Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bıckın06 Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    ankara

bıckın06

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kardeş bir hesaplama sistemi varmış onunla hesaplandıgında %39 yapıyor

Üye
    Hüseyin oskay Avatarı

Son Giriş
    19.06-2016
    Saat
    05:43
    Yaşadığı Yer
    Lüleburgaz / Kırklareli

Hüseyin oskay

@bıckın06

mücadeleye devam takip edeceğin yolları biliyorsun Allah C.C herşeyin hayırlısını versin...

Üye
    bıckın06 Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

bıckın06

amin. Allah hakkımız olmayan hiç bir şeyi nasip etmesin. duan için Allah razı olsun

yanlizkurt06

arkadaşlar ilçemdeki vergi dairesinin sevkiyle hastaneye gittim.heyetten sonra raporun bir nushasını vermediler vergi dairesinden alırsın dediler doğrumudur.vergi dairesi gönderecekmi?

Üye
    Hüseyin oskay Avatarı

Son Giriş
    19.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Lüleburgaz / Kırklareli

Hüseyin oskay

@yanlizkurt06

Evet şimdiden sonra bekleme süresi var rapor il vergi dairesi daha sonra Ankara onay sonra vergi dairesi size dönmek en az 2_3 ay sürer diyorlar. Biz heyete girmeden bir dilekçeyle adımıza bir adet istemek zorunda imişiz bendebeceremedim.ayrıca ben ilden tanıdık vasıtasıyla raporun düşük çıktığını öğrendim.tanıdık varsa öğrenebilirsin...kolaylıklar dilerim...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

@bıckın06
    Birden çok hastalık söz konusu olduğunda hastalıklara verilen oranlar Balthazard Formülü ile hesaplanarak rapor oranı belirlenir.
    20+20+5 = %39 yapıyor.

@Hüseyin oskay
    Net bir fikir edinmeden fazlaca güvenip işinizden ayrılmayın derim.
    Bir arkadaşınızın sadece diyabetten %46 aldığını belirtmişsiniz ki bu mümkün değil.
    Tip2 diyabet için %20
    Komplikasyon yapmamış tip1 diyabet için %30
    Kompliksyon yapmış tip1 diyabet için %40 oranında rapor verilebilmektedir.
    Birden fazla hastalıkta ise oranlar doğrudan toplanmaz, balthazard formulüyle hesaplanır ve aritmatiksel toplamdan çok daha az çıkar sonuç.

Üye
    Hüseyin oskay Avatarı

Son Giriş
    19.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Lüleburgaz / Kırklareli

Hüseyin oskay

@Ufukalp

Açıklamalar için teşekkür ederim. Ufuk bey benim emeklilik için 9 ay kaldı. Bunun2 ayı iznim duruyor iş veren çıkışını verse ki istedim 8 aylık teşvik vermek zorunda vermedi.istediği kadar rapor alsın demiş bende diz protezleri bu süreyi geçirmek istiyorum. Yapcak başka bir şey yok. Rapor sonucu ortaya çıkar çıkmaz itiraz edip şansımı denicem

Üye
    bıckın06 Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

bıckın06 Gelirler idaresin den %39 ile red yazım geldi

Gelirler idaresin den %39 ile red yazım geldi bu işlem den sonra yeniden ne zaman aynı hastaneye sağlık raporu için başvurabilirim. Cevabınız için şimdiden tşk.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@bıckın06

İl sağlık müdürlüğüne gidip rapor itiraz ederek başka hastaneye sevk isteyebilirsiniz. Bunun için bir süre geçmesine gerek yok.

Üye
    bıckın06 Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

bıckın06

teşekkür ederim uyku apnesi testti sonucu ne kadar sürede belli olur

Üye
    bıckın06 Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

bıckın06

Yukarıda belirtiğim gibi uyku testti için hastaneye başvurdum. testin sonucu belli oldu aşağıda
    polisomnografi raporu

sonuç rem uykusu ve supin pozisyonda ağırlaşan obstrüktif uyku apne sendromu varlığını göstermektedir.
    bu sonuca göre bana bir oran verirlermi
    şimdiden cevabınıza teşekkür ederim

Başgedikli

@bıckın06 Polisomnografi raporunuzda Ahi(apne-hipopne indeksi)oranı yazar.Bu oran nedir?Ayrıca sonuç bölümünde,uyku apnesinin durumu(hafif-orta-ağır)ve titresyon testine girip,girmeyeceğiniz hususları yazar.Şayet titresyon testi istenmediyse,cihaz kullanmayı gerektirecek seviyede Ahi oranı yoktur.Bu durumda Osas tan herhangi bir oran verilmeyebilir.

Üye
    bıckın06 Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

bıckın06

uyku süresince 182 adet solunumsal olayın oluştugu solunumsal olayların 24 tanesinin obstrük apne 3 tanesinin santral apne ve 155 tanesinin tanesinin hipopne oldugu izlendi. apne hipopne indeksi 26.7 (orta derecede 15-30 arası) solunum sıkıntısı indeksi 26.7 bulundu.en uzun apne süresi 21.5 saniye olarak saplandı.
    solunumsal olayların süpin pozisyonda belirgin derecede artığı dikkat çekilmiştir. (AHİ SÜPİN: 31.8 AHİ SAĞ YAN 6.0) SOLUNUMSAL OLAYLARIN REM evresinde belirgin derecede artıgı dikkat çekmiştir AHİ rem 74.3 AHİ nonrem 20.6
    uyanıklık oksihemoglobin satürasyonu %92 olanhastanın gece boyunca ortalam oksihemoglobin %91 minimum oksihemoglobin satürasyonu ise %82 olarak bulundu oksijen desaturasyon indeksi 31.1
    sonuç
    rem uykusu ve supin pozisyonda ağırlaşan obstrüktif uyku apne sendromu varlığını göstermektedir.

3 temmuz günü cihazla yatacam cihaz vermek içinmiş herhalde

Üye
    bıckın06 Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

bıckın06 Sonunda hakem hastane kagıdım geldi

Sonunda hakem hastane kagıdım geldi arkadaşlar bu üçüncü hastaneden sonra rapor herhalde bana verilecekmiş, ben son hastanenin raporundan sonra yapmam gereken nelerdir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevirim şimdiden teşekkür.

Üye
    bıckın06 Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

bıckın06 hakem hastaneden rapor %55 bundan sonraki işlem

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu sitedeki bütün arkadaşlara teşekkür etmek isterim. Hakem hastaneden %55 oran aldım raporu elden bana verdiler bu dakikadan sonra yapmam gerekenler yardım ederseniz sevinirim

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon