Engelliler.Biz 4-7 Aralık tarihlerinde Engelsiz Yaşam Fuarı'nda
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Raporun Maliyeye gönderilmesi ve Geri gelmesi süreci..?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

maverik Raporun Maliyeye gönderilmesi ve Geri gelmesi süreci..?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    çalıştığım kurum tarafından sakatlık indirimi için raporum, gelir idaresi başkanlığına,, maliyeye gönderilmişti.
    Gelir idaresi başkanlığı sakatlık indirimi hakkında diye raporu tekrar düzenlemem gerektiğini belirtir.
    aynen aktarıyorum;

XXX ünv hastaneleri başhekimliğine

Vergi dairesi başkanlığımıza müracaat edere sakatlık nedeniyle vergi indiriminden yararlanmak isteyen XXXXX hakkında hastanenizce düzenlenen 01/12/2010 tarih ve 751 sayılı sağlık Kurulu Raporu, gelir idaresi başkanlığı merkez sağlık kurulu tarafından incelenmiş ancak kesin bir karara varılamamıştır. adı geçenin durumunun kesin olarak belirlenebilmesi için ekteki gelir idaresi başkanlığı merkez sağlık kurulu kararına göre işlem yapılması gerekmektedir
    Bunedenle, özürlü hakkında klinik muayene bulguları, sakatlık bulguları, laboretuar bulguları ile aşağıda açıklanması istenilen hususların tam ve açık bir şekilde belirtilip, hastaneninz baştabipliğince onaylanarak anılan belgenin ve/veya söz konusu husulara da yer verilmek suretiyle yeniden düzenlenecek raporun merkez sağlık kurulunca incelenmek üzere vergi dairesi başkanlığımıza posta aracılığı ile gönderilmesini rica ederim.

Merkez sağlık kurulu kararı

XXX hakkında xxx hastanesin sağlık kurulu tarafından düzenlenen rapor incelenmiş sakatlıkla ilgili bulgular tam ve ayrıntılı olarak belirtilmediğinden herhangi bir karara varılamamıştır.
    adı geçen hakkında karar verilebilmesi için, klinik nuayene bulguları, sakatlık bulguları, laboratur bulguları ile aşağıda açıklanması istenilen hususların tam ve açık bir şekilde belirtilecek şekilde rapor alınmasına, 16,12,2010 tarih ve mükerrer 27787 sayılı resmi gazete de yayımlanan özürlülük ölçütü, sınıflandırılması, ve özürlülere verilecek sağlık kurulu raporları hakkında yönetmeliğe uygun yeniden düzenlenecek bu raporun kurulumuz tarafından tekrar incelenmek üzere gelir idaresi başkanlığına gönderilmesine karar verildi.

-Diabetin tipi, akş, hipoglesimi ketoz yapıp yapmadığı tedavi şeklinin bildirilmesi.

Şimdi Benim % 52 lik sürekli raporum var, Bu rapor İptal olmuş mudur. Maliyenin böyle bir yetkisi var mı?
    Bu raporu Kullanabilir miyim, maliyenin dediği şekilde düzenlemeden, örneğin sınav, iş mülakatına katılabilir miyim. Raporum halen geçerli midir.
    Konu hakkında bilgisi olanların cevap vermesini rica ederim. teşekkürler

Üye
    Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    20.11-2014
    Saat
    10:18
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Blog Mesajları
    1

sağlam türk

merhaba maverik
    raporunun iptal olması söz konusu değil sadece maliyeden geri döner onun dışında bir yere başvuruda kullanabilirsin ama vergi indirimi için yeniden düzenlemen de fayda var yeniden bir rapor çıkartırsın daha iyi olur aynı yerden değil farklı yerden ben de zamanında bir hastaneye gittim bana %54 verdiler tüm vücudu değerlendirip daha sonra başka bir yere gittim orası bana %85 gözden rapor verdi ben başka bir hastaneye gitmeni tavsiye ederim Allah yardımcın olsun

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

OturanBoğa

Bu raporu iş alımlarda, ömss'na girişte, özürlü kimlik kartı almada vs. her yerde kullanabilirsin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

digifon

mavarik sana gelen yazının aynısı bana da geldi yarın yeni raporumu alacagım bütün film tetkik ne var sa dosyayı da gönderecek mişiz hadi hayırlısı

maverik

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    vergi indirimi için ömss sınavından sonra tekrar raporu düzenleyip başvuracağım. şimdi sınavdan önce mazallah rapor oranı felan düşer. ömss sınavına da giremeyiz.

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye