SGK havalı minder, akülü sandalye, aktif sandalye vb. ürünlerde alkışlanası iyileştirmeler gerçekleştirdi!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Özürlüye ücretsiz diş tedavisi
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

PRENSES Özürlüye ücretsiz diş tedavisi

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Özürlü vatandaşlarımız sağlık sorunlarını gidermek için hastanelerde koşuştururken, ağız ve diş sağlığını ihmal ediyor. Geçen süreçte diş problemleri ve dişeti hastalıkları ilerleyerek tedavisi de güçleşerek dertlere bir yenisi ekleniyor. Gittiğim yerlerde ve gelen şikâyetlerde çoğu kişi "Paramız yok. Çocuğumun dişlerini yaptıramıyoruz. Üstelik yeterli bilgimiz olmadığı için haklarımızdan yararlanamıyoruz" diyerek dert yanıyor.

Bugünkü yazımda konuyu ele alıp dertli okurlarımın ücretsiz diş tedavisinden yararlanmasının yöntemini anlatacağım.

SGK, Türkiye genelinde özürlülerin tedavisi için il müdürlükleri bünyesinde açtığı 30 yeni Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezi'nde hizmet vermeye başladı.

Artık SGK'ya (SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur) bağlı yüzde 40 ve üzerinde özürlü kişiler, sakatlık durumunu belgelemek suretiyle doğrudan, herhangi bir kurumdan sevk almadan diş tedavisi yaptırabilir.

SGK, 07.09.2009 (2009/110) B.13.2. SGK.0.11.04.00-774 sayılı genelgesi (b) bendine göre, % 40 ve üzerinde özürlü kişiler, diş tedavisi için özürlülük durumunu belgelendirmek suretiyle, tüm sağlık kuruluşlarına veya serbest diş hekimliklerine doğrudan başvurabilir. SGK, özürlüler mağdur olmasın diyerek sağlık tebliğindeki (Ek7) liste fiyatını uygulamıyor. Diş Hekimleri Odası'nın belirlediği asgari tutar üzerinden tedavi ödemelerini yapıyor.

Şimdi sağa sola koşuşturmayı bırakıp zaman geçirmeden hemen tedavinizi yaptırın. Tek yapmanız gereken şey özür durumunuzu gösteren, en az yüzde 40 sağlık kurulu raporunuzu ibraz etmek.

Bu arada... Serbest diş hekimleri tedavi ettiği özürlünün raporunun bir örneğini faturaya ekleyerek il müdürlüğündeki Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezi'ne götürüp Şahıs Ödemeleri kısmından masrafını tahsil edebilir.

Sabah gazetesi köşe yazarı Cemalettin Gürsoy'un yazısı

Sabah

Eshat

Güzel bir uygulama umarım bütün konularda bü tür gellşmeler olur.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

baykay67

slm prenses ben bursada özel bir kaç kliniğe gittim böyle bir uygulamadan haberimiz yok sgk anlaşmamız yok dediler.yani özel klinikler pek sıcak bakmıyor bu uygulamaya .ancak devlet hastanelerine gidebiliriz .eğer bir tavsiyeniz varsa .........selamlar.

muntada al ansar

selamlar arkadaşlar devletin açtığı ağız ve diş hastaneleri bile özürlüye dolgu prptez yapmıyor sadece çekim yapıyorlar nedeni sgk kabul etmiyormuş

arkadaşlar bu yazıda anlatılan şey yabilinçli yada yada bilinçsizce anlatılan bir yalandır %52 özürlü başbakanlık kimlik kartımı gösterdiğim halde kartal ağız ve diş sağlığı hastanesi dolguyu yeşil kartlı hastalara yapamıyoruz sgk kabul etmiyor dedi bilmem hatırlarmısınız bundan birkaç ay önce televizyonda şöyle bir tartışma oldu o tarihden sonra ordaki sgk uzmanları 2 veya 3 ay sonra özürlülerin yeşil kartı olsun veya olmasın hertürlü sağlık hizmetlerinden yararlanacağı söylendi ama gittiğim hastanelere hep bu konuyu sordum ya bilerek hayır diyorlar yada bilmediklerinden hayır diyorlar yani özürlülerin yeşil karty olmadan hiç bi hastane hala hiç bir tedavisini kabul etmiyor bırakın siz dolgu yaptırmayı zate haberi yazan gaztenin de hangi medya kuruluşu olduğu belli

birde arkdaşlar o haber 28 şubatta yayınlanmış ben 2 gün önce gittim devleyin açtığı kartal ağız ve diş hastanesine niye insanlar yalan haber yapıp insanları umuda sürüklerler acaba birilerine güzel görünmek içinmi saygılar

ha birde şunu arz edeyim az önce sabaha gaztesi yazarı okunuyu şubat ayında yazmış az önce sabah gazaetesini aradım niye aslı olmayan haber yapıyorsunuz diye sordum bana gündüz arayıp cemalettin gürsoyla konuşmam gerektiğini söylediler o haber şbuat 28 veya 29 unda yayınlanmış e ben bu geçtiğimiz cuma günü gittim hiç oralı bile olmadılar sgk diş dolgu ve protez ücretlerini karşılamıyor dediler şimdi kime inanalım sabah gazrtesini yanlı haberinemi yoksa istanbulda kartalda bulunan kartal ağız ve diş sağlığı hastanesinemi

muntada al ansar

selamlar arkadaşlar ben bugün o konuyu haber yapan sabah gazetesi yazarı cemalettin beyle görüştüm şubattta danıştaya açılan bidavada danıştay davayı açaını haklı bulmuş fakat sonra ne olduysa hükümetimiz bu bu kararı görmezlikten gelmiş ve şimdi uygulanmıyormuş sabah gazetesi yazarı benim mail adresimi istedi yolladım bu konu üzrine yeniden yazacağını ve konun takipçisi olacaığını söyledi kendis ayrıca sakatlar federasyonu başkanıymış arkadaşlar birde sizlerden ricam hemen bi gazete bi haber yaptı diye onu buraya alıntı olarak koymayın araştırmadan lütfen yazmayın acaba gazetenin o haberi doğrumu diye saygılar

ardiles72

yeşil kartlı özürlülere diş yapmıyor özeller... çalışıyorsan vede emekliysen sevkli yaptırabilirsin....dişlerini.birde şubat ayına kadar sevksiz yapılıyordu,ondan sonra sevke döndü...benim tanıdığım özürlü abim yaptırdı ocak ayında.....

muntada al ansar

sevgili arkadaşlar ben bu konuyu o haberi yapan cemalettin gürsoy beyefendiye sordum oda bu günkü yazısında konuyu ele almış şöyle yazmış
    İki farklı kurum, bir büyük ayıp İki farklı kurum, bir büyük ayıp

Bürokrasiden canı yananlar dertli. Kadir Keleş de canı yanmış soruyor: "İstanbul Kartal Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ve Yavuz Sultan Selim Hastanesi'nde diş dolgusu yaptırmak istedim. Ancak iki hastaneden de 'SGK dolgu ve protezi kabul etmiyor. Sadece diş çekimi yapıyoruz' bahanesiyle geri gönderildim. Ardından SGK'nın 170 nolu telefonunu çevirdim, oradan 184 nolu telefonu aramam söylendi. Ancak, cak, cuk'larla modern şekilde kovuldum. Yazınızı okuyunca ümitlerim yeşerdi. Ulaşım mağduru bizlere diş tedavisi için bu zulüm neden?"
    * Nedeni açık... Yasalara rağmen engelliye eziyetten zevk alanlar var. Çünkü yasalardan bihaber 'hımbıl memur' vatandaşa hizmet vermeyi sevmiyor. Engellinin dişleri dökülmüş kimin umurunda...

ibrahimsami

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    merhabalar acaba sadece diş çekimi ve dolgudan mı faydalanabilcekler yoksa bunun içerisinde kaplama protez vb herşey dahil mi

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye