Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:32
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR

yalnız insan Yurt dışına gideceğim. Sıcak ve Türkiye'ye uzak olan nereyi önerirsiniz?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar yakında bu ülkeden ayrılmayı düşünüyorum. ucuz ve sıcak olan ülkelerden nereyi tavsiye edersiniz. ucuz memleket olsun. çünkü benim sadece emekli aylığım var başka yok.

Üye
    atildertli Avatarı

Gerçek Adı
    atıl
    Son Giriş
    10.06-2015
    Saat
    12:11
    Yaşadığı Yer
    eskişehir

atildertli

ispanya

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR

yalnız insan

pahalı olmasın. ispanya pahalı bir ülke. çünkü madrit malaga barseleno. sevilla. bunlar hep turizm cenneti kanarya adalarıda ispanyada. ucuz ve türkiyeye fazla uzak olmasın. aslında ben venezuelle yada fas yada maldivlar filan istiyorum. çünkü dünyanın en ucuz petrolü venezuelleda. yaz kış denize giriyorlarmış.kararsızım. yakın bir planda uçacağım. çünkü türkiyedende bıktım. belki çok güzel olabilir türkiye ama insanlarından. pahalılığından bıktım. ayrıca yoruldum. sevmek sevilmekte istemiyorum. günah olmayacağını bilsem rabbime kavuşurdum bir an önce. çünkü insanların yaptıklarından çektiğim acıdan bıktım.hayattan bir beklentim kalmadı. bari elin gavurun memleketinde öleyim

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    30.06-2015
    Saat
    08:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar

Mami Junior

Bu sıkıntıları bu acıları çeken tek kişi sen değilsin malasef.
    Hem burdan gidince acıların azalmıycak yada bitmiycek.
    Senin şu dediklerin anca bi hayal gibime geliyor.
    Çünkü hangi ülkeye gidip oranın vatandaşı gibi yaşıycaksın, turist olarak yaşanmaz hiç bi yerde para yetmez.
    Oranın vatandaşı nasıl olucaksın, oranın dilini nasıl konuşucaksın, oralarda geçimin kolay oldugunumu zannediyosun.
    Boşver güzel kardeşim, herşey olacağına varır.
    Kafayı dinlemek istiyosan, ege - akdeniz bölgelerinde güzel, sakin, doğal güzellikler içinde yaşacağın güzel yerler var.
    İnş sıkıntılarından tez zamanda kurtulursun...

Üye
    zalim_kader Avatarı

Gerçek Adı
    Ergün Parmak
    Son Giriş
    05.09-2013
    Saat
    02:01
    Yaşadığı Yer
    Trabzon

zalim_kader

sarı kanarya 72;
    Bu çok yanlış bir düşünce ne demek öleyim..
    Siz hayattan ümidinizi kesmişsiniz yanlış düşünüyorsunuz hayat sadece sevilmek sevmek değil (aşk) değil..
    Birde nereye giderseniz gidin kalbiniz sizinle o acılardan kurtulamazsınız kalbinizle beraber gelirler..
    İnsan heryerede insandır isterseniz kutuplara yerleşin bu asla değişmez,değişemez..
    Sıkıntılarınızı bilmiyorum ama dediğim gibi asla kendinize yüklenmeyin...
    Aksini yaparda kendinize yüklenirseniz hayat o zaman çekilmez olur

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:35
    Yaşadığı Yer
    izmir

boodi

illa yurt dışı diyorsan malezyanın lankawi veya sabah adasını önerebilirim gerçi lankawi son yıllarda fazla turist çekmeye başladı ama kuah ve chandek kuradan biraz daha içerilerde kalan pantai kok ta yerleşirsen hayat daha ucuz ve kolay .......
    ama bence türkiyede kal be seni kimsenin tanımadığı küçük bir dağ yada sahil köyü bul mütevazi bir hayat en iyi ülkemizde yaşanır..

kabasakal34

avustralyanın kuzeyine git bence

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Blog Mesajları
    1

mbozbas

Tayland

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    10.06-2015
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara

kunta

soruyu soran arkadaşa cevap bilen versin adam ülke tavsiyesi istiyor bilenler tavsiye etsin

World WaR

Milliyet - İşte dünyanın en ucuz ülkesi
    Gezi Alemi ::::: Haberler ::::: Avrupa'da Hangi Şehir Daha Ucuz-2012********
    Türkiye’den daha ucuz 7 AB ülkesi en son haber
    Makedonya' da burda aldığın maaş iki katına çıkıyormuş. Yani, barınma ihtiyacını çözebilirsen, en rahat burda geçinirsin.

Üye
    mysterious Avatarı

Son Giriş
    11.11-2013
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

mysterious

Türkiye dışına gitmek istiyorsan ırkçılık söz konusudur bazı ülkelerde Türklere karşı ırkçılık yapabiliyorlar ama fazla değil bazen ve nadiren bu durumlarla karşılaşabilirsin bunuda hesaba katmalısın.. Ayrıca, otel fiyatlarını, ortamını ve yemeklerinide araştır ona göre karar vermelisin.. konuya arkadaşımızda cevap yazmış yabancı diliniz yoksa hangi ülkeye gidersen git oranın dili ile sıkıntılar yaşayabilirsin. daha önce herhangi bir yurtdışına gitmişliğiniz var mı? size ülke tavsiye ederdim ama Türkiyeden fazla uzak olmamasını ve sıcak bir ülke istemişsiniz o yüzden bir şey diyemiyorum. Şuanda geçici olarak 1,5 aydır hollandadayım.. yabancı dilimde var dolayısıyla buralarda hiç yabancılık çekmiyorum ve ırkçılık ilede karşılaşmadım ortam gayet sessiz ve sakin hollandalılar iyi davranıyorlar. Ayrıca, yurtdışında en fazla 90 gün kalırsın bazı ülkeler ile vize anlaşmaları var ama sürelerini bilemiyorum.. Kafanı dinleyecek yer varsa oda şehirden uzak doğa ile iç içe yaşayabileceğin yerleri tercih etmelisin.. illada yabancı ülke olacaksa ve gitmeye karar verdiğinde rehber ile hareket et seni gideceğin ülkeye kadar eşlik etsin çünkü pasaport kontrolünde sana nakit paran varmı, kredi kartın var mı, seyahat sigortan var mı, nerde ne kadar kalacaksın, ülkemize geliş amacınız nedir gibi sorular soracaklardır bazı ülkeler sormuyor ama çoğu ülkeler soruyor.. bu gibi sorularda ikna olmazlarsa geri gönderebiliyorlar. dediğim gibi yabancı bir ülkeye tek başınıza gitmeyin rehber ile hareket edin o ülkeye geçici olarak yerleşene kadar size eşlik ederler.

bLaCkRaCe

Gürcistan

Üye
    zalim_kader Avatarı

Gerçek Adı
    Ergün Parmak
    Son Giriş
    05.09-2013
    Saat
    02:01
    Yaşadığı Yer
    Trabzon

zalim_kader

Üste arkadaş yazmış gideceğin yeri Gürcistan'a git eğer türkiye'den çıkmak isteseydim gürcistana giderdim nedenleri ise..
    Gürcistan Türkiye Kıyaslayalım..
    Gürcistan'da yaşamak nerdeyse bedava bizim devletimiz gibi dayamıyor vatandaşlarına vergiyi aylık 1000 lira gelirin olsa çok rahat yaşarsın krallar gibi yaşarsın orda
    Trabzondan gürcistan 3 saat benim bulundğum konumdan her ayın 28'inde giderim benzin almak için
    Türkiye ile gürcistan kıyaslanmaz ama bilgi vermek için anlatıym bildiklerimi..
    Ben bmw arabası kullanıyorum 3 LT motora sahip türkiye'de kullanılamayacak bir araba kullanılırda devletimiz rahat braksa ama Forever Gürcistan
    Türkiyede bu araba ya yılda verdiğim vergi çok yüksek benzin konusuna değinmiyorum bile
    Türkiye'de 780 TL'ye fullediğim depoları gürcistanda 385 TL'ye dolduruyorum..
    Türkiyede en ufak parçası 150 euro ama gürcistanda çok ucuz hemde çok..
    Türkiye'de engellilere asla halkımız yardım etmez ama gürcistanda öyle değil bi engelli görünce halk yardıma muhtaçsa herkes elinden geleni yapıyor,derken bir defasında bir olaya şahit oldum orda engelli bir insan tekerlekli sandalye ile yolun karşısına geçecek ama trafik akıyor adamlar trafiği durdurdu bi tanesi indi karşıya geçirdi insanı türkiyede olsa bırak trafiği kapatmayı arkaya biriken arabalar basar kornayı küfrü....
    Gerçekten türkiye'den çıkmak istiyorsan Gürcistan'a git derim orda insanlar birbirine saygı gösteriyor devlet halkı vergilerle soymuyor hayat şartları gerçekten çok iyi 3 yıldır gidip gelirim gümrük geçiş 1 TL verip giriyorsun 1 hafta kalmıştım orda gerçekten sevdim halkını ve yönetimini...
    Ayrıca devletin engellilere tanıdığı avantajları sayma bile saymıyorum gidip yaşaman gerek...
    Sizede Kolay Gelsin Değerlendirin Derim Sölediklerimi...
    Gürcistan Batum Gezmeye değer bir yer giriş 1 TL herkesin gitmesini tavsiye ederim..
    Saygı ve Sevgiyle Kalın...
    Dostça Kalın

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR

yalnız insan

ben öyle şeyler yaşadım ki. anlatamam. bana acıyıda yaşattı güzel duygularıda. fakat en kötüsü başka şey. ben sadece insanlardan uzaklaşmak istiyorum. beni tanımayan ne çektiğimi bilmeyen yerde yaşamak. isterse ben ömrümün sonuna kadar yalnız yaşayayım önemli değil.

zalim kader tamam önce gürcistana gideyim . seninle direk temasa geçmek isterim. telimi sana bırakıyorum çaldırırsanız sevinirim. seninle ikili diaoloğa geçip en yakın zamanda gidelim. 0554 838 22 32.unutma

demirc

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bir çok ülkeye gittim ama gürcistanı ömrüm boyunca unutamam 2008 poti limanına girdik 6 gün kaldık ve ömrümde ülkemi hiç bu kadar özlediğimi hatırlamıyorum 100 kişilik personelden 12 gasp edildi gaspçıların 9u polis elktrik yoktu çünkü trafonun bakırları çalınmış ve devletin bakır almaya parası yok 100 adımda bir sinek avlayan ve kadınların çalıştırdığı bakkallar döviz bürosu yoktu tuhaf bir eczane dövüz bozuyordu sadece 100 dolar bozdurabildim ve o para 6 günde bitmedi çünkü alabilecek hiçbir şey yoktu tüm binalar 2. dünya savaşından çıkmış gibiydi yollar mükemmel ama araba yok benzin istayonlarında benzin pompası yerine bidondan litrelik kaplarla satış yapılıyordu ben çok ülke gördüm ama gürcistan kadar sefilini görmedim Dz.K.Knının üniforması herşeyi anlatmaya yetti orda ucuzluk değil sefalet var

Sayfa 1 / 3 123 SonSon