Sayfa 7 / 17 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
Toplam 254 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    44mustafa44_ Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    31.10-2016
    Saat
    13:25
    Yaşadığı Yer
    Karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yokmu konu hakkında bilgisi olan

Üye
    ekinos Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

benim 2012 yılında aldığım yüzde 66 oranlı sürekli raporumu cuma günü maliye ye gittim kabul etti üzerinde vergi indirimi için falan yazmıyo yanında işyerinden aldığım orada çalıştığıma daire belge de vardı sonuç 120 gün sonra belli olur dedi

Üye
    44mustafa44_ Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    31.10-2016
    Saat
    13:25
    Yaşadığı Yer
    Karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sonuçta yine merkeze gidiyor yani doğrumu ankaraya gitmeden olmuyor

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    14.01-2016
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar,

Vergi inidirimi alarak benim gibi emekli olmuş ancak sürekl Ankara Maliyenin hışmına uğrayanlar için çok güzel bir gelişmeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hayırlı olsun..

Ali Tezel - Özürlüye vergi indirim belgesi müjdesi - Bloomberg HT

AliTezel.com - zrlye vergi indirim belgesi mjdesi -- Teekkrl Mula

Üye
    kkaya16 Avatarı

Son Giriş
    08.04-2013
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey ali tezel beyin yazısı ile ilgili defterdartlığı aradık haberleri yok.Böyle bir uygulama yok diyorlar. Konu ile iglili bilgisi olan var mı?

Raporumu % 42 idi % 38 e düşürdüler..

Üye
    Sef101 Avatarı

Son Giriş
    26.08-2013
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, Olaya birde şuradan baksak durup dururken 30.03.2013 yönetmelik neden yenileniyor. yönetmeliğin içeriğine bakacak olursanız değişen bişey yok gibi. Bir anda merkez sağlık kurulu karar vermeyecek deniyor. Bence ateş olmayan yerden duman çıkmaz...

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sef101;

Arkadas bu konuda yazilanlari okudunmu...bazaen su forma yamsk tan imtina ediyom...sanki bu konuda farkli bir sey yazmisiz da sende ,

Üye
    Sef101 Avatarı

Son Giriş
    26.08-2013
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

okudum arkadaşım sadece özetlemek istedim madem avrupa uyum yasalarına göre hareket edilecek yönetmeliği uygulasınlar. bende itiraz ettim 2011 yılında banada 81 yılındaki yönetmeliği çıkarıp merkez sağlık kurulu var dediler. onun içindirki bekleyip göreceğiz.
    saygıyla kalın.

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Saglik raporlari 2013 son durum konusu nu oku....

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    1

Bu uygulama olursa engellide , engelsizde tanıdık doktor ve akrabası olan herkes emekli olur . Sizce bu mantıklımı devletin işine gelir mi? akıl var mantık var hükümet böle bir uygulamayı koysa bile yeni bir yasa ile değişikliğe gider bunlar kaz gelecek yerden tavuk esirgemez oy almak için herşeyi yaparlar.

Üye
    MUTLU34 Avatarı

Son Giriş
    08.06-2014
    Saat
    03:02
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL-KADIKÖY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelliler için eziyetli olan vergi indirim belgesi alma sürecinde değişikliğe gidildi. Değişikler daha önce talebi reddedilen binlerce engellinin erken emekli olmasının yolu açıldı.

Bugün yazarı Sadettin Orhan, engellilerin erken emekli olabilmek ya da vergi indiriminden faydalanabilmek için almak zorunda oldukları vergi indirim belgesindeki değişikliği yazdı:

1 Ekim 2008 tarihinden önce SSK'lı olarak çalışmaya başlamış engelliler erken emekli olabilmek veya vergi indiriminden faydalanabilmek için vergi indiriminden faydalanabilmek için vergi indirim belgesi almak zorundalar. Fakat vergi indirim belgesi alma süreci engelliler için biraz eziyetliydi. Önce en yakın vergi dairesine başvuruyorlar, ardından sağlık kurulu raporu alıyorlar, bu rapor Ankara'ya kurul incelemesine gidiyor ve buradan gelen cevaba göre vergi indirimine hak kazanabiliyorlardı. Ancak sağlık raporlarındaki özür oranı Ankara'da genellikle yüzde 40'ın altına düşürülüyor ve dolayısıyla vergi avantajı ve erken emeklilikten yararlanamıyorlardı.
    SAĞLIK RAPORLARI ARTIK ANAKARA’YA GİTMEYECEK

Nihayet 30 Mart 2013 tarihli Resmi Gazete'de konuyla ilgili yönetmelikte değişiklik yapıldı ve işin Ankara aşaması kaldırıldı. Yani bundan sonra vergi dairesine başvurudan sonra alınan sağlık raporundaki oran geçerli sayılacak. Ayrıca Maliye Bakanlığı incelemesine gitmeyecek. Bu değişiklik, daha önce talebi reddedilen binlerce engellinin erken emekli olmasını sağlayacak.

Öte yandan 1 Ekim 2008 sonrasında çalışmaya başlayan engellilerin erken emekli olabilmeleri için vergi indirim belgesi aranmıyor. Onlar doğrudan SGK birimlerine başvurup, sağlık raporlarını ibraz ederek erken emeklilik hakkından yararlanabiliyorlar.
    Yeniden rapor alabilirsiniz

Soru: Sadettin Bey, 2009 yılında vergi indirim belgesi için vergi dairesine müracaat ettim. Benden sağlık raporu istendi ve yüzde 48 oranında engelli raporu aldım. Fakat raporum Ankara'ya kurula gitti ve yüzde 30'a düşürüldü. Dolayısıyla vergi indirim belgesi alamadım ve erken emeklilik hakkından da yararlanamadım. Son günlerde sağlık raporlarının artık Ankara'ya gitmeyeceğine dair haberler okudum. Bu doğru mudur? Bana ne tavsiye edersiniz? İlhan M.

Cevap: Değerli okurum, duyduğunuz haber doğrudur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi 'Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik'te geçtiğimiz günlerde değişiklik yapıldı. Bundan sonra sağlık raporlarınız Ankara'ya gitmeden, raporda yazılı orana göre doğrudan işleme alınacak. Bu değişiklikten yararlanabilmeniz için yeniden vergi indirim belgesi talebinde bulunmanız gerekir.

Muhasebe Network

Üye
    mehmetegeocal Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    27.09-2014
    Saat
    21:17
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok güzel bir haber .ben şuan ankaradan vergi indirimi raporumu bekliyorum.umarım bu haber gerçekten anlattığınız gibidir. insan yinede şüphe duyuyor kusura bakmayın ..paylaşım için çok teşekkür ediyorum..

Üye
    AYBAROGLU Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    19:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    mehmetegeocal Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    27.09-2014
    Saat
    21:17
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

değerli arkadaşlar benim raporum 22 şubatta ankaraya vergi indirimi için gitti ve ben bekliyorum,bu yapılan yasal değişiklikten bende faydalanabiliyormuyum ? rapor oranım ''H sürekli''

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü 30 mart 2013. mevzuattan anlayan arkadaşlar bi incelesin lütfen ne anlama geliyor bilgilenelim..

Vergi indirimine esas raporlar
    MADDE 15 – (1) 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu hükümlerine göre, sakatlık indirimine esas olmak üzere düzenlenen raporlarda, raporu düzenleyen sağlık kuruluşu tarafından işverenin bulunduğu yerdeki il defterdarlığına gönderilen özürlü sağlık kurulu raporu esas alınır.
    5233 sayılı Kanun kapsamında verilecek raporlar
    MADDE 16 – (1) 17/7/2004 tarihli ve 5233 sayılı Terör ve Terörle Mücadeleden Doğan Zararların Karşılanması Hakkında Kanun kapsamında verilecek sağlık kurulu raporlarında bu Yönetmeliğin özür oranlarına ilişkin hükümleri uygulanır.
    DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
    Çeşitli ve Son Hükümler
    Atıflar
    MADDE 17 – (1) 14/1/2012 tarihli ve 28173 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik, 16/12/2010 tarihli ve 27787 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik, 16/7/2006 tarihli ve 26230 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik ile 6/2/1998 tarihli ve 98/10746 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine yapılan atıflar bu Yönetmelik hükümlerine yapılmış sayılır.
    [DROP] KAZANILMIŞ HAKLAR
    MADDE 18 –(1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü [/DROP]sağlık kurulu raporu düzenlenmez.
    (2) Ancak, süreli verilen raporlar ile ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda, özür oranları, bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir.
    Yürürlükten kaldırılan yönetmelik
    MADDE 19 – (1) 14/1/2012 tarihli ve 28173 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır.
    Yürürlük
    MADDE 20 – (1) Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
    Yürütme
    MADDE 21 – (1) Bu Yönetmelik hükümlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ile Sağlık Bakanı yürütür.

Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    günlerdir telefonla arıyorum cevap veren yok..ya meşgul yada aradığını numara sakatlara cevap vermiyor diyor2012 yılında gönderdim hala cevap alamadım

Sayfa 7 / 17 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon