Sayfa 16 / 17 İlkİlk ... 6121314151617 SonSon
Toplam 254 mesajın 226-240 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    malcolmx Avatarı

Gerçek Adı
    ömer duran
    Son Giriş
    10.05-2016
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    boselta08 çok iyi bir haber arkadaşım hemen hemen aynı olay benimkisi gibi ve davam karar aşamasında mahkeme sürecin nasıl sürdü bizi bilgilendirirmisin.

Üye
    emre5555 Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakem hastanesine gittim oranları tam anlamadım ama rapor geçerlilik süresini daimi sürekli kutucuğuna çarpı koymuş %40 altında olursada oran yine sürekli olurmu yoksa sadece %40 yada daha üstümü?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    03:01
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Oran %40 ın altında olursa sürenin bir anlamı yok ki.
    İş hayatı ve emeklilik konusunda hiç bir şekilde geçerliliği olmayan ve işinize yaramayacak rapor sürekli olsa ne olur,süresiz olsa ne olur?

Üye
    emre5555 Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

demek istediğim %40 altına düşsede sürekli rapor diye oluyomu?

Üye
    hursidy Avatarı

Gerçek Adı
    hurşit
    Son Giriş
    31.08-2016
    Saat
    10:46
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhabalar aranıza yeni katıldım. Benim eşim devlet memuru gözleri için sağlık raporu aldı sağ 02 ve sol 03 oranı yazıyor buna göre hastane bize %49 oranında rapor verdi bunu vergi indirimi için vergi dairesine verdik. Vergi dairesi bu raporu Ankara merkez sağlık kuruluşuna gönderdi. Merkez sağlık kuruluşu oranı %29 a düşürerek gönderdi ve bunda dolayı vergi dairesi vergi indiriminden muaf tutmadı. Buna karşılık bizde dilekçe il Merkez sağlık kuruluşuna itirazda bulunduk Ankara dan yin cevap geldi ve yönetmlik ekinde yr alan cetvele göre yeniden inceledik ve %29 olarak değerlendirdi. Şimdi sorular
    1-Hastane yönetmelik cetveline göre engel oranında hata yapmış olabilir mi yani hesaplamada %49 hata ypmış olabilir mi
    2-Merkez sağlık kuruluşu bu geri gönderdiği raporlarda genelde böyle mi yapıyor.
    3- Şimdi biz ne yapmalıyız hangi mahkemeye nasıl başvurmalıyız bilen arkadaşlar hemen cevaplarsa çok sevinirim.

Üye
    malcolmx Avatarı

Gerçek Adı
    ömer duran
    Son Giriş
    10.05-2016
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@hursidy merhaba arkadaşım engelli raporunu yeni aldığınıza göre hata yapılmamış olması gerekir. merkez sağlık kurulu genelde pek düşürmez derler ama düşürdüğü de çok olur. vergi mahkemesine maliyeden gelen red cevabını 30 günü geçirmeden dava etmeniz gerekir.

Üye
    emre5555 Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakem hastanesi %36 düşürmüş şimdi ne yapmam lazım?

%45 itiraz etmiştim il sağlık müdürlüğüne sonra hakem hastesine sevk etti orada %36 ya düşürdü şimdi ne yapmam lazım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    123
    Verilen Beğeniler
    202

@emre5555

Hakem hastanesinin kararı kesindir. Eğer sakatlık oranı cetveli'ne göre % 40 ve üzeri oran verilmesi gerektiğine eminseniz, konuyu mahkemeye taşıyabilirsiniz.

Üye
    hursidy Avatarı

Gerçek Adı
    hurşit
    Son Giriş
    31.08-2016
    Saat
    10:46
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar merhaba arkadaşlar ben daha önce durumu anlatmıştım cevaplar için teşekkürler.

süreç şöyle oldu ben ankara sağlık kuruluna ititaz dilekçesi gönderdim. onlarda raporun yeniden incelendiğini ve cetvele göre %29 olduğunu başka hastalık varsa yeniden muayene olunacağını yazdı. neyse anlayacağınız hastane yanlış hesaplama yapmış . hastaneye gidip doktorlada görüştüm. rapor üsrekli olunca itiraz etmemi söylediler. il sağlık kuruluna itiraz dilekçesi verdim. başka hastaneye sevk etti şimi bu il sağlık kurulunun gönderdiği hastane hakem hastane mi oluyor. bu il sağlık kurulunun gönderdiği hastanenin verdiği rapor artık başka hasteneye göndermem gerekiyor mu.

MADDE 10 – (1) Özürlü sağlık kurulu raporuna; özürlü, velisi veya vasisi veyahut raporu isteyen kurum tarafından itiraz edilebilir. İlgililer itiraz dilekçesi ve ilk özürlü sağlık kurulu raporunun tasdikli bir örneği ile birlikte, bulunduğu ilin sağlık müdürlüğüne başvurur. İl sağlık müdürlüğünce, özürlü sağlık kurulu raporu alacak kişi en yakın farklı bir özürlü sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastaneye gönderilir. İtiraz edilen özürlü sağlık kurulu raporu ile itiraz üzerine verilen özürlü sağlık kurulu raporundaki kararlar aynı yönde ise özürlü sağlık kurulu raporu kesinleşir.

(2) Özürlü sağlık kurulu raporlarının farklı olması durumunda, Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş olan hakem hastanelerden, kişinin ikamet ettiği yere en yakın bir hakem hastaneye, kişi yeniden muayene edilmesi ve özürlü sağlık kurulu raporu tanzim edilmesi amacıyla yine il sağlık müdürlüğü kanalıyla gönderilir. Hakem hastanenin özürlü sağlık kurulunca verilen kararı kesindir.
    bu maddeleri tam anlmadım kısaca sorayım.
    ilk aldığımız rapora itiraz ettik yanlış hesaplamışlardı. şimdi il sağlık müdürlüğü itiraz üzerine bizi başka hastaneye gönderdi ordan yeni düzeltilmiş rapor aldık. bu sefer iki rapor aynı değil yani şimdi biz bunun üzerine başka yani hakem hastaneye mi gitmemiz gerekir yoksa il sağlığın itiraz üzerine bizi gönderdiği hastanenin raporu artık geçer limidir. yani artık bu rapor kesin midir.

Üye
    sekerizzet Avatarı

Gerçek Adı
    izzet şeker
    Son Giriş
    11.06-2016
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba benim durumumda aynı idi ysk raporumu %36 düşürdüğü için red kararı gelmişti ben iş mahkemesine dava açtım mahkeme biraz uzun bir süreç ama adli tıp genel kurulundan %45 oranında rapor aldım mahkeme kararını bu yönde verdi sgk nın avukatı temyiz etti dün itibarı ile yargıtay 21.hukuk dairesi de davayı onamış bundn sonraki süreç nasıl devam edecek bilmiyorum yargıtayın kararını alıp sgk ya başvurumu yapacagız bilmiyorum bilen arkadaşlar varsa yazarsa sevinirim

Üye
    Dost_26 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    22:40
    Yaşadığı Yer
    KİRALIK DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp

Ufuk bey burada vergi indiriminde eski raporları kabul etmiyorlar demişsiniz vergi indirimi müracaatında farklı raporla başvuruluncamı yoksa vergi indirim belgesi ve raporu sürekli olduğu halde eski tarihili olursamı kabul edilmiyor? Benim raporum 2003 tarihli

Birde rapor süreklidir ve ibarenin üstünde çalışabilir işaretli bu emekliliği etkiler mi vergi indirim belgemde süre kısıtlaması yoktur. bunu konuya açıklık getirirmisiniz? Teşekkürler.

Üye
    Dost_26 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KİRALIK DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp Bey Vergi indiriminde eski raporları kabul etmiyorlar demişsiniz...2000 yılından sonra Vergi indirimi ve rapor sürekli oluncadamı aynı şekilde oluyor burayı anlamadım açıklamanızı rica ediyorum.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Dost_26
    Süre kısıtlaması olmayan bir vergi indiriminiz varsa zaten siz neden tekrar vergi indirimine başvurasınız ki raporunuz kabul edilmesin?
    Sizin daha önce hak edilen ve süre kısıtlaması olmayan vergi indiriminiz varsa isterse 2000 değil 90 lı yıllarda alınmış olsun o hak geçerlidir.

Üye
    Dost_26 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KİRALIK DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp Bey Yukarıdaki yazınızda (Vergi indiriminde genelde eski raporları kabul etmiyorlar...) demişsiniz ona takıldım ne şekilde kabul etmiyorlar yani farklı bir raporla vergi indirimi müracaatı yapıncamı kabul etmiyorlar bunumu demek istediniz?
    Konu Dost_26 tarafından değiştirilmiştir (19.03-2016 Saat 02:14 ).

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Dost_26
    Sizin sürekli vergi indiriminiz olduğunu sanıyorum, ne amaçladığınızı tam anlayamadım, netleştirir misiniz ne yapmak istiyorsunuz?
    Farklı rapor derken daha yüksek raporla vergi indirimi derecenizi yükseltmek mi istiyorsunuz?

Sayfa 16 / 17 İlkİlk ... 6121314151617 SonSon