Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zeynebim Avatarı

Son Giriş
    22.09-2008
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Skolyoz ağrım olmuyordu yanlız bugün çok ağrım var ve bu beni çok halsiz ve rahatsız ediyo harp içiyorum hiç bir işe yaramıyo acaba ilerliyor mu ki bu yüzden olabilir mi ağrı.
    Bilgisi olan varsa sevinirim.

Üye
    gülgüzeli Avatarı

Son Giriş
    11.08-2008
    Saat
    18:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

11 yıldır skolyoz hastasıyım 2 ay öncesine kadar hiç ağrım yoktu. ağrılarım olmaya başlayınca bende siizn gibi korktum ve hemen doktora gittim doktorumun söylediğine göre (25 yaşındayım) gelişimim tamamlandığı için derecemin artma riski yokmuş.Bu yaşıma kadar ağrı çekmemen çok normalmiş çünkü yaşım gençmiş ve şimdi yaşlanıyormuşum ağrılarımın ortaya çıkma nedeni de buymuş.

ağrılarınız için aldığnız haplar pek faydalı olmayacak ben fizik tedaviye gitmenizi öneririm ben gittim faydasınıda gördüm

Üye
    aleynaserap Avatarı

Son Giriş
    21.08-2008
    Saat
    11:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

skolyozda ağrı olması kaçınılmaz;bnim tedaviye başladığım senelerde çok fazla ağrım olmadı; ağrı olması skolyozun derecesine bağlı diye bir bilgim vardı doğrumu bilmiyorum ama; 45 derecelik skolyozun ağrısı değişik 50 yada daha üstü eğriliklerde ağrı daha fazla olur diye biliyorum

Üye
    tevekkuel Avatarı

Son Giriş
    05.07-2008
    Saat
    02:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam!

Malesef zamanla skolyoz agri veriyor. Benimde hafifden skolyozum var. Agrim oldukca uzanmaya calisiyorum, ALLAHAsükür etki ediyor.

Gecmis olsun dileklerimle...

Üye
    zeynebim Avatarı

Son Giriş
    22.09-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Skolyoz ağrısı dereceninartmasını olabilirmi

Üye
    gülgüzeli Avatarı

Son Giriş
    11.08-2008
    Saat
    18:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@zeynebim

hayır

Üye
    aleynaserap Avatarı

Son Giriş
    21.08-2008
    Saat
    11:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

olabilirrr

Üye
    zeynebim Avatarı

Son Giriş
    22.09-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar daha öncede bu konuda br çok msjım oldu skolyoz ağrılarım çok artmaya başladı ve bu beni çok rahatsız ediyo acaba ilerliyomu ki çok moralim bozuk skolyozum 20 derece

Üye
    simsim Avatarı

Son Giriş
    19.01-2009
    Saat
    02:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@zeynebim

ben çok ama cidden çok fazla doktora gittim.bir arkadaşında belirttiği gibi skolyozda dereceden çok yaş önemli yaş arttıkça ağrı da artıcak demişti doktorlar bana.ben olmayacağım diye direndim uzun yıllar ama bu yıl artık daha fazla dayanamayıp ameliyat oldum.daha doğrusu geçen yılın sonuna doğru oldum.şimdi iyiyim yine ağrılarım oluyo tabi ama eskisi gibi değil.soğuk havalarda artıyo nedense.sıcak tutmaya çalışıyoru sırtımı sende öyle yap.yanlış hatırlamıyosam düzcedesin orda yüzme imkanın var mı bilemiyorum ama yüzmek tek çareymiş)ne güzel di mi.keşke her hastalığın tedavisi bu kadar kolay olsa.o da olmazsa fiizik tedavi hareketleri yap.iyi bir doktora git.gerçi ben bunu burda ilk defa açıklıyorum.yahuu skolyoz hastalarını anlayıp daa uzun uzun dert dinleyen herşeyi anlatıp bizi rahat ettiren bir doktora henüz rastlamadım.hepsi kapalı kutu.
    sen üzülme ama önce bir kontrole git.filmlerini çektir.gerekirse için rahat etsin diye sende artık filmlerini inceleyip anlamaya çalış.ve korkma eğriliğin fazla değil.dikkat edersen de artmaz inşallah.off ya o kadar çok çektim ki herkese kol kanat germek istiyorum ama fazla uzun yazınca da coşuyorum.mesajlaşırız yine.

Üye
    zeynebim Avatarı

Son Giriş
    22.09-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim simsim cvp verdiğin için egzersiz yapıyorum ağrıları buna da yoruyorum. evet düzcede oturuyorum burda yazın yüzme imkanım var doktorumda aynı şeyleri söylemişti.tekrar çok sağol ben 20 yaşındayım bu arada.

Üye
    simsim Avatarı

Son Giriş
    19.01-2009
    Saat
    02:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sende saol canım.bende ameliyattan sonra 3. ayda fizik tedavi hareketlerine başladım.ağrılarım başladı.ameliyattan sonra hiç ağrım yoktu.fizik tedaviye başlayınca ağrılarda başladı.normalmiş.sende de öyle oldu demek ki.zamanla geçiyo.ben değişiklik yaptım faydasını gördüm.belki sende de işe yarar diye yazıyorum.bana doktorumun verdiği hareketleri günde 20 defa yapmam gerekiyodu.ağrım olunca ve şiddeti artınca ben hareketleri bıraktım( bir süre için).şimdi ağrım yok ve hareketlere yeniden başladım ama 5 ile başladım azar azar artırdım 10 la devam edip vücudum alışınca 20 ye çıkarıcam.ağrımda olmuyo artık.sana da tavsiye ederim.sağlıklı bir insanda bile spor yapmaya ilk başladıklarında ağrı olur biliyosun.seninkide öyledir diye umalım.kışın yüzme imkanın yok mu düzcede kapalı havuz yok mu canım.keşke olsa da sende rahat rahat yüzsen.o kadar iyi geliyoki vücuda .sen moralini yüksek tut.kendine ve omuriliğine dikkat et)

Üye
    ZeynepNur_ Avatarı

Son Giriş
    25.11-2013
    Saat
    11:17
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb ben 17 yaşındayım be 20 derece skolyozum var 2 ay öncesine kadar ağrılarım dinmişti fakt suan cok büyük ağrılarım var ve bu bacaklarıma vuruo bacaklarım uyuşuyo özellikle sağ bacağım cok uyuşuyo hissedemicekmişim gbi geliyp bazen kalçama vuruyo bu ağrıda cok acı cekiyorum aynı durum sizde de var mı kalca ve bacak uyuşması ?

Üye
    TiLkii Avatarı

Son Giriş
    09.04-2016
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abilerim ablalarım sizden özel bi ricam olucak çok kısa zamandır bu foruma üyeyim ama okuduğum şeyler baya iyi geldi bilgi sahibi yaptı.
    Konu şu: 2 senelik bi kız arkadaşım vardı ve ayrıldık 1 sene oldu ben onu sevmekten vazgeçmedim. ama şimdi duydumki ondada skolyoz hastalığı varmış geceleri uyuyamıyo ve çok ağrısı oluyomş lütfen ona bi şeklde yardm etmeme yardmcı olurmusunuz ? Hani tedavi için zaten hayr dyomuş korkuyo sanırım en azndan ağrılarnı dindirecek yada hafifletecek bişeyler yapmak istesek ne yapabliriz ? Tedavi konusunda önerileriniz varmı ? Korse tedavisi için ikna etmeye çabalycam korse tedavisi hakkında ne düşünüyorsunuz güvenilirmi ?
    Şimdiden herkesten allah razı olsun

Üye
    Kajinsabri Avatarı

Son Giriş
    17.10-2016
    Saat
    01:58
    Yaşadığı Yer
    Hakkari
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar benim kollar im ve bacakları im özellikle omuz dirsek ve dizlerim çok ağrıyor benim durumumda olan arkadaşlar varmı?skolyoz hastası olan....Bilgilerinize ihtiyacım var yardım cı olursaniz sevinirim.

LinkBacks (?)

1. 19.01-2011, 10:46
  2. 19.01-2011, 04:34