+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon
Toplam 32 mesajın 1-15 arasındakiler
Tavuk karası için yeni tedavi
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

PRENSES Tavuk karası için yeni tedavi

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Halk arasında tavukkarası olarak bilinen retinitis pigmentosa (RP) hastalığı için yeni bir tedavi yöntemi bulundu.

Massachusetts Üniversitesi Tıp Okulu'nda yürütülen araştırmada, valproik asidin RP ile ilişkili fotoreseptör kaybı için etkili bir tedavi olabileceği belirlendi.

The British Journal of Ophthalmology isimli tıp dergisinde yer alan çalışmada, 7 hastanın 5'inin görme alanında iyileşme görüldüğünü belirten araştırmacılar, ilacın bilinen özelliklerinin tavuk karası hastalığına karşı etkili olduğunu bildiriyorlar.

Zaman

kutup yıldızı

Umarım bir an önce her yerde uygulanması kolay olur.dileklerim bu doğrultuda.bu bilgi paylaşımın için yürekden teşekkür ediyorum.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de
    Üye
    Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Blog Mesajları
    126

hüseyin19

tavuk karası ..bu konuda rezene çayları da çok faydalı umarım bu bilimsel çalışmalar çabuk ülkemizde de uygulanır...

Üye
    Gerçek Adı
    bülbül
    Son Giriş
    03.06-2014
    Saat
    10:12
    Yaşadığı Yer
    Samsun:)
    Blog Mesajları
    5

_suna_

ne güzel bir haber. umarım bir an önce uygulamaya başlanır ülkemizde de

levent retinis pigmentoza

hay bu tavuğun karası olmaz olsun

iyice kör olmadan bir tedavi bulunsa tam süper olcak

afhtme

Bu fevkalede bir haber.
    Bu konudaki tüm otoriterler takip etmeli!

umarım en kısa sürede gelime olur.
    Diğer bir husus inşallah türkiyedeki doktorlarımız bu gelişmeyi yakından takip ederler.

Üye
    Gerçek Adı
    R.Azim
    Son Giriş
    05.03-2014
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Blog Mesajları
    10

mert01

Bu konu ile benim de ekleyeceğim birşey dozunu tam olarak hatırlamıyorum ama günlük A vitamini kullanımı uzun vadede hastalığın ilerlemesini yavaşlatıyor. Dozu konusunda bir göz hekimine danışmanızı tavsiye ederim.

afhtme

mert01;

Bu tür ilacı gün aşırı günde birkez ve altı aydan sonra iki ay sürede boşluk bırakarak kullanılması doktorumuz tarafından tavsiye edildi; ama tedavi için pekte fazla önemli bir katkısı olmayacağı belirtildi.
    Ancak Forum Moderatörümüz Füsun Aydın' ın da bu başlıkta verdiği haberi ümit açısından daha önemli buluyorum.

blackman34

mehmet2x;

Mehmet Bey bu linki veriosun ama arastırdınız mı? Bir şeyi arastırmadan bilmeden etmeden paylaşmayınız...Ben zamanında cok arastırdım tavuk karasını bu siteyide biliyorum...Aradım konustum, adamlar daha seanslara baslamadan senden 300-500 dolar alıyorlar, toplamda da 3000 -5000 dolara mal oluyor ve sonunda da garanti vermiyor...Paranı da geri alamıyorsun...Garantisi olmayan bir şeye para vermektir bu...

Şu anda tavuk karası hastalıgının dünyada tedavisi yoktur....

mehmet2x

Araştırdım Kardeş...
    2 seans: 500 TL
    Toplam:2700$
    2 seans'tan sonra belli oluyor, devam edip edilemiyeceğine...
    Denemekte yarar var diye düşünüyorum...
    Yan etkisi yok, kaybedeceğiniz 500tl...

mrcarizma

mehmet2x;

arkadaşım iki seansdan sonra bişi belli olduğu yok az bi parlaklık oluyor ondan ümitleniyorsun sonra da gelsin paralar gitsin paralar. hikaye lütfen akapunkturla bu işin çözülmeyeceğini bilelim . aynı işi yapan bi makine var kargo ile türkiyeye geliyor ve kendi kendine yapabliyosun hemde osman fıratlı beye vereceğiniz paradan daha az bi paraya. isteyen olursa o makinenin ayrıntılarını paylaşırım.

Bu arada bu yeni tedavi (valproik asit) umut verici ve mükemmel olur. hem gen tedavisinden daha ucuz ve basit olur ülkemize gelmesi de daha çabuk olur. inşallah gelişmeler güzel olur ve burda nbilgileniriz. herkeze geçmiş olsun.....

mehmet2x

Paylaşın lütfen...
    Tedavi gören hastalara bakılırsa, sizin dediğiniz gibi durmuyor.
    Tartışma formuna bakın...
    Umut verici.

mrcarizma

mehmet2x;

arkadaşım foruma mı inanıcam verdiğim 5 milyara mı inanacam reklam yapmayın burda başka hastalıklara iyi gelebilir geldiği de doğrudur ama tavuk karası hastalrına iyi gelmiyor kim gittiyse sonuç hüsran yelizmidir yeşimmidir bi bayandan bahsediliyor sadece tedavi olduğuna dair oda nekadar rahatsızdı bilinmez.
    (aşağıda başka bi forumda kullandığı cihazı anlatan arkadaştan alıntılar var , akupunkturdan alacağınızbukadar bunuda daha ucuza bu aletle yapabilirsiniz)

Merhaba arkadaşlar son yıllarda retinitis pigmentosanın akupunktur yoluyla tedavi edilebildiği yolunda çıkan haberler üzerine bende bu konuya duyarlı hale geldim. Mantık olarak akupunkturun bir tedavi değil rehabilitasyon aracı olabileceği düşünülmelidir. Akupunkturdan sonra ortaya çıkan diğer bir tedavi şekli ise MCS olmuştur. Burdaki forumdan bazı arkadaşlardan duyduğum bu tedaviyi araştırmaya başladım ve olanaksızı vaad etmeyen bu tedaviyi denemeye karar verdim. İstanbul a gidip denemek yerine cihazı internet üzerinden sipariş ettim. Cihaz birkaç hafta içinde geldi fakat gümrükte sorun çıkardılar. Cihazla birlikte vitamin takviyesi de geldiği için vitaminler geçmez diyerek zorluk çıkardılar. Sonunda raporla ikna ederek cihazı teslim aldım. Cihazın maliyeti 890 euro yaklaşık 1900 TL civarı fakat vergi ordino ücreti vs derken toplam maliyet 2500 TL oluyor. Getirmek isteyen arkadaşlara tavsiyem kesinlikle TNT ile gönderilmemesi konusunda satıcıyı uyarınız. TNT DHL gibi firmalar özellikle malı gümrüğe sokuyorlar ve ücret talep ediyolar.
    Neyse esas konu tedavi deneyimi kullanalı 4-5 gün oldu. çalışma prensibi basit göz sinirlerine elektrik uyarısı yapıyor. mantığı aslında evlerde bi ara kullandığımız elektronik akupunktur mantığıyla aynı. göze padlar yerleşiyor cihaz çalıştırılıyor ve gözde flash çakmaları görüyorsunuz.
    Benim görmem %40 civarı görmede artış farkedemedim henüz ancak bariz belli olan bazı şeylerde var. Öncelikle renklerde farkedilir bir biçimde canlılık oluyor. Aydınlıktan karanlığa geçişteki uyum problemi gözle görülür bir biçimde azalıyor. Geceleri kuvvetli ışıklar artık gözümü almıyor. Görme alanı da bariz olarak genişliyor. Gece görmesinde düzelme farkedemedim henüz ancak ışıklı ortamlarda ışığın kuvveti daha hissedilir olduğundan biraz rahatlama oluyor. Dediğim gibi daha bir hafta bile olmadı başlayalı biraz daha denemek lazım. Ancak şunu söylemek lazım görmesi düşük olanlarda etkisi fazla olmuyor deniliyor. Ayrıca bu düzelmenin mutlaka bir üst sınırı olduğunu düşünüyorum. Çünkü ölmüş olan hücrelerin yenilenmesi bu cihazla mümkün değil.

Deneyen diğer arkadaşlarda burda bilgilerini paylaşırsa daha iyi olur. Diğer konularda mcs tedavisi geçiyor fakat konu dağıldığı için bir bütünlük olamıyor.

Kendinize iyi bakın

evet gelişme yaşadıkça burdan paylaşmaya devam edeceğim kesinlikle. Öncelikle cihazla ilgili tüm bilgilere ScyFIX, Treatment for Macular Degeneration and other eye diseases üzerinden ulaşabilirsiniz. Kısaca anlatmak gerekirse cihazı sabah ve akşam 20 şer dakika kullanıyorsunuz. Cihazı sürekli kullanmak gerekiyor bıraktığınız zaman başlanılan noktaya geri dönülüyor diye tahmin ediyorum. Vitaminler için çok emin değilim kullanmak ne kadar faydalı olur ama kullanmak istenirse de aynı içerikli daha uygun fiyatlı vitaminler kullanılabilir. Ama kullanılan padlar belli aralıkllarda değişmesi gerekiyor yani sürekli olarak bir maliyeti olacak. Eğer yeterli etkiyi gösterirse zaten bu maliyeti göze alabiliriz. Denemek ve görmek lazım ilerleyen günlerde etkileri daha açık olarak ortaya çıkacaktır diye umuyorum.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye