Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    avgan Avatarı

Gerçek Adı
    engin aslan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:52
    Yaşadığı Yer
    ankara

avgan Verilecek olan raporda oran düşük olursa ne yapmam gerek?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar

ben 1998 senesi ankara numuneden rapor aldım % 40 olarak sürekli rapo aldım ve sene 2016 vergi indirimi için başvuruda bulundum
    eski rapo olduğu için yenilemem gerekti ve bende ankara numune hastanesine başvurdum vergi indirimi için
    tahminim rapor oranım düşürülecek %40 altı olacak ben bu oran düşünce ne yapmam gerekiyor hangi yolu izlemeliyim nereye itiraz etmem lazım
    il sağlık itiraz etim diyelim hangi hastaneye sevkimi istmem lazım
    sol bacağım cocuk meneljiti 5 santim kısalık ve his kaybım var bacakta incelik beyler ben yoruldum artık bana yardım edin lütfen hastanelerden bıktım uğraşmaktan lütfen yardım edin _?

Smilemisty

Artık kolay kolay %40 verilmiyo. Sanırım 2011 de rapor oranları düştü. Daha ağır engelli mi olalım istiyolar anlamadım. İl Sağlık Müdürlüğüne başvurunca sevk edecekleri hastaneyle git görüş, heyet doktoruna randevu al belki insafa gelir %40 verir. Çünkü daha önce şahit oldum raporunda 3 4 puan fazla veren doktor biliyorum, %40 dan aşağıya düşmesin diye

Üye
    avgan Avatarı

Gerçek Adı
    engin aslan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

avgan

Mahkeme yolu ile bu olayı yaşayan varmı kazanan aranızda beyler ?

Üye
    musametin Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    23.11-2016
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    samsun

musametin

merhaba benim başımdanda geçti böyle bir olay vergi indirimi değil ama tecrübelerimi sizlerle paylaşmak için yazıyorum.
    benim tek gözüm hiç görmüyor ve ne olduğunu bilemiyorlar herşey normal görünüyor birde kalça çıkıklığı var bsol bacağım 2 cm kısa sadece bacak kısalığından askere gidemedim. sağlık raporu alayım dedim hastahaneye gittim göz için fakülte hastahanesine sevk etti fakülte bulgü tespit edilemedi dedi ve rapor verecek olan dr bana görünüşte yalancı bir tipin yok ama bu rapara göre sana yalan söylüyor gözü görüyor ama görmüyorum diyor diye rapor vermem gerekli dedi ve buda siciline işler sende bir sorun var ma ne olduğunu tespit edemedik dedi. ne yapayım? dedim ankaraya sevkedebilirim dedi bende gidiş geliş maddi imkansızlıktan dolayı göze amaladım ve öylece bıraktım. (sene 2010) 2013 te tekrar başvurdum tekrar aynı şeyleri yaptılar ama drlara anlatıyorum hocam böööyyle böyle oldu diyorum birde ben bakayım dedi ve gönderdi çoookkk uzun uğraşlar sonucu 3 mr. beyin göz mr. hiç bişey çıkmıyor dr alan tarama testine göre göz %12 ortopedi %12 yazdı ve %22 olarak rapor verdi. sağlık müdürlüğüne ihtiraz ettim ve fakülte hastahanesini tercih ettim hakem hastahane olarak araştırmaya yönlendirileceksin eğer oranlar farklı olursa dediler. velhasıl fakülteye vep diye bir cihaz gelmiş yeni flan ona girdim ve dr bana inandı senin gözün görmüyor optik noropati %24.5 yazdı oh dedim ortopedi %19 diye yazdı noroloji % 20 diye yazdı balta formülün göre topladığında en fazla 10 kırsınlar dedim tahmini 60 flan bekliyorum heyete girdim benim raporum % 34 olarak çıktı ve hakem hastahaneye gittim. raporlara göre ortopedi %8 yazdı hocam bu az diğer dr lar en az %12 veriyor araştırmalarıma göre yasal rakamı %18 dedim tamam acelem var sıradakilere bakcam dedi ilgilenmedi bile ertesi hafta başka heyet dr una gittim oda böyle olmaz senin raporun %18 dedi muayene etmeden nasıl oran yazar filme göre bacağında incelikte var dedi ve onun yazdığını karaladı kendisi heyette görüşülecek dedi ve heyete girdim çıktım tahmin ediyorum %20 ye flan düşürürler raporunu sağlık müdürlüğüne göndercez dediler 3 gün sonra sağlık müdürlüğünden telefon geldi raporu görünce inanamadım göz %32 ortopedi %19 balta formülüne göre yani kesme formülü raporum %45 SÜREKLİ olarak aldım allah razı olsun ortopedi dr undan. daha birçok detayları var özet geçtim durum böyle ilerliyor her dr farklı aynı oranda rapor verilmiyor.

Üye
    selo_selo07 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Blog Mesajları
    1

selo_selo07

Bizim gibi eski raporlu arkadaslarin durumu perisan ortapedik sakatlar dernegi uyormu.diger dernek ve kurumlar tutturmus kaldirim filan o bu su gibi bostan islerle ugrasiyorlar bunlarin gundeme getirilmesi lazim.vergi indirimi bahanesiyle engelli kadrosunda calisanlarin oranlarini dusuruyorlar.cumhurbaskanligina mektup atin bimere yazin calisma bakanligini yazin sisyal politikalar bakanligina yazin.ben yaziyorum sizde yazin soz ucar yazi kalir.klavye tutan herkes yazsin rica ediyorum arkadaslar

Üye
    avgan Avatarı

Gerçek Adı
    engin aslan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

avgan

TABİKİ YAZMAK LAZIM SELO KARDESİM BEN İŞLERİ MAHKEMEYE TAŞIMAK İSTEMİYORUM İŞTE BİR YOL YORDAM LAZIM BİZLER YASAL OLAMYAN BİRSEY İSTEMİYORUZ HAKIMIZ NEYSE ONU VERSİNLER ODA YOK YÖNLENDİRME LAZIM BURADA TEÇRÜBELİ ARKADAŞLARIMIZ VARDIR YETKİLİLERDE BİZE YARDIM EDER UMARIM musametin KARDESİM SANADA TEŞEKKÜRLER...

Üye
    avgan Avatarı

Gerçek Adı
    engin aslan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

avgan

evet arkadaşlar ankara numune hastanesi heyetine girdim % 40 olan raporumu % 43 olarak yenilediler isallah herkeze yüzde oranı düşmeden hak kaybı olamadan herseyin hayırlısını diliyorum saygılar.

Üye
    musametin Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    23.11-2016
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    samsun

musametin

bilgi için teşekkr

Üye
    selo_selo07 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    Aydin
    Blog Mesajları
    1

selo_selo07

avgan kardesim raporu yeniledim diye bizi bırakma tek basımıza bu arada

Üye
    avgan Avatarı

Gerçek Adı
    engin aslan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

avgan

Beyler kısaca bilgi vereyim eski raporum % 40 dı ben bu oranın düşeceiğini bildiğim için + olarak deride vitiligo cıkmıştı bende heyete girmeden dermetoleji polikinliğini istedim orda muane yaptılar % 5 o verdi noreleji de % 40 verdi toplamda % 45 olması gereken raporu % 43 olarak aldım demeki dermetoleji olmasaydı sadece bacaktan rapor alsaydık % 38 de kalacaktık yani heyete baş vuracaksanız bilginiz olsun istedim.

Üye
    avgan Avatarı

Gerçek Adı
    engin aslan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

avgan

LQzbqG - Verilecek olan raporda oran düşük olursa ne yapmam gerek?
    rEkObN - Verilecek olan raporda oran düşük olursa ne yapmam gerek?
    benim aldığım rapor yeni eski raporu kabul etmediler yenisini verdim şimdide bu şekilde bir yazı tekrar hastaneye gidicem öneriniz nedir. arkdaş.

Üye
    ziya58 Avatarı

Gerçek Adı
    Ziya
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

ziya58

@avgan

benimde raporum merkez saglik kurulundan geri döndü. maliye yazisinin altında nöroloji ile ilgili bazı tetkiklerı yeniden yapılması gerektiğinden bahsedilmis. yazı elime bu salı ulaştı. bugün işlemlerin hepsi tamamlandı. yarın hastaneye teslim edeceğim. sanırim sizin raporun tümüyle yenilenmesi istenmis

Üye
    avgan Avatarı

Gerçek Adı
    engin aslan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

avgan

benım ek yazıdada tekkik film sonuç felan isteniyor bende gidicem kurul la bir konusucam yarın.

@ziya58
    senin % kaç rapor oranı dostum ?

beyzas

merhaba simdi mesajlari okuyunca acaba benim raporda da oran düşer mi diye icim daraldi. raporum eylul 2016 tarihli yalnizca işitmeden heyete girdim %42 oran verildi. sınırdayim yani ankaranin vicdanina mi kaldik ..hakkimizda hayirlisi ne ise o olsun insaalah.bildigim kadariyla odyo test sonuclari hesap yöntemi ayni ama iste mesajlari görünce acabalar insanin icini kemirip durur

Üye
    ziya58 Avatarı

Gerçek Adı
    Ziya
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

ziya58

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @avgan

benim rapor %68 sürekli

Sayfa 1 / 2 12 SonSon