1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serhat42 Avatarı

Gerçek Adı
    serhat
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    konya

serhat42 Vergi indirim başvurumda raporumu %38'e düşürdüler! Ne yapabilirim?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar

yuzde 50.18 raporum vardi vergi indirimi icin ankaraya gonderdigim raporum yuzde 38 düştü napmam gerekiyor n
    elerden yararlanabilirim bu zaman surecinde baska yapabilecegim birsey varmi ,

Üye
    apomek Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    19:55
    Yaşadığı Yer
    izmir

apomek

il saglik kuruluna muracaat edip rapora itiraz edin.rahatsizliklarinizdan eminseniz..sizi baska bir hastahaneye sevedeklerdir.hakem hastahane olmasina dikkat edin...bir seferde olayi cozun derim..

pps_977

Uzun bir aradan sonra selam herkese . 2012 yılında başladığım dava süreci maalesef hala devam ediyor. 2014 yılında vergi mahkemesinde kazndığım dava , 27 aydır danıştay da sıra bekliyor. bimer defelarca yazdım , dilekçe ile danıştaya başvurdum . kimse tınlamıyor. dava açtığıma bin pişman ettiler. ( amaçlarıda bu zannedersem ) . Allahtan bisiklet için dua edeceğine , bisiklet çalıp af dilemek daha akıllıca heralde
    2014 yılında kazandığım dava sonucu emekli oldum . ama şu anda ne emekliyim , ne değilim. arafta kaldım. ne aldığım parayı kullanabiliyorum. ne geleceğe yönelik plan yapabiliyorum. Ayrıca kaybedersem yasal faiz denen bir belada beni bekliyor.

Kimseye umutsuzluk aşılamak istemem. fakat bence oranınız düşürlürse yeni rapor alarak olayı çözmeniz. Ben sönüşü olmayan bir yola girdim. adalete güvendim. gecikmiş adalet adalet değil. kaç sene daha beklerim bilmiyorum.

.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@serhat42

Siz hastaneden %40 üzeri rapor aldınız ama Maliye bunu %40'ın altında düşürmüşse, oranı düşüren Maliye'ye itiraz dilekçesi yazıp yeniden değerlendirme istemeniz gerek.

Eğer yine olumsuz sonuçlanırsa, emeklilik açısından aceleniz de yoksa, @pps_977 ark arkadaşımızın yazdığı gibi, bir kaç yıl sonra yeniden rapor alıp yeni baştan başvurmanızı öneririm.

Üye
    avgan Avatarı

Gerçek Adı
    engin aslan
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    ankara

avgan

@OturanBoğa

malesef benımde raporum onaylanmadı işleriye evrak gelmiş olmadı diye beni çağırdılar nedeni bilmiyorum ama benımde raporumu düşürdüler galiba vergi dairesine nasıl bir dilekçe vermem gerekiyor oturan boğa yardımcı olursanız sevinirim bende numune hastanesinden yeniledim raporumu 40 olan raporum 43 olarak verdiler ama bu severde vergi dairesi neyini onaylamadı yarın bakıcam bana birde dilecek örneği nasıl olmalı yazarmısınız arkadaşlar.

akın16

Tek engel devlet böyle cok ugrarisiriz daha ehliyette emeklilikte engelli kartinda Allah yardim etsin ne diyeyim

Üye
    avgan Avatarı

Gerçek Adı
    engin aslan
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    ankara

avgan

itiraz dilekcesi örnek varmı arkadaşlar ?

Üye
    çikolatadelisi Avatarı

Gerçek Adı
    nur
    Son Giriş
    27.11-2016
    Saat
    09:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul

çikolatadelisi

merhaba itiraz dilekçesini ankaraya mı gönderıyoruz yoksa bağlı oldugumuz vergı dairesıne mi bilen arkadaşlar yazabilir mı

carusman

raporu nezaman aldin kardesim hastaliģin neydi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @çikolatadelisi

İlinizdeki birime vermeniz yeterli. Onlar Ankara'ya gönderecektir.