Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Vergi indirim hakkı nedir? Kimler nasıl yararlanır?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

mingilli Vergi indirim hakkı nedir? Kimler nasıl yararlanır?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    vergi indirim hakkı nedir? kimler yararlanır nasıl ve nereye başvurulur ?bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun.

OturanBoğa

Sakatlık indiriminin en önemli avantajı, erken emeklilik hakkı sağlamasıdır.
    Ayrıca derecesine göre maaşlarda 25-50-100 TL gibi bir artış sağlar.

Sakatlık indirimi nedir?
    Sakatlık İndirimi; çalışma gücü kayıp oranı asgari % 40 ve üzerinde olanların ücret ve/veya kazançlarına girecekleri derecelere göre belirlenen miktarda indirimin uygulanmasıdır. Sakatlık bulgularına göre girecekleri derecelere esas oranlar; çalışma gücünün asgari % 80'ini kaybetmiş bulunanlar birinci derece sakat, asgari % 60'ını kaybetmiş bulunanlar ikinci derece sakat, asgari % 40'ını kaybetmiş bulunanlar ise üçüncü derece olarak belirlenmektedir.

Kimler sakatlık indiriminden yararlanacaktır?
    Sakatlık indirimine hak kazanan;
    - Ücretli hizmet erbabı,
    - Serbest meslek erbabı,
    -Ailesinde bakmakla yükümlü olduğu özürlü bulunan,
    Ücretli hizmet erbabı,
    Serbest meslek erbabı,
    - Basit Usulde vergilendirilenler,
    yararlanacaklardır.

Vergi İndirim belgesi almak için dilekçe örneği ve evraklar
    http://www.engelliler.biz/forum/saka...tutarlari.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

mingilli

Bülent daha önce durumumdan bahsetmiştim.Ben 01-05-2004 te ssk başladı sağlıklıyken. 05-09-2006 kaza yaptım ve %95 engelli oldum 4 yıl aradan sonra ,01-03-2010 yani 2 ay önce tekrar ssk mı başlattım ama hiç engelli ibaresi geçmiyo sorun olur mu ? ankara ya kontrole gidecem ama yanıma neler almam gerekiyo, ssk hemen yararlanabilir miyim?vergi indirim hakkı için başvurmalımıyım bilemiyorum.

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Twitter Hesabım

officer

Serdal hiç birşey olmaz kardeşim..
    Sen 1800 gün prim şartını yerine getir ve kuruma malulen emekli olmak için müracaat edersin...
    Ve vergi ind. hakkı na müracaat etme edersen bile sorun olmaz ama sadece maaşında artış olur..

yaverler

şimdi yakın bi arkadaşım var.Ailesinde bakmakla yükümlü olduğu özürlü bulunan;biri bu kişi.Yani çocuğu yüzde 90 özürlü.
    Sormak istediğim çocuğundan dolayı kendi vergi indiriminden faydalanabilirmi?Forumu dolaştım sanırım faydalanabiliyor.
    Yalnız;Erken emeklilik hakkı varmı?

mingilli

En son 1800 iş günü doldurduktan sonra malülen emekliliğe başvurabiliyordum , bu değiştimi ?
    benim son durum GENEL TOPLAM 786 GÜN KAZANÇ 19,143.45

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Malulen emeklilikte 1800 gün prim şartı aynen devam ediyor. Bir değişiklik yok.

Malulen emeklilik söz konusu olduğunda vergi indirimi almaya gerek yok. Daha doğrusu, vergi indirimi alsan da almasan da bu durum emekliliğine etki etmeyecek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye