşlara iyi tatiller dilerim.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

nova

supersin breezy paylaşım için tesekkurler..

OptimusPrime

nova;

eyvallah arkadaşım...
    bizimde her insan gibi tatil yapma hakkımız var değilmi ?
    inşallah verdiğim bilgiler bütün engelli arkadaşlarımın işine yarar...
    bizler tatili ve bütün güzellikleri herkesten daha çok hakediyoruz...

OptimusPrime

arkadaşlar aqualift üretimini ve satışını yapan firma hangi otellere kurulum yaptıklarını sitesinde vermiş. bu oteller ;
    ACT Panaroma Park - Marmaris
    Elize Beach Resort - Kemer
    Galatasaray Yüzme Havuzu - İstanbul
    Gloria Verde – Belek
    Grand Kaptan Hotel - Alanya
    İhlas Armutlu - Armutlu
    Kamelya Word - Manavgat
    Limak Arcadia - Belek
    Limak Atlantis - Belek
    Limak Lara - Lara
    Limak Limra - Kemer
    ODTÜ Mezunları Derneği - Ankara
    Oruçoğlu Termal - Afyon
    Perissia Hotel - Ürgüp
    Selin Hotel - Manavgat
    veya aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz;
    zgr Bedenler - Aqualift'i Olan Oteller ve Tesisler

ECZACI

arkadaşlar antalya side de royal atlantis spa&resort ta da aqua lift var,otel ultra herşey dahil,ve gerçekten engelliler için uygun.yalnız engelli odaları aile odası şeklinde.bilgilerinize....

OptimusPrime

eczacı;

otelin kapalı havuzundamı yoksa açık havuzundamı aqua lift var?

Nellas

9 günlük bayram tatilini değerlendirmek istedim Seçeneklerime göz gezdirdim ve meşhur Ağva' da karar kıldım. İnternetten bir dolu oteller, moteller döküldü önüme..eleye eleye en güzel, gösterişli olanlarını seçmeye gayret ettim ki tekerlekli sandalyelilere uygundur belki diye..zaten diğerleri dış görünüşlerinden "biz size uygun değiliz" diye bağırıyorlardı. 5 yeri aradım ve sonuç hüsran ...Konaklama yerleri, sosyal tesisleri merdivenli, basamaklı olduğu için gidemiyorum...hala suni gündemlerle milleti birbirine düşürenlere sesleniyorum! Açılım saçılım, sorum morun...onların hiç biri bir yerde konaklamak için sorun yaşamıyor! Bir yerde yemek için! Bir yere gitmek için!...

sgurkan

Paylaşım için teşekkür ederiz

Üye
    Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    15.11-2014
    Saat
    11:45
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Blog Mesajları
    14

Mediha

Untitled Document

Alanya yolu üzerinde kızılot mevkiinde birinci sınıf bir tatil köyü.. Engelliler için uygun odaları bulunmakta.. Bayram tatili için alternatif bir fikir daha olabilir size.. Ben iki yıl önce bir hafta sonu kalmıştım ve çok begendiğim bir yer..

OptimusPrime

Nellas;

sana katılmamak elde değil arkadaşım. dışarı çıkacağımda önüme bin türlü engel çıkacak rahat hareket edemeyeceğim diye stres sıkıntı içinde yaşayıp gidiyorum.hayatı bize zehr ediyorlar.bu yüzden evimden dışarı çıkmak istemiyorum.bu ülkede yaşamak zaten zor.birde bizim önümüze bir dünya engel koyup daha çok zorlaştırıyorlar.

Nellas

Zaten avrupa görmüş, orda yaşamış ve Türkiye'ye düşmüş (tatil, yerleşim) engelliler ya da yakınları bizleri ayakta alkışlıyorlar. Ve gerisin geri ülkelerine dönüyorlar

OptimusPrime

Nellas;

bazen gittiğim otellerde tek tekerlekli sandalyede takılan ben oluyorum.
    turistler haricinde bizim milletten olanlar sanki bana "senin ne işin var burada" der gibi bakıyorlar ya deli oluyorum.
    ALLAH bazı insanları yaratırken sanırım torpil yapıyor.
    azıcıkta bize yapsaymış ne güzel olurmuş

Nellas

brezzy79;

Haklısın o tür bakışlar oluyor Lakin gezmeyi, yeni yerler, mekanlar keşfetmeyi seviyorum ama napim). Böyle böyle bu millete varlığımızı göstermeli, sorunlarımız hissettirmeliyiz. Öyleki çoğu işletme "aa hiç düşünemedik" deyip "özür" diliyrolar ve rampa vs. yaptırıyorlar. Onlara teşekkürleeer)...Bu işin tek üşendirici tarafı; ilk kez gideceğimiz yer olunca arayp sormak uygun mu değil mi diyee..uygun değilse geçmiş olsun onlaraa

pasam

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    selam tatıle gıdıp otelde kalmaktan daha onemlı olan bend egıttım fakat en cok kumsal da denıze kadar olan o mesafe varya kumda sandaye gıtmıyo bu benı delı edıyo ıkı kısı ancak benı surukledı denıze kadar bu konuda tatıl yerlerı derken .sandalye ıle denıze kadar kum olmadan gıdılecek bır tatıl yerı kumsal varsa yazarsanız daha ıyı olacak tesekurler

selam bu tatıl yerının kumsalı nasıl sandalye ıle denıze kum olmadan yaklasacak yerı varmı bu cok onemlı kumdan sandalye gıtmıyo.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye