Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dev adam Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar ünlü
    Son Giriş
    07.07-2015
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    zonguldak

dev adam Vergi indirimi başvurusunda bulundum. Üçüncü kez hastaneye sevk edildim..?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar.ben vergi indirimi için vergi dairesinden sevk aldım ve ereğli devlet hastanesinden %35 rapor aldım.raporun bir nüssasını bana verdiler onla il sağlık müdürlüğüne itiraz ettim ve zonguldak ünüversite hastanesine sevk ettiler.ordanda %44 rapor aldım fakat şimdi il sağlık müdürlüğü haken hastane olarak zonguldak devlet hastanesine gönderiyor.benim durumum ne olur.üçüncü hastaneye neden gönderiyor.raporumun oranı değişirmi.

bülent bey iller bey bir bilginiz yokmu bu konuda

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

İki rapor arasında fark olduğunda il sağlık müdürlüğü 3. bir hastaneye sevk ediyor ve o raporu nihai kabul ediyor. Gidip prosedürü tamamlamaktan başka bir yol yok maalesef.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dev adam Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar ünlü
    Son Giriş
    07.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak

dev adam

Bülent bey bugün hakem hastanede kurula girdim sonucu %45 şimdi rapor bana mı verilecek ilsağlık müdürlüğğünemi gidecek yoksa vergi dairesinemi gidecek....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Bir nüsha size verilecek bir nüshası sevk edildiğiniz kuruma gönderilecek. Bu konudaki detayları hastanedeki görevlilere sorun mutlaka. Size mutlaka bir nüsha vermeliler... Sonra 1-2 hafta içinde defterdarlığa gider, sürecin doğru şekilde işleyip işlemediğini öğrenmeye çalışırsınız.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dev adam Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar ünlü
    Son Giriş
    07.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak

dev adam vergi indirimi almadan erken emeklilik

selamlar.arkadaşlar ben a hast. den %35 rapor aldım vergi dairesinden sevkli gitmiştim.raporun 1 nüssa bana 1 nüssa vergi dairesine gitti.maliyeden cevap ret geldi.maliyeden cevap gelmeden önce elimdeki raporla il sağlık müd. itiraz ettim.b hast. ne gönderdiler sonuç %44.ordan bana rapor vermediler.hakem hast. gönderdi il sağlık müd.hakem hast. de %45 ömür boyu ibareli rapor aldım .rapor elime verildi.şimdi ne yapmalıyım.2008 deki yasaya göre vergi indirimi almadanda emekli olunabildiğini duydum.elimde %45 lik raporum var.burdan sonra ne yapmalıyım .lütfen beni yönlendirir misiniz. şimdiden teşekkürler........

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Elinizdeki raporla vergi dairesine gidin ve başvurunuzu yapın (noter onaylı bir nüshasını verin, aslı mutlaka sizde kalsın)

Üye
    dev adam Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar ünlü
    Son Giriş
    07.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak

dev adam

teşekkür ederim .iş bulabilmek için ne yapmalıyım.bu raporla işkura gidebilirmiyim

Üye
    dev adam Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar ünlü
    Son Giriş
    07.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak

dev adam

bülent bey raporumun oranı düşürülür diye korkuyorum.vergi indirimi almadanda %40 raporla erken emekli olunabildiğini duydum ne derece doğru lütfen bilgi verirmisiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

1 Ekim 2008'den önce sigortalı olan ve 4a (eski adıyla ssk) statüsünde emekli olacak kişiler emeklilik için vergi indirim hakkı elde etmek zorunda.

lawri

Şu iyi bilinmesi gerekiyor. Her hastane raporu farklı veriyor. Baltazar formülüymüş, yok efendim bu formülmüş hikaye bana göre. Yani 3 ayda 3 kere farklı hastanelere bile gitseniz aralarında mutlaka %5-%10-%15 fark oluşuyor.

Zaten buradaki yaşanılan hadiselerden de görüleceği üzere tezimin doğru çıktığını anlayabilirsiniz. İtirazlar sadece hakem hastanelerine sevk edilmenize fayda sağlıyor. Ben 2 kere %39'dan döndüm. Gidip itiraz etmedim, çünkü bir işe yaramayacağını biliyordum.

Raporu kurul değerlendiriyor diyoruz ama bazı hastanelerde sadece 1 kişi bakıyor ve onaylıyor. Diğerleri de imzalıyor. Kimisi keyfi, insanın durumuna bakarak değerlendiriyor. Kimisi gününde olmuyor sağa sola bağırarak, sinirlenerek onaylama yapıyor.

Kimi hastanenin Prof dr ise, değerlendirmelerden bir haber olup, (Sen iyi bir kulaklıkla duyarsın) diyerek %45 olan raporu %28'e düşürüyor. Bu hadiseyi ben yaşadım

Başka bir yaşadığım hadisede içeride benden önce zihinsel engelli idi sanırım, yanında annesi vardı galiba. İçeride hararetli bir tartışma vardı. Neredeyse bütün hastahane duyacak o biçimden. Bağrışmalara rağmen anlama sorunum var ama belli ki, bir kısım o engelliye verelim derken, kurul başkanı vermeyelim diye diretiyordu. Arkasından ben girdim, sanırsınız ki cinayetten sorgulanıyorsun. Bir bağırmalar bana, (cihaz ile duysanız da anlamayabilirsiniz.) Acayip bir tavırlar, en sonunda, TAMAM ÇIK DIŞARI gibi kabaca davranışlar. Dedim benden önceki girenlerin ardından kabak bana patladı.

Yani neler neler var. Belirli bir özürü olan kişiyi aynı gün 5 tane hastaneye engelinin % kaç olduğuna dair tespiti için götürün mesela. Her birinin arasında farklılıklar olduğunu göreceksiniz. Hani illaki farklılıklar olacak, bu %3 olur, %5 olur, %7 olur. Ama %10-%15'de olmaz ki be kardeşim.

Üye
    dev adam Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar ünlü
    Son Giriş
    07.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak

dev adam

anladım.teşekkür ederim.

Üye
    dev adam Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar ünlü
    Son Giriş
    07.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak

dev adam

hakem hastanenin raporu %45 olarak il sağlık müdürlüğünden 4 nüsha olarak verildi.fakat raporun geçerlilik süresi 2 yıl diyor.bu ne demek.raporu vergi dairesi dışında nerde kullanırım.teşekkürler.

Üye
    dev adam Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar ünlü
    Son Giriş
    07.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak

dev adam

peki aynı hastaneyemi gidecem.onlar benim muayene günümü biliyorlarmı.sevkli mi gidecem yoksa direk hastaneyemi gidecem yeniden rapor prosüdürlerini yerine getirecem mi.teşekkürler hüseyin kardeş.

peki elimdeki raporu defterdarlık kabul edermi. bu raporla vergi indirimi alabilirmiyim...

Üye
    dev adam Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar ünlü
    Son Giriş
    07.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak

dev adam

sağol kardeşim inşallah herşey iyi olur

Üye
    dev adam Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar ünlü
    Son Giriş
    07.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak

dev adam

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hüseyin kardeş raporun tarihi 24 temmuz 2011 yanlız şu var hakem hastaneden önce başka bir hastanede tedavi oluyorum 2 ayda bir kontrole gidiyorum forumun başını okuduysan 3. hastane raporu bu ben diyorumki madem iki yıl sonra rapor aldığım hastaneden tekrar rapor alacaksam normal kontrollerimi ve tedavimi bu hastaneye geçireyim.yok hastane fark etmiyosa tedavi gördüğğüm hastanede tedavime devam edeyim...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon