Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 4 / 9 İlkİlk 1 2 3 4 5 6 7 8 ... SonSon
Toplam 134 mesajın 46-60 arasındakiler
Skolyoz hastalığı, skolyoz ameliyatı, ameliyat öncesi ve sonrası skolyoz resimleri
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

seren__

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    kızınızın ameliyat sonrası resimlerini yayınlıcakmısınız..gerçekten size çok pahalıya patlamıs.ama herseyın bası sağlık tabıkıdee...resimleride bekliorz

vision

ameliyatın ilk gününden itibaren hemen hemen hergün yaraları resimliyorum. resimlerden burada yayınlanması uygun olanları henüz yeni yeni çekmeye başladık. önceki resimleri eklersem görenler ayyyyyyyyy vışşşşşş offfffffffff derler diye yayınlamadım ama şimdi normal resimler çekebiliyorum.

yakında buraya ekliyeceğim.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

OturanBoğa

Yeniden çok çok geçmiş olsun.
    Bu paylaşımlar herkes için çok çok faydalı olacak. Sağolun.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

violatri s k o l y o z

kızınız için harcadıgınız paralardan ve ilgiden dolayı size ancak HELAL OLSUN!!!!!!!!!! demek lazım,anne baba böyle olur.

birşey soracağım bilenlere,yeğenimin sağ kaburgası biraz yüksekte gibi,ayağının biri de biraz eğri basıyor ama netrdeyse belli değil.

bi doktor duruş bozuklugu dedi.biri ona bağlı skolyoz dedi.biri ilerde düzelir hareketler yap dedi,yüz,jimnastik filan...

2 kerte röntgen çekilidi.ben onları uyardım.her sene çekin ki durum takibi şart dedim ama yapmadılar.
    bakıyorum aynı ,ama skolyoz bakıştan belli olmaz .yani ilerlese milim ilerler kim görür şu an için?bu fikrim dogru mu?

acaba gercekten skolyoz mu,sigorta doktoru resmen kovmus bir kere.ne işinz var geldiniz demiş.ailesi artık pek önemsemiyor,acaba yıllar geçse ne olacak ?duruş bozuklugu olabilir,evde yatakta eğilip kalkıp ders çalışırdı,masası bile yoktu yani.

skolyoz yüzde kaç olunca tehlikeli yada ameliyatlık durum söz konusu?
    bazen cok çalısınca belim ağrıdı der.bir de denizde yüzerken ayağına 2-3 kere kramp girdi.deniz suyu soguktu her seferinde ama bizde yüzdük.hemen sudan çıktı ayak parmakları kasıldı .ovunca geçti sonra.

skolyoz hamile annenin yetersiz,dengesiz beslenmesinden meydana gelebilirmi?annesi o durumlardaydı da.....

fikrinizi yazarsanız sevinirim.

bir soru da benim için.belimde platin var.20 senedir.hep düşünürüm yaşlanınca zararı olur mu ?olmaz dediler.zaten çıkarmam ama herhangi bir olasılık var mı?peki hamilelikte??

vision

merhaba violatri,

yiğenin hakkındaki gözlemlerini sen doktor olmadığın halde fark etmişsen
    bir doktor duruş bozukluğu demiş ise
    başka bir doktor skolyoz gibi laflar etmiş ise

bence hiç vakit kaybetmeden hemen iyi bir ortopedi doktoruna gösterin.
    benim kızımda aynı şekilde iki omuzun farklı olmasından fark etmiştik. ve bizede o zaman 2003 yılında vücut büyüyüp geliştikçe kendiliğinden eşitlenir düzelir gibi sözler söylenmişti. ama son olarak azmi hocaya gittiğimizde keşke bir kaç yaş daha küçük olsaydı dedi. benim kızım 8 yaşını yeni bitirdi.
    yiğeniniz kaç yaşında bilmiyorum ama hastanede tanıdığım 16 yaşındaki bir kız aniden şekil bozukluğu olmuş ve skolyoz olduğu ortaya çıkmıştı.

40 dereceye kadar ameliyat şart değil bildiğim kadarı ile
    40 derece altını egzersiz korse fizik tedavi ile tedavi edilebiliyor diye biliyorum 40 derece üstü ameliyat şart bizimkisi 42 derece idi.

vision Re: s k o l y o z

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: violatri
    skolyoz hamile annenin yetersiz,dengesiz beslenmesinden meydana gelebilirmi?annesi o durumlardaydı da.....
    Doğuştan skolyoz olan hastaların skolyozu bebek yaşlarında bildiğim kadarı ile çok net bilinemiyor. Belli bir dönemden sonra skolyoz kendini anlaşılabilir hale getiriyor diye biliyorum.
    Ama doğuştan scolyoz olan hastalar ırsii olabildiği gibi bebeğin anne karnında iken yeterli beslenememesi ve gelişememesinede bağlı olabilir.
    Nitekim benim kızımda sekiz aylık olarak doğmuştu. Ve anne karnındaki gelişimi tam olarak tamamlayamadığı için sekiz gün küvezde kalmıştı.
    Ben kızımın skolyozunu erken doğmasına ve annesinin hamileliğin son gününe kadar sigara içmesine bağlıyorum.
    Hamilelikte anne sigara içiyorsa mutlaka bebekte bir kalıntısı oluyor çocuk yaşlarda olmasa bile çocuğun ilerleyen yaşlarında ortaya çıkabilecek bir rahatsızlığı çıkabiliyor.

Onun için lütfen anne adayları
    Hamilelik dönemizde şu nefsinize dur diyiniz. Bebeğinizin hayatını karartmayınız.
    Bu dünyada bebeğinizin büyüdüğünü izlemek onun size ilk kez bir bardak su verdiğini görmek çok büyük bir mutluluk.
    Bebeğinizin size verdiği ilk bir bardak suyun tadını lezzetini mutluluğunu size kimse veremez yaşatamaz. Bu tadı bu zevki bu mutluluğu ne kadar paranız olursa olsun hiçbir şeyle satın alamazsınız.şükredin ki çocuğunuz size bir bardak su verebiliyor televizyonun kumandasını size getirebiliyor.uzatabiliyor . yaa size bir bardak su veremeseydi ya tv nin kumandasını size uzatamasıydı. Her zaman siz una su verseydiniz her zaman tv kumandasını siz ona uzatsaydınız.
    İşte sözün bittiği yer.

Bunları herkes söyler herkes dinler
    Ama siz dinleyenlerden olmayın bizzat uygulayanlardan olmaya çaba sarf edin.belki dogduktan sonra imkanlarınız bir gün gelir olmaya bilir ona bir şey veremeyebilirsiniz.ama hamileliğinizde 9 ay sigara içmeyerek yavrunuza beklide 90 yıllık bir ömrü sağlıklı geçirmesini sağlayabilirsiniz.
    Bebeğinize sağlığını hediye edin…

aylin20

skolyoz amelıyatı gercekten cok pahalı bır amelıyat.cok gecmıs olsun ıns en kısa zamanda cocugunzda sızde toparlanırsınız.bende 42derce skolyozdum 13yasımda oldum allaha sukur ıyıyım ıns ılerde sızın de bır sorununuz kalmaz.anne adayları bebegın gelısımı ıcın gercekten dıkkatlı olmaları gerekıo ıyı beslenmelerı gerekıo benım nıye oldu bende hala anlamıs deılım annem sıgara da ıcmıo.alnımızın yazısıymıs dıorum

raptiye hamişler içerse herkes içer,örnek olmak lazım:)

YEĞENİM 20 yaşnda.doktora görürdü tabi annesi,ayrıntılı röntgen film var.ben hiç çektirmedim oyle filmler,kendim de özürlüyüm,sonradan.ama 2-3 yılda 1 film çektirmekle yegenimin gelecekte skolyoz hastası olmayacagını söyleyemez kimse .röntgen ne ki,çekilecekse yılda bir olmalı.
    derecesini bilmiyorum.bir doktor şu an korse filan istemez dedi.geçer dedi.hareket,yüzme verdi. %40 altında belki.annesine soracagım.
    ayakta kramp oluyormu yüzerken skolyoz hastalarında?arada bir oldu onda.

hamile kadınlar ve sigara içmek.valla sigara yasağı süper bir uygulama.belki de tek mantıklı uygulama bu yıllarda

bence hamilelerin sigara içmesi kanunla yasaklanmalı.bebek hakları yok mu?suç olmalı.hatta bebek adına ilerde dava açılabilmeli,babalar duydunuz mu?

keyif için içindeki bebegi zehirlemenin anlamı ne?bırakmak için tedavi görsünler.

ben de tanımıstım sürekli sigara içen bir hamile bayanı,hem de dünyanın parasını verip tüp bebek yaptıgı halde.parayı düşün bebegi düşünmüyorsan ))))
    neyse,birçok kişi içti,ona bakarsan alkol alan çok anne adayı var,onu da söyleyelim aman aman!!!!!!!!!
    dogmuş olan bebişlere sağlık dilerim,sonuca bakalım değil mi.
    sigarayı şu an içen bir hamile varsa hemen söndür ilerde bebegin de tiryaki olabilir.skolyoz dısında "algılama güçlüğü" de olabilir,bir öğrencim buna örnek.kendisinde astım var.zeki ama dalıp gider bazen,dışlanmış hisseder,gözleri bulanık görür.ve anne sürekli sigara içmiş.2. çocukta da .o da kekeme ve astım.
    3. çocuk(biri onu durdursun,babada da kişilik problemi var)
    yeni dogdu.sorun yok .hemen belli olmaz ki!kadın ilk ne zaman doktora gitti?7 aylık hamile olunca!!!!!
    ne kadar sigara içti?tam 9 ay boyunca........[

vision

AMELİYAT ÖNCESİ RÖNTGEN FİLİMLER

resimlerin üzerine tıklayarak tam resmi görebilirsiniz.

bu resim ise ameliyattan sonraki halin röntgen filmi.

düzeltilmiş skolyoz

Ameliyattan sonraki resimleri eklemek için yaraların iyice iyileşmesini bekliyorum.

bu gün yine kontrole gittik. herşey çok iyi çok güzel.
    yaralar temizlendi.
    banyo yapabileceği söylendi. bir ay sonra ilk kez banyo yapacak. daha önce sadece saçlarını yıkayıp vücutunu silmiştik. yaralara su değdirmemiştik. bu gün ise ameliyattan sonra ilk kez duşun altına girecek.

violatri skolyoz

nazar degmesin bence gercekten "düzeltilmis skolyoz" olmus bu,vay be.bu kiz daha cok kosturacak,hadi bakalim

seren__

ewt gerçekten süper görünüyor..azmi hocaya ameliyat yaptırabildiğiniz için gerçekten cok sanslısınız...ameliyat olmadan önce resımlerde kızınızın sırtının resımlerini koymustunuz.şimdi ameliyat sonrasında sırtının resimlerini koyabilirmisiniz?keske bende azmi hocaya ameliyat olabilseydım

günbatımı skolyoz

çok duyarlı bir babasınız. sizi tebrik ediyorum.

kamil bayındır tebrikler arkadaşım

gerçekten sizin gibi yani bizim gibi babaları tebrik etmek lazım bikaç zamandır bende azmi hocaya gitmek istiyorum benim kızım meningosele bağlı dkc vertikal taalus hastası sol bacak kısa olduğundan dolayı sağ tarafa skolyozu eğrilik oldukça arttı valla masrafları görünce ne diyeceğimi şaşırmış durumdayım vesselam bizde türkiye cumhuriyeti devletine haybeye sigorta ödüyoruz demekten kendimi alamadım allah sizi inandırsın aklıma binbir türlü şey geliyor 4 senedir hacettepe ihsan doğramacı hastanesinde tedavi görüyor kızım şimdi ise 2 ameliyat oldu kalça çıkılığı kemik kesilerek yuvaya oturtuldu sol ayak kısa ve sol ayakta vertikal var yani ayak normalinden küçük ne yapacağimi şaşırdım şimdiye kadar yaptığım masraf ne diyim onlarla lira oldu sadece ankaraya 4 senede otobus parası 6 milyarı geçti diğer illeri saymıyorum
    ev yer yurt ne varsa satacam artık kafaya koydum azmi beye giicem başka yolu kalmadı sanırım bir insanın evladının gözleri önünde bu şekilde olması ve bi çare bulamaması çok acı ona baktıkça içim cız ediyor daha 4 yaşında 2 ameliyat geçirdi onun çektiği acılar sanki ben bin kat daha fazlasını çekiyorum daha ne kadar çekecek onuda bilmiyorum şaşırdım allah hepimize kolaylık versin değerli kardeşim bizleri çok aydınlattın teşekkür ederim

bulnes

Çok büyük geçmişler olsun olsun.
    Evlat sahibi olmanın gereğini yapmışsınız.Bunun için seçenek zaten yoktur.
    Allahtan kızınıza acil şifalar diliyorum.
    Her ne kadar masraf tutarsa tutsun,sağlıktan önemlisi yok.
    O para elbet ödenir bir şekilde.
    Tekrar geçmiş olsun,sağlıcakla kalın.

vision

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETEN TÜM ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM.

KIZIM İYİCE İYİLEŞTİ SAYILIR. BU HAFTA KOL ASKISINIDA ÇIKARTACAĞIZ. BİR KAÇ GÜNE OKULUNADA BAŞLIYACAK.

AĞRISI SANCISI HİÇ BİR ŞEY YOK.
    TÜM HARELETLERİ NORMAL.
    YİNE ESKİSİ GİBİ ÇOK MUTLU NEŞE DOLU CIVIL CIVIL .
    SANKİ HİÇ AMELİYAT OLMAMIŞ GİBİ.

BANA DESTEK OLAN DUA EDEN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM. VE HER NE DERDİ HASTALIĞI OLURSA OLSUN TÜM HERKESE SAĞLIKLI SIHHATLİ HUZUR DOLU MUTLU GÜNLER DİLİYORUM. ALLAH HEPİNİZDEN VE HEPİMİZDEN RAZI OLSUN İNŞALLAH.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 4 / 9 İlkİlk 1 2 3 4 5 6 7 8 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 08.08-2011, 03:43
  2. 07.08-2011, 19:52

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye