Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serdargoodman58 Avatarı

Gerçek Adı
    serdar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evt algaNihat sizinde dediğiniz gibi orta derece astimdan almış olduğum %40 raporum bugün ankara merkez saglik kurulu tarafından onaylanmış.hastalığım kronik olmasına rağmen 2 yıllık vermişler raporumu.bu raporu sürekliye çevirme imkanım varmi acaba?

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    01.01-2017
    Saat
    19:37
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@suskun_selman ''Sadece bu değerlere göre mi' derken daha ne olacaktı kardeş orta derece KOAH yada astım hastalığı az şeymi, sizce hiç bir şey ifade etmiyormu yoksa?

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    01.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@serdargoodman58, KOAH, Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı isminin baş harflerinden oluşan kısaltılmış bir hastalık ismidir. Kronik kelimesi uzun süre devam eden anlamındadır.

Obstrüktif kelimesi tıkayıcı anlamındadır ve nefes borularının (bronşların) tıkandığını göstermek için kullanılır.

O halde KOAH, uzun süredir hava yollarında tıkanmaya neden olan, ilerleyici ve tam olarak geri dönüşümü olmayan, buna karşılık önlenebilir ve tedavi edilebilir bir akciğer hastalığıdır.

Kardeş dert etmene iki sene sonra tekrar muayeneye gidersin sonuçta hastalığın kronik olduğu için sürekli yapacaklardır

Üye
    suskun_selman Avatarı

Gerçek Adı
    Suskun Selman
    Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    Eses
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kusuruma bakmayın tam olarak nasıl hesaplanır bilmiyorum onun için, bende aslında hafif koah hastasıyım FVC%80 FEV1%86 FEV1FVC%110 PEF%64 benim son değerlerim

Üye
    Ender_Erdem Avatarı

Gerçek Adı
    Ender Erdem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:31
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Burda şöyle bir durum var gönderilen rapor oranının düşürülmesi doğru mu? Eğer yanlış hatırlamıyorsam artık maliye oranları düşüremiyordu. Şuan ki değerlendirme yönetmeliğine göre oranınız %40 ın altında olsa bile bunu düşürmeye yetkileri var mı?

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    01.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@suskun_selman ''FVC%80 FEV1%86 FEV1FVC%110 PEF%64'' değerleri normal oran almanız çok zor.

@Ender_Erdem kardeş yönetmelik hatta yargıtay kararları aksini söylese bile malesef düşürüyorlar haklı olarak itiraz edebilirsin ancak gönderildiğin hakem hastane o değerlerle size aynı oranı vermeyecektir.

Üye
    Ender_Erdem Avatarı

Gerçek Adı
    Ender Erdem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@algaNihat

Bu duruma itiraz sonucunda hakem hastaneye sevk edilmez diye düşünüyorum. Edilse bile kim hakem hastaneye sek edicek o merci kim. Maliye yeni rapor için hastaneye gönderemez.

Bu konuda Ali TEZEL' in yazısı var.
    Ali TEZEL (AliTezel.com.tr) - Özürlüye vergi indirim belgesi müjdesi -- Teşekkürl Muğla

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    01.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ender_Erdem kardeş, Ali Tezel ''Bundan böyle artık hastanelerin sağlık kurullarının verdiği raporlardaki oranlar geçerli olacak, Maliye Bakanlığı Merkez Sağlık Kurulu oranları düşüremeyecek'' der doğrudur'da lakin, davayı kendiisine ver bakalım kaç binlira avukatlık ücreti ister.

Üye
    Ender_Erdem Avatarı

Gerçek Adı
    Ender Erdem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Emsal gösterilme olabilir. Hem Ali Tezel Avukat değil davaya gidemez

Üye
    markopaşa Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi akşamlar vergi indiriminden yararlanmak için 2 inci kez 2014 te raporumu ankaraya gönderdim astım hastasıyım benden solunum testi istediler daha sonra cevap geldi olumsuz bende vergi mahkemesine verdim yalnız raporumu vergi dairesi düşürmüş oranı kabul etmedi mahkemeyi kazandım raporumu anlaraya gönderdiler yakın zamanda cevap gelecek sizce olumlu olurmu sonuç vergi indirimine etkisi olurmu vergi indirimini kazanırmıyım yoksa kazandığım mahkemenin etkisi olmazmı sonuca çok teşekkürler cevaplarınız için sağolun inşallah iyi haberler verirsiniz..

Üye
    yanlizkurt06 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! -1 Zaten Değerlendirdiniz!
    arkadaşlar verilen oranlar sakatlık oranı cetveline göreuygun olsaidi zaten düşürmezlerdi demekkki cetvele uygun değil

benim rapor 51 gitti 51 onaylandı

Üye
    markopaşa Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

s.a iyi akşamlar

ben 2014 yılında vergi indirimi için raporumu tekrar ankaraya gönderdim olumsuz geldi
    bende 2014 kasımında vergi mahkemesine başvurdum mahkemeden hasım düzeltme geldi
    gayrettepe vergi dairesi 2 inci kez olduğu için raporumu ankaraya göndermemiş mahkeme devam etti ve davayı kazandım
    mahkeme kağıdıyla vergi dairesine gittim mahkemeyi kazandiğimi raporumu ankaraya göndermelerini söyledim daha sonra aradığımda raporumu ankaraya gönderdiklerini onların karar vereceklerini söylediler

vergi indirimi sonucunu öğrenmek için vergi dairesini 15 günde bir arıyorum daha gelmediğini söylüyorlar ankarayı da arıyorum sürekli öğrenmek için ama onlarda 2014 raporu görünüyor diyor başkada birşey demiyorlar hiçbir yerden sağlıklı bilgi alamıyorum

bu konuda sizden yardımcı olmanızı rica ediyorum

bu arada vergi dairesi temyize gitti ben vergi indirimi sonucumu nasıl ve nerden öğrenebilirim nereyi aramam gerek
    davalık olduğu için karar vermeleri çok uzun sürermi sizce sonuç bana olumlu döner mi
    ben raporumu 2007 de çıkarmıştım astım yüzde 40 oranı yalnız raporu çalışmak için çıkarmıştım eğer olurda olumsuz cevap gelirse hastaneden yeniden emeklilik için rapor çıkarsam şansım olurmu vergi indirimi için

bu konuda bana yardım cı olurmusunuz bu konularda hiçbir bilgim yok ne yapmam gerek hiçbirşey bilmiyorum şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim..

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Düşürülen rapor için dava açmak şartmı başka yolu yokmu acaba benimde raporum düşürüldü vergi indirimi alamadım

Üye
    claer Avatarı

Gerçek Adı
    gürdal
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @yanlizkurt06

Siz şanslıymışsınız raporunuz olduğu gibi onaylanmış ama şimdi böyle yazarak herkese kaderinize razı olun diyemezsiniz. Maliye tarafından raporları düşürülen arkadaşlarımız dava açıp kazanıyorlar buna nedeyeceksiniz, Eğitim Araştırma hastanelerinden alınan rapor oranlarını uzman doktorlar kılı kırk yararak belirliyorlar. zaten her değişen yönetmelikte rapor oranları daha da düşürülüyor ve bunlar yetmezmiş gibi Maliye de Heyet doktorların verdiği oranları daha da aşağı indirip engelli kardeşlerimizi hak kaybına uğratıyor bence engel değil destek olun.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12