+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
3. derece vergi indirimi maaşa ne kadar yansır?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

alfi 3. derece vergi indirimi maaşa ne kadar yansır?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Merhaba arkadaşlar,

3. derece vergi indirimi olanlar ve maaşlarını bürüt üzerinden alanlar her ay 180tl dahamı fazla alacaklar (180TL 2012 yılı için hesaplanmış 3. derece vergi indirimi)

Ya da ne kdar alırlar.

buzluçay

2011 yılında 25.50 tl 3. derecede vergi indirimi alan kişinin maaşına yansıyan miktar bu 2012 yılında arttı çok az bir miktar ama tam olarak ne kadar yapıyor bilmiyorum

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

alfi

Çok enteresen peki 3. derce için biçtikleri 180TL nedir

Landish

180 TL yi vergi diliminle çarpıp buluyorlar 180 * 0,15 =27 TL

fulya35

bekarlar ıcın ılk 6 ay 701+27=728
    temmuzdan ıtıbaren 738+27=765 tl
    sakatlık derecesıne gore belırlenmıstır bazı arkadaslar 180 tl ındırımı alıcaz sanıyor cok az bır mıktar ama %15 nı verıyo devlet

ALİ DOĞAN

Slm merhaba üçüncü derece kapsamındaki engelli bireyler 180 tl nin %20 si maaşlarına yansır .

yabaran

180 tl bodroda ne olarak geçiyor? Gelir vergisi mi?

Üye
    Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:55
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Blog Mesajları
    1

sağlam türk

selamlar ben birinci dereceden vergi indirimi alıyorum yaklaşık 50 tl falan bir vergi indirimi alıyorum üçüncü dereceden alacak olanlarda 20-25 tl arası bir miktar alacaklar

fulya35

saglam turk sen yanlıs soyledın kardes bırıncı derece ıse 2012 ne oldu bılmıyorum ama son alman greken vergı ındırımı bırıncı derece 105 tl 50 tl yı ıkıncı derece %60 ve 79 arası olanlar alıyorlar calıstıgın kurumu soyle eksık verıyorsunuz deyın

Ufukalp

Arkadaşlar vergi indirimi uygulamasındaki prensibi bilirsek herkes kendi indirimini doğru olarak bilir ve yanlış anlaşılmalar olmaz.
    Vergi indirimine esas tutar yani yukarda arkadaşımızın bahsettiği 3.derece için 180 tl,aylığa net olarak yansıyacak tutar değil;o ayki gelir vergisi matrahından düşülecek miktardır.
    Bir örnekle asgari ücrete uygulayacak olursak:

Brüt ücret : 886,50
    Sigorta primi işçi payı (%14) :124,11
    İşsizlik fonu kes.işçi payı (%1): 8,87

Normalde gelir vergisi matrahı sigorta primi ve işsizlik fonu kıesintisi düştükten sonra kalan tutardır.
    Ancek vergi indirimine tabi olan çalışan için bu matrahtan 3.derece için 180 tl daha vergi indirim tutaru düşülecektir.bütün fark budur.

Sakatlık indirimi (3.derece) : 180
    Gelir vergisi matrahı :573,52
    Gelir vergisi (%15) : 86
    Damga vergisi : 5
    Kesinti toplamı : 224
    AGİ (Bekar) :66,5
    Net : 728

Şeklinde olacaktır.
    Görüldüğü üzere normal asgari ücret agi ile birlikte bekar bir işçi için 701 tl iken vergi indirimi uygulanıp 180 tl vergi matrahından düşünce o 180 tl nin ilk vergi dilimi olan %15 i kadar (27 tl) maaşa yansıması olmaktadır.

Umarım net bir şekilde anlatabilmişimdir.

hataylısabri

merhaba arkadaşlar;şimdi benim öğrenmek istediğim bu 2014 için soruyorum,yaklaşık olarak 28-29 tl falan yansıması gerekiyor sizlerin anlatımına göre bu ücret bürüt mü?yoksa netmi?bizim muhasebeciye sorduğumda bu bürüt ücret maaşına yansırsa 3-4 tl yansır diyor bu doğru net cevap veren olursa sevinirim teşekkürler..

turan yılmaz

kardeşim raporum 47 iken 2012 28,5tl yansıyordu
    şimdi raporum 60 maaşa yansıması net 60 tl
    MUHASEBECİ EZBERE KONUŞMUŞ

hataylısabri

teşekkürler turan kardeşim sağol...

kadirgursoy

uğraşmaya değmez ya! emekli olurken giderim alırım vergi indirimini devlete bak sen iyi tezgah açmış valla 180 deyip 20 lira veriyor hee! yazık la devlete özürlü vatandaşını bile gelir kapısı haline getirmiş

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye