Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kubilaybeyhan Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    17:51
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba

2011 yılında epilepsi rahaatsızlığım vardı ve kontrol edilemeyen bir türden bu sebepten dolayı en azından çalıştığım yerde faydalanmak için ve erken emeklilik hakkımı kullanabilmek için vergi dairesine vergi indirimi için müracatta bulundum onlarda tıp fakültesine yönlendirdiler ve kuruldan sürekli kronik % 40 raporumu aldım
    alğım rapor vergi dairesi tarafından , Ankara sgk 'gönderildi 2,5 ay lık süreden sonra raporum % 20 düşürülmüş şekilde aldım bu mümkünmü 8 tane doktor tarafından hazırlanan rapor hiçe sayılabiliyormu ,,
    bu durmda ne yapabilirim mahkemeye mi başvurmalıyım bilemiyorum bu şekilde magdur olmuş kişiler yardımcı olabilirmi şimdiden teşekkür ederim

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bağlı bulunduğun İl Sağlık Müdürlüğü'ne gidip itiraz etmelisin, seni hakem hastaneye sevk edecekler, oradan yeni rapor alacaksın. O rapor tekrar Ankaraya gidecek, genel olarak Hakem Hastane'nin verdiği rapor oranını aynen onaylıyorlar...

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    13

eğer o yıl müracat etseydiniz vergi indiriminiz onaylanırdı şimdi müracat ettiğiniz için almanız çok zor nedeni ise yeni çıkarılan oranlara göre epilepsi rahatsızlığına verilen oranlar çok düşürüldü şuanda bu hastalıktan 40 albilmeniz için hastalığınızın ağır syrediyor olması gerekiyor sanırım sizinde rahatsızlığınız ağır değil ilaçla tedavi oluyor ve seyrek nöbet geçiriyor olabilirsiniz yada hiç geçirmiyor olabilirsiniz @kubilaybeyhan

Üye
    kubilaybeyhan Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba @sarasota

ben raporumu 2,5 ay önce aldım yani 2011 de başladı hastalığım ve bu geçen 4 yılda azalma olmadı buna istinaden 2,5 ay önce tıp fakültesinden %40 rapor aldım bunu düşürdüler , 2 ay önce aldığım raporu yenilemem biraz tuhaf değilmi

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    13

raporunuz süreli ozaman yapacağınız tek şey il sağlığa itiraz etmek olacak kolay gelsin geçmiş olsun
    @kubilaybeyhan

Üye
    kubilaybeyhan Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nmyzbl - Ankara Maliye'de  raporum  düşürüldü! Ne  yapabilirim?

nmyzbl - Ankara Maliye'de  raporum  düşürüldü! Ne  yapabilirim?

aldığım rapor bu 2,5 ay önce sürekli ve kronik ibaresi var bunu maliye neye istinaden düşürdü heyete sokmadı doktora göstermedi kafasına göre düşürmemesi lazım

W9oBLQ - Ankara Maliye'de  raporum  düşürüldü! Ne  yapabilirim?

ankaradan gelen raporda bu

ZQnvrA - Ankara Maliye'de  raporum  düşürüldü! Ne  yapabilirim?

aşağıda raporlarım mevcut , bu durumda ilk mahkemeyemi vermeliyim yoksa itirazmı etmeliyim bir daha rapor almak için müracat etmek istemiyorum zaten iki buçuk ay önce aldığım bir rapor neden geçersiz kılınsınki

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla 2002 de bana aynısını yaptılar. ama benim hastalık işitmeydi. %40 ile gitti %20 ye düşürdüler. bende 1 yıl sonra tekrar başvurdum %50 aldım çünkü çok ilerlemişti. bu kez %50 ile geldi vergi indirimi... ama yukarıda arkadaşin dedigi gibi senin hastalıkta oranları düşürmüşler..

Üye
    ali kurşunlu Avatarı

Gerçek Adı
    Ali kurşunlu
    Son Giriş
    18.12-2015
    Saat
    06:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar hakem hastanesi dediniz hastane eğitim araştırma hastanesimi oluyor

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    03:01
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@kubilaybeyhan
    Yapacağınız şey il sağlık müdürlüğüne başvurarak rapora itiraz etmektir, önce prosedürü tamamlayın olmazsa yargı yoluna gidersiniz.

Üye
    kubilaybeyhan Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim ufuk bey . peki raporlara bakarak kazanma şansım varmı veya bu şekilde itiraz etsem 3 ay önce aldığım raporu yeniletmezler herhalde

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    03:01
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Rahatsızlıklarınızın oran olarak cetveldeki karşılığını bilmiyorum bu yüzden birşey diyemeyeceğim.
    Ama cetvelde %40 üzeri bir karşılığı varsa il sağlık müdürlüğünün göndereceği diğer hastane ve hakem hastane de bunu belirtirse buna rağmen maliye düşürürse yargı yoluna gider ve kazanırsınız.
    Prosedürü bitirmeden yargıya gitmeyin diye söyledim.

Üye
    AsTeRuNyA Avatarı

Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/sultangazi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence hiç ugraşmayın yeniden rapor alıp tekrar gönderin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    180

@kubilaybeyhan

Şöyle bir dilekçe ile karara itiraz edin:

Usulüne uygun olarak yetkili xxx hastanesinden alınmış %XX oranında işgücü kaybımın bulunduğunu gösteren raporum Kurum sağlık kurulu tarafından %XX'e düşürüldü ve sakatlık indiriminden yararlanamayacağım tarafıma bildirildi (xx tarih ve sayılı yazınız).
    Oysa sağlık kurulu raporumda da görüleceği üzere durumum %40 rapor verilmesini gerektirmektedir.

İş bu nedenle konuyu düzenleyen yönetmeliğin İtiraz'ı düzenleyen maddesi gereğince bu işlemin yeniden değerlendirilmesini ve %XX raporumun onaylanarak X. dereceden sakatlık indirimi hakkımın tanınmasını arz ve talep ederim.

Üye
    gultekin34 Avatarı

Gerçek Adı
    gültekin özçoban
    Son Giriş
    16.01-2016
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakem hastane olarak devlet hastanesini seç buradanda %40 çıkar ise tekrar gönder ankaradan tekrar düşük gelirse ankaradaki kuruma dava aç kazanacaksın..

Üye
    kubilaybeyhan Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba

16/07/2015 yılında epilepsi rahatsızlığımdan dolayı kocaeli ünv araştırma hattanesinden %40 rapor aldım
    vergi inidirimi için başvurdum Ankara SGK ne hikmetse neye istinaden düşürdü bilmiyorum %20 ye düşürerek geri yolladı ,
    bunun üzerine il sağlık müdürlüğüne itiraz ederek başvuruda bulundum bu sefer başka hastaneye derince araştırma hastanesine sevk etti buradanda % 40 raporum onaylandı
    bunu itiraz dilekçemle ankara SGK ' ya vergi dairesi aracılığı ile bir daha gönderdim ,

bana bu forumda bir arkadaş daha önce bu şekilde gönderilen raporları ankaranın kanunen düşürmeye hakkı yok demişti fakat geçen hafta ankarayı aramama istinaden sizden evrak istenmiş dedi , daha ne olduğunu bilmiyorum ne evrağı isteniyorki tüm eski yeni raporumu gönderdim , acaba yeni testler veya benim bu hastanelerden heyete girerken çekilen filim eeg ekg felan bunlarımı istiyorlar bilemiyorum ,

böyle birşeyi isteyip inceleme hakları varmıdır , ne yapmam gerektiği yöününden yardımcı olursanız çok sevinirim inanın 1 yıldır çok uğraşıyoprum hatta yıldım büyük hevesle başladığım bu işle savaşacak gücüm kalmadı ne olur yardımcı olun

Sayfa 1 / 2 12 SonSon