Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Asgari ücrette 2. dereceden vergi indirimi maaşta ne kadar fark ettirir?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

candaş Asgari ücrette 2. dereceden vergi indirimi maaşta ne kadar fark ettirir?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Merhaba arkadaşlar, Ben Özel bir şirket in özürlü kadrosunda asgari ücret ile çalışan bir vatandaşım..

Ben işe girdikten sonra vergi indirimi için gerekli yerlere başvurdum ve 5 ay sonra başvurum onaylandı. Bu 5 ay geçiktiği için 5 ay ın geri dönüşümü oluyor mu.?

Bi de %71 raporum var vergi indirimi 80 ytl çıktı 2.dereceden asgari ücrt ile çalışan kişi ne kadar alır vergi indiriminden?

Vergi indiriminden yararlanan özürlü kişiler asgari geçimden yararlanabilir mi.? Ben normalde vergi indirimi olmadan önce bana 45 ytl asgari geçim veriliyodu şimdi vergi indirimi olunca vermediler , vergi indiriminden yararlananlar asgari geçim alamazlar dendi bana bu doğrumu.?

Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim...

Üye
    Gerçek Adı
    mehmet salıh
    Son Giriş
    17.05-2014
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Bahçelievler /van merkez,

sahaf1972

vergı indırımme başvurduğun tarıh önemlı vergı indırım belgesı onaylandıktan sonra onay tarıhıyle başvurduğun tarıh arasındakı gecen zaman aylık tutar kaclıraysa arada gecen zamanı hesaplarlar toplam olarak sıze odenır ondan sanrakı dönemlerde her ay maaşınla birlıkte sana ödenır // dıyer soruna gelince ben asgarı ucretle calışmadığım için asgarı gecım indırımı ve vergı ındırımını ikisınıde birlıkte alıyorum

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

candaş

Bu geçen 5 ayın geri dönüşümünü bana vermediler ne yapmalıyım.?

falim

muhasebeyi uyar 5 aylık vergi indiriminden birirkmiş ücretini ya elden yada maaşına eklesinler vermek zorundalar onlar için bi kayıp degil zaten maliyeden senin adına alacaklar zaten asgari geçim almaya devam edersin onu da kesemezler

Eshat

Arkadaşım sizin rapor almak için hastaneye başvurduğunuz tarihten itibaren vergi indirminiz başlar. (Tabi onaylanıp da gelmek kaydıyla) Vergi indirimiiniz ile ilgili yazı işveren ulaştığı takdirde, zaten size hangi tarihten itibarren geri ödeme yapılacağı yazmaktadır. İşveren bunu hesaplar size öder.

LODOS DENiZCiSi

Malesef geriye dönük vergi indirimi almak biraz zor.Bu indirimi alabilmek için işyerinin 5 aylık muhtasar beynnameleri düzeltme beyannamesi vererek engelli derecene göre yeniden düzenlemesi gerekmektedir.Sonrasında bir yazıyla vergi dairesinden (işyerinden parayı alamazsınız) geçmişe dönük bu iadeyi istemeniz gerekmektedir.Bu işlemler malsef çok uzun sürebilmektedir.Malumunuz devletten para almak deveye hendek atlatmak kadar zor.Bürokrasi çok uzun sürüyor malsef.(5-6 ay bekledikten sonra bu iadeyi alabilirsiniz) İşverenler bu duruma soğuk bakmaktadırlar.İkna etmek zor.

Raman72

Başvuru tarihinden itibaren geriye dönük vergi miktarını alabilirsiniz.2.derece sakatlığın maaşınıza net olarak yansıması 49,50-TL dir.Asgari ücretin denk gelen vergi matrahını çıkardıktan sonra geriye kalan kısım üzerinden Asgari geçim indiriminden faydalanabilirsiniz.

Üye
    Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    16.10-2014
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI

hakandogualp

666,00

4,00 damga vergisi
    99,90 ssk işçi + işsizlik
    330,00 2.derece sakatlık indirimi

236,10 aylık vergi matrahı

35,42 gelir vergisi ( asgari geçim indirimine sayılarak 0 sayılacak)

net kazanç : 562,10

hesaba göre 2.derece sakatlık indirimi yapıldıktan sonra asgari geçim indirimi için 35,42 tl kalıyor.
    Sadece 49,50 yerine 35,42 yararlanıyorsun.

Bordro bilen arkadaşlar kontrol etsin lütfen...

Raman72

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    666*14/100 ssk işçi:93,24
    666*1/100 ssk işçi işsizlik:6,66
    666-93,24-6,66-330(sakatlık indirimi)=236,10(Asgari geçim indirimi için yararlanması gereken tutar
    yararlanması gereken sakatlık indirim tutarı:49,50+236,10 vergi üzerinden asgari geçim indirimi Dolayısıyla 49,50TL sakatlık indiriminden+236,10 vergi üzerinden asgari geçimden faydalanacak.

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye