Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bıckın06 Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    ankara

bıckın06 Maliye sevki ile gittiğim hastane düşük oran vermiş! Ne yapabilirim?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    forum üye olmadan önce bana faydalı olacağını düşündüğüm bütün yazıları okudum. bunun için herkese teşekkür ederim. Benim sorunum bundan sonra başladı...

sizlerden edindiğim bilgiler dayanarak rapor almaya çalıştım sonuçta %39 değer vermişler ve gelirler idaresine göndermişler. ben raporu görmedim kayıt daki bayan söyledi.
    maliyeye gittim evrak gelmedi tel numarası verdiler bir kopyasını verebileceklerini söylediler.
    bu safadan sonra ben nasıl bir yol izlemem gerekir bilgi ve deneyimlerinize ihtiyacım var. yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Üye
    özcanbjkli Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZCAN
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ

özcanbjkli

Merhaba,
    Raporun yüzde 40'ın altında ise sana bir faydası olmaz.Hastane direk evrakı maliyeye göndermez benim bildiğim ayrıca tarafınıza 1 asıl suret vermek zorundalar. Eğer yüzde 40 üstünde alırsan ; Maliyeye çalışıyor isen almış olduğun engelli raporunu ve işyerinden bir dilekçe ile iş yerinin bağlı bulunduğu vergi dairesinde giderek vergi indirimi talebinde bulunacaksın. Daha sonra vergi dairesi evrakları ankaraya iletiyor sonuçun gelmesi 2-3 ayı buluyor.

Bedriatak

Özcan mrb
    Senin sağlık kurulu raporun surelimi vergi indirimin sureklimi

Üye
    bıckın06 Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

bıckın06

slm kardeşler benim rapopru almak istememim sebebi erken emekllik maliye ssk dış kapı hastanesine sevk etti muayeneden 15 gün sonra hastaneye gittigimde raporun gelirler genel müdürlügüne yollandıgını söylediler kayıttada gösterdi bayan .bu arada benim işe başlangıç 1989 prim 8200 gün

Başgedikli

Aleyküm Selam @bıckın06 senin açından üzücü bir durum kardeş.Yani %39 raporla maalesef vergi indirimi alamazsın.Tam sınırda kalmışsın.%40 ve üzeri olsaydı raporun,vergi indirimi alarak,hemen emeklilik için müracaat edebilirdin.

Üye
    bıckın06 Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

bıckın06

başgedikli kardeş işte ben evrak elime geçince nasıl bir yol izleyecem oonu bilmiyorum itirazmı yoksa yediden maliyeye baş vurmakmı ve sonrası mesajın için teşekkürler

Bedriatak

Raporun eline geçer geçmez il sağlık müdürlüğüne gidip itiraz edip seni başka hastaneye sevk edecekler.

Üye
    Hüseyin oskay Avatarı

Son Giriş
    19.06-2016
    Saat
    05:43
    Yaşadığı Yer
    Lüleburgaz / Kırklareli

Hüseyin oskay Tamda burda banada bilgi lazım bede sağlık raporunu düşük olduğu öğrendim ankaradan.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Bedriatak Mesajı Gör
    Raporun eline geçer geçmez il sağlık müdürlüğüne gidip itiraz edip seni başka hastaneye sevk edecekler.
    bende sağlık raporu bekliyorum durumu %28 de kalmışım evrak ankaradan gelcek diyabet2 ve sol dizden girmiştim.

sorum şu: her iki hastalığında ilerledi insilün4 lü ye geçtim sol dizden protez olcam
    rapor gelince itirazmıetcem etsem yoksa yeniden başvurumu yapıcam bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Bu sitenin var oluşundan hepimize büyük kazanç biz birlikte daha güçlüyüz emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Konuyu örnek olması açısından da önemli veya bu örnek varda ben mi göremedim yazarsanız sevinirim tlf:5426445774(oturan boğa abim bana bilgi verir inşallah)

@Bıçkın06 irtibatı kopartmayalım. Sitede hep okuyucu olmuştum yazmakta güzelmiş inşallah iyi haberler paylaşırız benimde amacım emekli olmak 1970 doğumlu 1982 de sigorta girişim var 8.800prim günüm var.az kaldı ama dizden artık gitmiyor..
    Huseyinoskay1970@gmail.com

Üye
    bıckın06 Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

bıckın06

inşaallah kardeş birbirimize bilgi verelim hayırlı günler

Bedriatak

Hüseyin Oskay
    il sağlık müdürlüğüne gidip itiraz edip seni başka hastaneye sevk edecekler kendin gidip yeni rapor almaya kalkarsan sistem üzerinden rapor aldıklarını gördükleri için sana tekrar rapor cikartmazlar ancak uzun bir süre geçer sağlık problemlerim arti dersin ancak yeni rapor için randevu verirler ama en sağlıklısi eline rapor geçer geçmez il sağlık müdürlüğüne gidip itiraz etmek.

Üye
    Hüseyin oskay Avatarı

Son Giriş
    19.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Lüleburgaz / Kırklareli

Hüseyin oskay Düşük rapor

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Bedriatak Mesajı Gör
    Hüseyin Oskay
    il sağlık müdürlüğüne gidip itiraz edip seni başka hastaneye sevk edecekler kendin gidip yeni rapor almaya kalkarsan sistem üzerinden rapor aldıklarını gördükleri için sana tekrar rapor cikartmazlar ancak uzun bir süre geçer sağlık problemlerim arti dersin ancak yeni rapor için randevu verirler ama en sağlıklısi eline rapor geçer geçmez il sağlık müdürlüğüne gidip itiraz etmek.
    Teşekkür ederim Bedriatak
    2017 Şubat 16 daemekliliği hak ediyorum.soldiz protez olacak 2 ayda senelik iznim duruyor. L.burgazda zentiva ilaçta çalışıyorum. İşverene teşvikle bırakmak istiyorum dedim cevap alamadım.istirahatla kapamayı düşünüyorum. Siz nedeniniz tekrar heyete girmeyi zorlayayımmı.Allah C.C acil şifalar versin. Emeklilik kadar sonuçlanır. Mı?yada işten çıkmam raporu almamı nasıl etkiler bilen varmı? (sendikaların bize hiç yardımı olmuyor....) artık çalışmak istemiyorum....

Üye
    bıckın06 Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

bıckın06

"Teşekkür ederim Bedriatak
    2017 Şubat 16 daemekliliği hak ediyorum.soldiz protez olacak 2 ayda senelik iznim duruyor. L.burgazda zentiva ilaçta çalışıyorum. İşverene teşvikle bırakmak istiyorum dedim cevap alamadım.istirahatla kapamayı düşünüyorum. Siz nedeniniz tekrar heyete girmeyi zorlayayımmı.Allah C.C acil şifalar versin. Emeklilik kadar sonuçlanır. Mı?yada işten çıkmam raporu almamı nasıl etkiler bilen varmı? (sendikaların bize hiç yardımı olmuyor....) artık çalışmak istemiyorum...."
    kardeş bence işlerin yoluna girmeden ayrılma %28 olan raporun %40 a çıkacagına emin misin birde 12 yaşında başlıyan sigorta emeklilige faydası varmı ? görüşürüz

Üye
    Hüseyin oskay Avatarı

Son Giriş
    19.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Lüleburgaz / Kırklareli

Hüseyin oskay

@bıckın06

cevap yazmakta geciktim diyabeytten ins.geçtim.tb.26 vermişlerdi dizden protez olcam %40 geçer diyorum.sğk sistemde. Emeklilik tarihim öyle gözüküyor. Konuda daha tecrübeli abilerimiz de yazarsa sevinirim günde4 defa insülin olcam. Bizde bu şekilde heyete giren arkadaş.sadece diyabeytten %46 aldı ve emekli oldu.

Üye
    bıckın06 Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

bıckın06

Allah her şeyin hayırlısını nasip etsin

arkadaşlar bu gün raporumu aldım
    kardioloji: %20
    üroloji %5
    endokkrin %20
    gögüs 42 yaş erkek hasta bilinen hastalıgı yok osas+kbb opere olmuş cpap yok öks+sigara 20 yıl nd:eforla fm sskaba ek ses yok pa ac grf: kto aktif ing yok akg: po2:64,3 pc02:34 s02:93,2 ph:7,45 sft:fvc %117 fev % 127 fev/fvc %89,6 gögüs oran %0
    radyoloji: iki yönlü ac gr: hew iki ac de bronkovasküler izlerde belirginleşme mevcuttur. oran belirtilmemiş
    raporum da yazan sonuçlar kısacası bunlar ben itiraz ettim ankara da başka bir hastaneye sevk ettiler yukarıdaki sonucu yorumluyacak arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkür

Üye
    Hüseyin oskay Avatarı

Son Giriş
    19.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Lüleburgaz / Kırklareli

Hüseyin oskay

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Totalde%45 yapmıyormuş? Nasıl yorumlanan. Benimde bilgim yok inşallah lehine sonuçlanır. Hayırlısını versin....
    Amin

Yapmıyor mu? Olacaktı.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon