1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    smyrna1922 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:53
    Yaşadığı Yer
    izmir

smyrna1922 Vergi indirimi ile emeklilik başvurusu yaptım. Adım adım gelişmeleri yazacağım

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar , tüm belgelerin fotoğraflarını ayrıca yükleyeceğim !!!!!!

işyerimden personel yazısını aldım dilekçemi ve nüfus fotokopimi ekleyip , konak vergi dairesi yantarafında 4. kat vergi indirimi birimine götürdüm pisikiyatride 3,5 yıldır dokuz eylülde takipli hasta olduğumdan sevkimi buraya istedim sevkedildim engelli sağlık kuruluna gittim dosya açıldı sevk edilen bölümlere randevularını aldım

zaten pisikiyatri , kardiyoloji , kalp damar dan oran alacağım diğer bölümler zorunluymuş.

Şu ana kadar

pisikiyatri : tedviyle kısmen düzelen bipolar % 40 tedaviyle kısmen düzelen panik bozukluk % 25 formül ile net % 55 oran

Kardiyoloji eko sonucunu değerlendirdi ve hiper tansiyon % 10 Kapak değişimi %10 formül ile net % 19 oran
    dikkat aort damarı değişimi kardiyolojide değerlendirmesi yok !!! kalp damar cerrahinden almalısınız

Asendan aort damar değişimi için ( greft denilen Suni damar ile değişir) yarın kalp damar cerrahinden oran alacağım derhal burada paylaşacağım . görüşmek üzere

Üye
    smyrna1922 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

smyrna1922

dün kalp damar asendan aort grefti için %30 oran yazdı .
    kardiyoloji 10+10
    pisikiyatri 40+25
    kalp damar 30 Bu durumda formül ile hesaplama yapıldığında net % 74 haydi hayırlısı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@smyrna1922

Bilgilendirme için teşekkürler. Dilerim bi an önce olumlu sonuçlanır süreç

Üye
    smyrna1922 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

smyrna1922

23 ağustos ta heyete girdim , heyet te ne yapıyorlar soruma cevap gelmemişti ben buradan deneyimimi merak edenler için yazayım , heyete sadece resimdeki senmisin diye görmek üzere 5 saniyeliğine giriyorsun ve çıkıp gidiyorsun.

heyetten sonra 4 iş günü geçti hastaneden resmi raporu bekliyorum .

bu gün 30 ağustos zafer bayramımız kutlu olsun.

PQPy36 - Vergi indirimi ile emeklilik başvurusu yaptım. Adım adım gelişmeleri yazacağım

Sukru12345

bende başımdan geceni yazayım 25,05 te vergi dairesine baş vurdum 05,05 2016 heyete girdim 02,06 2016 tıdan busiteden verilen numarayı aradım bana rapor 38 ret dediler 19, 07 de hastaneden raporu aldım il sağlıga verdim itraz ettim bir hafta sonra bana sefk verdiler yeniden heyete gittim 0808 de heyete girdim bir hafta sonra ilsaglıktan raporu aldım bu sefer 52 geldi 18,08 2016 de vergi dairesine teslim ettim ve beklemeye başladım

Üye
    smyrna1922 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

smyrna1922

evt erkadaşlar %74 2 yıl süreli çıkmış rapor , vergi dairesine yollayacaklar mış. ben hemen engelli kartı için başvurdum önümüzdeki perşembe verecekler , 5 yıl önce aöf üni. 2. sınıftan bırakmıştım raporumu işletip 10 TL. harç ile kayıt yeniledim . vergi indirimi onaylanıp gelince yazarım . ölme eşeğim ölme

Üye
    ömerb Avatarı

Gerçek Adı
    TC
    Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İST

ömerb

Merkez sağlık kurulunca incelenmiş ve adı geçenin çalışma gücünün yüzde elli ikisini (%52) kaybettiğine karar verilmiştir.

bu nedenle adı geçenin 193 sayılı Gelir vergisi kanunu'nun 31 inci maddesine göre rapor tarihinden (09/12/2015) itibaren, üçüncü derece engelliler için uygulanan engellilik indiriminden yararlanması gerekmekte olup;rapor aslı ekte gönderilmiştir.

1-şimdi bu durumda bu rapor süreklimi?
    2-emeklilik işlemlerinde tekrar incelemeye falan alınırmı ? problem yaşamak istemiyorum özel de çalışıyorum .
    3-özürlü kartı için gittiğimde ilk hastaneden verilen raporda iki yıl süreli yazdığı için iki yıl süreli çıkar dedi ve bu rapor bizim için geçerli değil dediler
    hayırlı günler

Bedriatak

Vergi indirimin üzerinde herhangi tarih yoksa rapor sürekli anlamına geliyor seninle aynı durumdayız sağlık raporu 2 yıllık vergi indirimim sürekli. Emekli olmana kaç sene var

Üye
    ömerb Avatarı

Gerçek Adı
    TC
    Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İST

ömerb

@Bedriatak 11/1994 sigorta girişi var 7270 gün prim var başvuruda bulunsam olurum heralde ama nekadar maaş baglanacagı noktasını netleştiremedim gelen rapor böyle bunu vergi dairesine verecekmiyim? yoksa ildeki ssk müdürlügüne bu kagıt ve işten ayrılış kagıdı ile emekliliğe müracat edebilirmiyim

Bedriatak

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yok vergi indirimi belgenle bağlı bulunduğun sgk git onlar seni emeklilik dilekçeni doldurup emekli ederler maaş konusunda bilgim yok