Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 5 / 9 İlkİlk 1 2 3 4 5 6 7 8 9 SonSon
Toplam 134 mesajın 61-75 arasındakiler
Skolyoz hastalığı, skolyoz ameliyatı, ameliyat öncesi ve sonrası skolyoz resimleri
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

cansınım

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    çok geçmiş olsun siz kızınızın ilk banyosunu anlatınca malesef kendimi tutamayıp ağladım benim ilk banyom aklıma geldi bende bir ay boyunca banyo yapamamış annem hep yatarken saçımı yıkamış poposillerle vücudumu silmişti benim için çok zordu kendimi pis hissediyordum neyseki çok geride kaldı ve kızınızında artık bu günler geride kaldı artık okula gidebilecek olması onu kimbilir nasıl mutlu etmiştir tekrar geçmiş olsun :lol:

vision

biliyorsunuz kızımın ameliyatını özel hastanede yatırdık ve bir takım tedavi ve malzeme giderleri oldu. bunlarla ilgili aldığım faturaları sgk fındıklı il müdürlüğü ödemek istemiyor.
    gerekçesi ise sgk ile anlaşmalı bir hastanede tedavi olmamışsınız. özel hastanede olmuşsunuz. bu yüzden ödenmez deniliyor.
    hangi kanunun hangi maddesine göre özel hastane giderlerini ödemiyorsunuz diyorum cevap yok.
    bu konuda bildiğiniz bir genelge varmı? benim gidipte bakın şu genelgeye kanuna göre ödemek zorundasınız diyebileceğim veya emsal teşkil edecek herhangi bir belge nasıl bulabilirim.

yeni SUT genelgesinde sadece diş tedavileri ile ilgili bilgi var.

8.2. Özel sağlık kurum ve kuruluşları ile Kurumla sözleşmesi olmayan resmi sağlık kurum ve kuruluşlarında diş tedavisi
    (1) Özel sağlık kurum ve kuruluşları ile Kurumla sözleşmesi olmayan resmi sağlık kurum ve kuruluşlarındaki diş ünitelerinde yapılan tedavi giderlerinin ödenebilmesi için, SUT’un bu bölümünde belirtilen sevk usul ve esaslarına uyulması zorunludur.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

vision

yogun bakımdan sonra 1-2-3 günler

ameliyattan 10 gün sonraki resimler

ameliyattan 15 gün sonraki resimler dikiş bantları alındıktan sonrası

ameliyattan 47 gün sonraki resimleri 17.10.2008

caramel

Çok geçmiş olsun diyorum öncelikle...
    Anlattıklarınızı epey hüzünlenerek okudum. Ben de 18 yaşımda skolyoz ameliyatı oldum, üstünden çok seneler geçti. Ama şimdi sizin yazdıklarınızı her okuduğumda bir hasta olarak tüm yaşadıklarım yeniden aynı tazelikle canlandı. Ve daha da önemlisi annemi bir kere daha anlamamı sağladınız. Ben her ağrım olduğunda annemden başka yerde olmak isterim hala... Paylaşımınız için teşekkürler.

seren__

ameliyat olanlar gerçekten cok sanslı.ailem beni anlamıo bile..deil ameliyat olmayı su ana kdr muayne bile olmadım..fiziksel we görünüm olarak beni çok rahatsız edio.büyük sehirde yasamadıgımız için burada ameliyat olabilecegm ne bi hastane ne bi doktor war..olssa bile bunu karşılıcak maddi durumumuz yok.gerçekten cok sanslısınız..

vision

sevgili seren__

üzdün beni.

ama çok ümitsiz olmana gerek yok. dur bakalım neler olur neler

sen hele bir adım at birşeyler yap.

ailenle konuş ailen seni dinlemiyorsa akrabalarına anlat durumu

olmadı belediye başakanı var vali var kaymakam var siyasi partiler var.

ben varım elimden geldiği kadar gücümün yettiği kadar. 3 lira beş lira

sen kimseden bir şey talep etmiyorsun, sadece sağlığına kavuşmak istiyorsun.

elbet birileri bir kurum bir siyasi parti bir dernek bir vakıf çıkar sana destek olur.

sen daha hiç bir şey yapmadan hemen baştan pes etmiş gibisin.

bir kalk oturduğun yerden bir derin nefes al ve başla bir yerlerden.

egeuni84

geçmiş olsun vision...allah sağlık sıhhat versin ufak kardesime...
    sevgili seren, bulunduğun ilçedeki ya da ildeki derneklere ya da idari kurumlara başvur...

seren__

vision ilgin için çok teşekkür ediorum.bu msjın bile ne kdr duyarlı bi insan oldugunu gösterio..bnmki doğustan deil ergenlik döneminde olusan bi kamburluk..muayne için adanaya gideceğim gün bile ailem buna karşı cıktı.sen kambur deilsin ameliyat olamazsın laflarıyla benim yine bişeler yapmamı engellediler..neyse sizi bunlarla meşgul etmeyim..ilginiz için çok teşekkür ediyorum.

vision

sevgili seren
    bence aileni boşa suçluyorsun.ailen cahil olabilir maddi durumu olmayabilir. ama hiç kimse evladının rahatsızlığını bile bile ilgisiz kalamaz,duyarsız umursuz olamaz.ne kadar cahil olursa olsun maddi durumu ne olursa olsun mutlaka bir çıkar yol bulur ve asla kimse evladından vaz geçemez.(evlad aileden vaz geçse bile)

sen internete girebiliyorsan evinde oturmayıp dışarı çıkabiliyorsan,ailen sana bir yasak koymadıysa veya koysa bile sen bunu aşmışsan demekki sen özgür birisin. istediğini yapabiliyorsun.helede konu sağlık olursa mutlaka yapacak birşeylerin vardır. yeterki sen yapmak iste.

sen bir şeyler yapmak istedikten sonra mutlaka bir yolunu bulursun. ya durumunu sende önemsemiyorsun ihmal davranıyorsun yada birşeylerden çekiniyor korkuyorsun.

vision

17/10/2008

dün hastaneye kontrole gittik.azmi hocam röntgenler çektirmemizi istedi. yatarak 3 tane röntgen çektirdik.(indirimli 378 ytl) filimlere baktı ve her şey çok güzel kol askısını artık çıkartalım ve egzersizlere başlıyalım dedi. birde filimlerden sonra ak ciger volüm ölçümü istedi nedir ben anlamadım ama tomogrofi cihazı ile yapılan bir ölçüm(indirimli 585 ytl) sonuçları daha sonra çıkacağından azmi beye bildirecekler.
    verilen egzersizler
    1. sol kol dirsekten kırılıp aşşa yukarı hareket ettirilicek.
    2. sol kol serbest bırakılarak küçük küçük büyüyen genişleyen daireler çizecek şekilde sallanacak.
    3. duvara doğru düz durarak sol el parmakları duvarda aşşadan yukarı doğru parmak yürütülecek.ve böylece kolun yukarı doğru kaldırılması sağlanacak.
    4. aynı şekilde duvara yan durularak parmaklarla duvar yüzeyinde parmak yürütecek ve kolun yükseğe kaldırılması sağlanacak.

31 ekim 2008 de tekrar kontrole çağrıldık.

bundan sonra kol askısı kullanılmayacak ve okulunada başlayabilecek.

ama kızım 3.cü sınıfa başlamak istemiyor çünki arkadaşlarından geri kaldığını ve tembel çocuk olacağını söylüyor. :lol: bakalım bu hafta okula götürmeye çalışacaz.

vision

31 ekim 2008 cuma

bu gün kontrole gittik. azzmi bey yara bölgesini kürek kemiklerini v.s. inceledi ve her şey çok güzel gayet iyi dedi.

17 ekimde yani 15 gün önce yaptırdığımız akciğer volum ölçüm sonuçları henüz çıkmamış. azmi hocaya iletilmemiş.
    şuna dikkat çekmek istiyorum.azmi hoco çok yoğun bizden istediği akciğer volum ölçümü sonuçlarını unutmuş olabilir. ama hastanede bir başı boşluk var. bu sonucun raporu azmi beye iletilmesi gerekirken 15 gün olmuş iletilmemiş. burada yaptırdığınız her işlemi daha sonra kendiniz takip etmek zorundasınız. ben o test 840 ytl civarında iken %30 indirim yapılarak için 585 ytl para ödedim. ama ben ilgilenmesem sonuç hiç bir zaman çıkmayacak ve azmi beye iletilmeyecek. madem önemsiz bir test ise ben neden 585 ytl ödemek zorunda kalıyım.585 ytl benim maaşımın yarısına yakın. ben o para için 15 gün kadar çalışıyorum.demek ki yaptırmasamda oluyormuş. demekki azmi hocaya gösterilmediğine göre önemsiz gereksiz bir istekmiş. boşa 585 ytl ödemişim.

yok ben yanılıyorsam neden 15 gün olmuş hala azmi hocaya götürülmemiş.

demek istediğim bu hastanede tedavi olanlar benim gibi hataya düşmesin verdikleri testlerin sonuçlarını alsınlar doktora kendileri götürüp göstersinler ve sonucunu öğrensinler. hatane yetkilileri sizin işinizi takip etmiyor, halbuki biz sonucu ilgili servise gönderiyoruz diyorlar ama gönderilmiyor. sizde demekki sonuçta önemli bir şey yoktu olsaydı saten bana haber verirlerdi diye düşünüyorsunuz.
    bu durumu azmi beye anlattığımda azmi beyde tamam o sonuçlar bana ulaştırılır diyor adam başka ne diyebilir ki.

kızım pazartesi günü okula ilk kez başlıyacak. geçen haftalarda götürmedik bu kontrolün sonucunu bekledik. bu hafta okula başlıyor.

vision

3 kasım 2008 pazartesi
    kızımı okula götürdüm. kızım kol askısını çıkarmasına rağmen okula giderken kasıtlı olarak taktık ki , sınıfındaki ve servisteki arkadaşları kol askısını görsünlerde kızıma yaklaşırken dikkatli olsunlar çarpmasınlar iteklemesinler diye taktık. öğretmenle beraber arkadaşlarına kızımın ameliyat olduğunu ve kızımla şakalaşma yapmamalarını anlattık.tenefüslerde kovalamaca yerden yüksek gibi hareketli oyunlar oynatmamalarını rica ettik. beden derslerinde spor yapmamasını rica ettik. okul öğretmeni değişmiş.sınıfındaki bazı öğrenciler ayrılmış ve bazı yeni öğrenciler gelmiş. öğretmeni ve yeni gelen arkadaşları ile tanıştılar. bir yarım saat kadar okulda kaldık ve yarın sabah okula başlıyoruz diye ayrıldık.
    4 kasım 2008salı günü
    sabah servis geldi götürdü. kızım artık tek başına okula gidiyor.biz daha dün pazartesi çocukları uyarmamıza rağmen salı günü tenefüste basketbol oynamışlar :lol: bizim kızda oynamış :lol: kızıma biraz kızdıktan sonra akşam öğretmeni arayıp okuldaki tüm öğretmenlere kızımın durumu hakkında bilgi vermesini ve tenefüsteki nöbetçi öğretmenini kızımı top oynarken görürse uyarmasını rica ettim.(özel okul sınıfta 13 kişiler ve toplam okuldaki öğrenci sayısı tahminim 100-120 öğrenci civarında öğretmen sayısıda az.)
    şimdilik okula devam ediyor bir problem yok.

7 kasım 2008 cuma
    bu gün sosyal güvenlik kurumuna gittim ve aşşağıda yazdığım evrak ve faturaları teslim ettim.
    NOT: SGK ile anlaşması olmayan özel hastanelerde kendi paranız ile tedavi olmuşsanız fatura ve evraklarınızı fındıklıya değil unkapanında İMÇ çarşısı karşısındaki sosyal güvenlik kurumu yaşlılık sigortası müdürlük binası var o binanın arkasında özel hastane ödemeleri servisi var evraklar oraya teslim ediliyor. bunuda buraya yazalım ki benim gibi önce kadıköy göztepedeki ssk ya ondan sonra fındıklıya sonrada unkapanına gitmek durumunda kalmayın. bilginiz olsun. direk unkapanına gidin.
    evrak tamamlama yada evrak tesliminde takıldığınız yada sormak istediğiniz bir şey olursa lütfen özelden yada buradan mesaj yazın bildiğim kadarı ile yardımcı olmaya çalışayım.

sosyal güvenlik kurumu (SGK) ya teslim ettiğim evraklar
    •Ameliyat raporu
    •Epikriz (2 sayfa)
    •Rapor ( dışarıdan alınan malzemelerin kullanıldığına dair)
    •dışarıdan alınan Birinci firma malzemesi asıl fatura 8922,12 ytl
    •dışarıdan alınan Birinci firma malzemesi ürün barkodları ve fatura fotokopisi
    •dışarıdan alınan Birinci firma yetki belgesi.türkçe tercümesi
    •dışarıdan alınan Birinci firma yetki belgesi ingilizce
    •dışarıdan alınan Birinci firma malzemesi EC sertifikası türkçe tercümesi
    •dışarıdan alınan Birinci firma malzemesi EC sertifikası Fransızca 2 sayfa
    •dışarıdan alınan Birinci firma ürünleri huap UBB Kayıt belgeleri 6 sayfa
    •dışarıdan alınan İkinci firma malzemesi asıl fatura 1691,36 ytl 6 adet barkodlu
    •dışarıdan alınan İkinci firma fatura fotokopisi
    •dışarıdan alınan İkinci firma malzemelerinin gümrük giriş beyannamesi
    •dışarıdan alınan İkinci firma malzemelerinin Yurt dışı alım faturaları
    •dışarıdan alınan İkinci firma Yurt dışı alım faturaları dökümü
    •dışarıdan alınan İkinci firma ürün listesi
    •dışarıdan alınan İkinci firma ürünleri huap UBB Kayıt belgeleri 3 sayfa
    •Florence nıghtıngale hastane ücretleri faturası 19,757,04 ytl
    •Hastane faturası ayrıntılı dökümü 6 sayfa
    •Ortopedi prof. Dr. Muayene faturası 265,00 ytl
    •dışarıdan alınan üçüncü firma Skolyoz tetkiki faturası 220,00 ytl
    •Skolyoz tetkiki doktor istek reçetesi
    •Bilgisayarlı thorax tomografisi 3D BT doktor istek reçetesi
    •Bilgisayarlı thorax tomografisi 3D BT asıl faturası 575,04 ytl
    •Skolyoz AP ayakta ve sol omuz üç yön doktor istek reçetesi
    •Skolyoz AP ayakta ve sol omuz üç yön asıl fatura 378,29 ytl
    •Tüm spinal ortopedik 3D BT doktor istek reçetesi
    •Tüm spinal ortopedik 3D BT asıl fatura 2400,02 ytl

bazı faturaları kaybettiğim için toplam 34.208 ytl lik fatura teslim ettim. bakalım kurum ne kadar geri ödeme yapacak.

erhangi

merakla sgk'nın cevabını bekliyorum...tekrar geçmiş olsun.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 5 / 9 İlkİlk 1 2 3 4 5 6 7 8 9 SonSon

LinkBacks (?)

1. 08.08-2011, 03:43
  2. 07.08-2011, 19:52

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye