Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    AZRAİL59 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa taşan
    Son Giriş
    07.01-2012
    Saat
    16:44

AZRAİL59 %22 oranında özürlülüğüm var. Vergi indirimi alabilir miyim?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim %22 özürlülüğüm var bir özel şirkette muhasebeci olarak çalışıyorum ama vergi indirimim yok nasıl alınıyor ve avantajları neler

mustafa kahveci

vergi indirimi alabilmen için en az yüzde 40 ve üzeri raporun olması lazım.şu an sen saglamsın

Üye
    AZRAİL59 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa taşan
    Son Giriş
    07.01-2012
    Saat
    16:44

AZRAİL59

Ama benim sigortam özürlü olarak yatıyorki

Ben bu durumda nezaman emekliliğe hk kazanırım kaç gün pirimim olması gerekiyor

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

mavimsiyesil

Erken emeklilik için en az %40 özürlülük raporun olmalı. Aksi takdirde normal sigortalı olarak işlem görürsün.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sigortanın özürlü olarak yatması ne demek? Yani işe girerken sakat statüsünde mi girdiniz? O zaman %40 ve üzeri raporunu mu vardı? (Gerçi bunlar emeklilik için fark etmez. Emeklilik için %40 ve üzeri rapora karşılık defterdarlıktan sakatlık indirimi almanız şart)