+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 9 1 2 3 4 5 ... SonSon
Toplam 134 mesajın 1-15 arasındakiler
Skolyoz hastalığı, skolyoz ameliyatı, ameliyat öncesi ve sonrası skolyoz resimleri
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

vision Skolyoz hastalığı, skolyoz ameliyatı, ameliyat öncesi ve sonrası skolyoz resimleri

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    9 yaşında skolyoz olan kızıma 4 ameliyat yaptırmam söz konusu. Önerilerinizi paylaşır mısınız

selam arkadaşlar

8 yaşını yeni bitirip dokuz yaşına giren bir kızım var.
    kızım sekiz aylık olarak doğmuştu. ve doğuştan skolyoz hastası imiş. biz bunu 6 aylık iken rastgele çekilen bir akciger filmi sonucu fark ettik. yıl 2001 şubat ayında. çocuk doktoru ortopedi doktoruna göstermemizi istedi gösterdik. 2,5-3 yaşına kadar çeşitli doktorlara gösterdik. ama görüştüğümüz doktorlar ne hikmetse skolyoz teşhisi bile koyamadılar çocuk daha çok küçük vücut büyüdükçe geliştikçe kendiliğindn düzelir biraz bekleyin acele etmeyin gibi cevaplar aldık gittiğimiz doktorların hepsi bunu söyledi.çünki bulunduğumuz il 100bin nüfuslu hiç doçent ve profösör olmayan en fazla ortopedi uzmanı bulunan bir ildi. 3 yaşına geldiğimizde ilimize tıp fakultesi araştırma hastanesi açıldı.oradaki doçnt doktora gittiğimde doçent bu çocuğun amaliyat olması lazım ama 3 yaşında henüz erken belki çocuk gelişip büyüdükçe vücut kendini yeniler düzelir. dedi. oda skolyozdan bahsetmedi. ve benim kendi çocuğum olsa ben bunu amöeliyat ettirmem beklerim 8-10 yaşına kadar bekle çok acil ve çok önemli bir şey değil dedi. doktora inandık güvendik ve bekledik.sonra istanbula taşındık şuan istanbuldayız.

kızım bu ay 8 yaşını bitiriyor. 9 yaşında ve 3.cü sınıfa başlıyacak.kızım çok başarılı bir öğrenci. geçen gün öylesine bir ortopedi uzmanına götürdüm. muyene etti filimler çektirdi ve şimdiye kadar ne beklediniz geç bile kalmışsınız bu skolyoz hastalığı hemen ameliyat olması lazım diyerek iki ayağımızı bir papuca soktu. kendisinin bu ameliyatı yapamıyacağını bu konuda en iyi doktorun florence ıghtıngale hastanesinde prof.dr. azmi hamzaoğlu olduğunu söyledi.biznde bayağı bir araştırmadan sonra bu işin duayeni azmi beyden randevu aldık muayene ettirdik. emarlar çekildi. yeniden filimler röntgenler tomografiler derken teşhis ve tetkiklerin hepsi yapıldı.

kızımın şu andaki resimleri (ameliyattan sonra da paylaşacağım resimleri):

şimdi azmi hocam 4 adet ameliyattan bahsediyor.
    birincisi boyun bölümünden omirilik başlangıcında bir ayrılma çift omirilik gibi birşeyden söz ediyor ve boyun bölgesi ameliyatı diyor.ikincisi omirilikteki skolyozun platin ve vidalarla düzeltilmesi. üçüncüsü skolyozdan kaynaklanan gögüs kaburga kemiklerinindeki şekil bozukluğu ve eğriliklerin düzeltilmesi. dördüncüsü sağ kürek kemiği yüksekte sol kürek kemiği alçakta bunların eşit seviyeye getirilmesi ve omiriliğin bittiği yerde omiriliğin başka bir bölgeye yapışık olması bu yapışıklığın ayrılması gerektiği.

şimdi kızım dokuz yaşına yeni giren küçük bir çocuk. azmi hocam bu ameliyatların dördünün birden eş zamanlı olarak aynı anda tek ameliyatla yapılabileceğini ve ameliyatın 12-13 saat kadar sürebileceğini söylüyor.
    azmi hocam ve ekibi ile bir toplantı yapıp ameliyat hakkında istişare edeceğiz sorularımızı soracağız cevaplarımızı alacağız ve ameliyata karar vereceğiz.yada erteleyeceğiz.

ben azmi hocam ve ekibine aşşağıdaki soruları hazırladım. siz site üyeleri arkadaşlarım bu konuda bilgi sahiplerisiniz benimle paylaşacağınız tecrübe ve bilgilerinizi hocalara sormam gereken sorularınızı benle paylaşmanızı rica ediyorum.

OPERASYON SÜRESİ VE SIRASI?
    OPERASYON RİSKLERİ?
    BAŞARI ORANI?
    BEKLENEN EN İYİ SONUÇ?
    OPERASYON SONRASI İZLER AÇISINDAN ESTETİK CERRAHİ GEREKLİ Mİ?
    OPERASYON SONRASI HANGİ HAREKETLERİ YAPABİLİR YADA YAPAMAZ?
    İLERDEKİ RİSKLER?
    1 YIL YA DA 10 YIL SONRA YAPILSA NE OLUR?
    İLERDE TEKRAR AMELİYAT GEREKLİ Mİ?
    TAKILACAK PLATİNLERİN MEVSİMLERE GÖRE RAHATSIZLIK AĞRI YAPACAK MI?
    PLATİNLER DAHA SONRA ÇIKARTILACAK MI?
    EVLİLİKTE VE HAMİLELİKTE PROBLEMLER OLABİLİR Mİ?
    OPERASYON ÖNCESİ BİO ENERJİ TEDAVİSİ FAYDALI OLABİLİR Mİ?
    OPERASYON MALİYETLERİ NELERDİR?

aylin2481

geçmiş olsun size bence bir çok doktora gösterip öyle amelyat yaptırın eğer imkanınız varsa bende skolyoz amelyatı oldum 4 defa şimdi 5. sini olacağım eğer doktorlar yapmaya karar verirse bir yerde saplanıp kalmayın derim

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

vision

bu gün florence nıghtgale hastanesinde tekrar prof dr. azmi hamza oğlu ve ayrıca beyin doktoru seyhan beyle ameliyat hakkında görüştük.
    kızımın skolyozu 42 derece

Operasyon süresi ve sırası
    önce beyin cerrahı seyhan bey başlıyacak ameliyata o işini bitirdikten sonra azmi hocamın ekibi hastayı deviralacak; onlarda işini bitirdikten sonra kemik konusunda uzman olan prof.dr.bora göksan bey sol kürek kemiğini düzenleyecek sağla eşitleyecek.(bora bey ilk kez kızımı görecek 25 agustos 2008 pazartesi kızımı muayene edecek)ve ondan sonra tekrar azmi hocam toparlıyacak ve estetik cerrahiye kapama için teslim edecek. tüm bunların hepsi 12-15 saat kadar sürecek.

operasyon riskeleri ve BEKLENEN EN İYİ SONUÇ
    ameliyatın çok başarılı geçeceği söyleniyor. ameliyat esnasında ciddi bir risk yok ama ameliyat sonrası enfeksiyon kapabilir. % 5 den düşük bir ihtimal sinir kökleri zedelenebilirmiş ki bunun için monitör kullanılıyormuş ve monütörden gözlemlendiği için % 5 den daha düşük bir ihtimal deniliyor. akciğerlerde sorun olabilir ise yogun bakım süreci 2 gün olarak uzayabilirmiş.akciğer sorunu olmaz ise olmazsa bir gün yoğun bakımdan sonra servise çıkabilirmiş.bunlar gibi küçük ihtimallerden bahsedildi.
    estetik cerrahi saten ameliyattan sonra kapanış dikişlerini estetik cerrahlar yapacağı için amaliyat izleri kalmayacak ve daha sonra tekrar estetik yapılmasına ihtiyac olmayacak.

operasyon sonrası neleri yapabilir yada yapamaz
    ameliyattan sonra 1 veya en fazla 2 gün yoğun bakımda kalacak hastane toplam 7 veya 10 gün kalacak denildi ameliyattan hemen sonra kalkıp yürüyebilir gezebilir ihtiyaclarını kendisi giderebilirmiş 1 ay-45 gün kadar sonra okula başlaya bilirmiş. ama 6 ay spor yapamaz 6 aydan sonra sporda yapabilir denildi. ama hiç bir zaman basketbol voleybol oynamamalı yüksek biryerden atlamamalı denildi.

ilerde tekrar amaliyat gerekli mi ? vidalar geri çıkartılacak mı?
    amaliyattan sonra vidalar aksi bir şey olmadığı sürece alınmayacak. ilerki yaşlarda yeni ameliyat gerekmeyecek denildi.

ilerdeki riskler

çok soğuklarda bazı hastalarında bazen, nadirende olsa takılan vidalar ağrı yapabiliyormuş.
    sonraki yaşlarında evlilik ve hamileliğinde hiç bir problem olmazmış.

ameliyat maliyetleri hakkında da bilgi verildi. ama benim toplam maliyeti yazmam pek doğru olmaz diye düşünüyorum. buraya yazılacak rakam emsal teşkil edebilir ve insanları yanıltabilir. ben maliyet boyutunu internetten araştırmıştım benim gibi araştıranlar bu rakamı görürler ise kafalarında ön fikir oluşur ve yanılabilirler. çünki bu tip bir ameliyatın derecesi şekli süresi kullanılacak vida sayısı ,özellikli malzemeler; çekilecek emar tomografi filim sayısı röntgen sayısı; amaliyatı yapacak doktor sayısı; tercih edilen oda tek kişilik mi iki kişilikmi üç kişilikmi; hastanede kalınan yoğun bakım süresi ve normal gün sayısı; tercih edilen ekstralarla çok çok farklı olabiliyor. bunlara görede amaliyat maliyetleri değişken olabilyorki buda çok normal.

ÖNEMLİ OLAN DİĞER BİR KONU:
    azmi hocaya para avcısı gibi benzetme yapanlara buradan cevap olsun diye yazıyorum. kesinlikle böyle para canlısı biri değil. bu tip yakıştırmalar azmi hamzaoglu hocayı tanımadan bilmeden yapılan çirkin ve gerçek dışı yapılan çamur at izi kalsın mantığı ile yapılan haksız yakıştırmalar.
    beni siteden az çok tanıyan üyeler bilirler ki ben doktorlara pirim vermeyen onların reklamını yapmaktansa sürekli eleştiren biri olarak tanınırım. oysa azmi hoca hakkında diyorum ki : işini iyi yapan bu konuda adını heryerde(yurtdışında bile) duyurmuş bilgisi ve tecrübesi tartışılamayacak ki yurt dışından doktorlar azmi hocadan eğitim almak için konferans dinlemek için türkiyeye geliyorlar. öyle ulu orta konuşulduğu gibi para avcısı olmayan adam gibi adamdır diyorum. inşallah amliyatımızda istenildiği gibi başarılı geçerde azmi hocam hakkındaki düşüncelerim değişmez. emin olun yanıldığımı analarsam hemen buradan yazarım.

Azmi bey herşeyden önce bize çok destek oldu. kaç gündür karma karışık olan kafamızı düzeltti moralimiz düzeldi piskolojimiz düzeldi.tüm sorularımıza en ince detayına kadar cevap verdi. bayağı bir aydınlattı bizi. çok rahatladık.

ŞİMDİ BU KADAR YAŞANANLARDAN VE ARAŞTIRMALARIMDAN SONRA ALTERNATİF TIPMIŞ BİOENERJİYMİŞ (BKZ) HİÇ BİRİNE İHTİYAC KALMADI. BİZ KARARIMIZI SATEN VERMİŞTİK AMA PEKİŞTİRMİŞ OLDUK.
    MODERN TIP VE TEKNOLOJİK TIPPA GÜVENİYORUZ.

vision

pazartesi günü ortopedi ve travmatoloji uzmanı prof.dr.bora göksan kızımı muayene edecek. muyeneden sonra prof.dr.bora göksan prof dr. azmi hamza oğlu ve op. dr. selhan karadereler 3ü birden bir toplantı yapıp ameliyat gününü belirleyecekler.

SORMAYI UNUTTUĞUM BİRŞEY VARMI DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

SİTE ÜYESİ ARKADAŞLARIN TAVSİYELERİNİ TECRÜBELERİNİ YAZMALARINI BEKLİYORUM.

tinitus

vision kardeşim ALLAH kızının ve senin yardımcısı olsun.İnşALLAH bir an önce sağlığına kavuşur.

GOODMAN

Acil şifalar dilerim Allahtan biran evvel sağlığına kavuşmasını dilerim.

shukufe

sayin hocam siza allahtan sabir yavrunuzada acil sifalar diliyorum

vision

tinitus; GOODMAN ve shukufe hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. dualarınızı bekliyorum

idis Acil şifalar dileriz

Sevgili Vision,

En kısa sürede sağlıklı ve mutlu haberlerinizi duymak isteriz. En içten geçmiş olsun dileklerimizi lütfen kabul edin. Kalbimiz ve dualarımız sizlerle olacak.

Saygılarımızla
    İDİS

vision

çok teşekkür ederim. sevgili İDİS

Öyküm

Çok geçmişler olsun Azmi Bey benimde doktorum du bu konuda kendisi gerçekten uzman.Uzman olduğu kadar da bayağı pahalı muayene ve ameliyat ücretikonusun da. Çapa 'da Cüneyt Şar'da bu konuda oldukça iyi bir isim isterseniz onunla da bir görüşme yapın.İhtiyaç duyarsanız size irtibat bilgilerini de iletebilirim.Acil şifalar dileğiyle.

nine60

vision ,umarım herşey düzgün gider.
    ama aklıma taklıan soru var.dikkatinizi çekeyim.9 yaşında bir çocuğa 12-15 saat süren ameliyat anestezi açısından irdelendi mi?
    ekibin içinde aneztesi doktoru var mı idi ?
    ameliyattan önce göğüs hastalıkların dan da görüş alınacak mı?
    geçmişde ayak deformasyonundan üst üste ameliyat olmam gerektiği zaman doktorlar yapmamıştı.ayağın tekini ameliyat yaptıktan en az 1-2 ay sonra gelin dediler idi.

vision

sevgili arkadaşlar

tüm gelişmeleri günü birlik anlatacağımı yazmıştım.

bu gün ki anlatacaklarımla nine60 ında sorularına cevap verilmiş olacak.

dün saat 18:30 da travmatoloji ve ortopedi uzmanı prof.dr.bora göksan kızımı yarım saat muyene etti. ve bu amaliyata kendi ekibininde girmesi gerektiğini söyledi. borabeyin ekibi köprücük kemiğini keserek kürek kemiğinin komple boşa çıkartılmasını sağlayacak ve kürek kemiğinin çevresi boşta kalacağı için omirilikteki skolyoz çok daha rahat bir şekilde onarılabilecek.bunun riski ise işlem sırasında damar ve sinirler basınç altında olacağı için %5 ten düşük bir ihtimal felç riski var. ama bu tür amaliyatları bu ekipler çok fazla sayıda yaptığı için yeterince tecrübe sahipleri oldukları ; böyle birşey sadece ihtimaldir diye benim riskler nelerdir soruma verilmiş bir cevaptı. eğer bu kürek kemiklerinin eşitlenmesi sağlanırsa ilerde tekrar amliyat ihtiyacıda olmayacak. bu işlemden dolayı sol kol 6 hafta askıda kalacak.

şimdi kızımı 3 doktorda görüp muyene etti. bu doktorlar tekrar kendi aralarında bir araya gelerek yapılacak ameliyat hakkında istişare edecekler. kalp doktoru ve anestezi uzmanlarıda bu toplantıda olacaklar. ve 10-15 saat sürecek bir ameliyatı dokuz yaşındaki bir çocuk kaldırabilirmi sorusunu kalp doktoru ve anestezi uzmanları cevaplıyacak gerekirse kızımı tekrar çağırıp kalp doktoruda görüp muayene edecek. belkide çağrılmayacak ve ameliyat gününde kalp doktoru ve anestezi uzmanları görecekler.
    bu toplantıdan sonra bize telefon edilip ameliyat günü söylenilecek denildi.
    biz şimdi hastaneden haber bekleme moduna geçtik. ya kızımı kalp doktorunun görmesi için çağıracaklar yada ameliyat gününüz şu tarihde denilecek.

OturanBoğa

Güzel haberler bekliyoruz vision.
    Ve bu paylaşımların için de teşekkürler. Herkes için deneyim olacak...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

vision

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    şimdi hastaneyi arayıp azmi hocanın sekreteri ile görüştüm. bora bey azmi hocaya bilgi aktaracakmış ama henüz bir bilgi aktarımı olmamış.

demek ki sadece bekleyip durmak yeterli olmuyor .
    yani hastaneden birilerinin bizi aramasını beklersek çok yoğun oldukları için geciktiriilip ,ötelenebiliyoruz.
    bizim sık sık arayıp bilgi istememiz gerektiği kanaatine vardım.
    kendi işimizi kendimiz takip etmeliyiz.

bunuda buraya yazıyorum ki millete tecrübe olsun diye.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 9 1 2 3 4 5 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 08.08-2011, 02:43
  2. 07.08-2011, 18:52

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye