Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 78 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    berna's Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba meltem ; bence evleneceğin kişiye söyleki yanında olup sana destek olsun. senin kararın tabi. ben kızımın hastalığını 25 mayısta farkettim ve hemen dr lara götürdüm skolyoz derecesi 47. senin muayene sonuçların da önemli dr lar ne diyor. benim kızım 11 yaşında hepsi ameliyat dedi. daha ileriki yaşlarda pek ameliyat denmiyormuş bildiğim kadarıyla. bu ay sonu ahmet alanay a Allah ın izniyle ameliyat olacağız. çok ilgili ve detay araştırması yapan bir dr bence. sonuçları yazarım inşallah. geçmiş olsun

Üye
    Meltem Karayel Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok sağolun Berna hanım. Yanımda olmasını çok isterdim ama 3 senedir söylemedim ve şimdi söyleyemiyorum belki ameliyat olursam iyileşmiş halde söylerim umuduyla. Öylesi daha iyi olurdu benim için. Ameliyat olmaz derlerse ancak o zaman son çare olarak söyleyeceğim sanırım.
    İnşallah sizin kızınız da tamamen iyileşir de ileride hiç bu stresleri yaşamak zorunda kalmaz. Küçükken çabucak atlatır. Keşke ben de küçükken ameliyat olup kurtulmuş olsaydım. İnşallah hepimiz sağlığımıza kavuşuruz.

Üye
    jaleko Avatarı

Gerçek Adı
    merve
    Son Giriş
    27.08-2015
    Saat
    08:36
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim kızım geçen yil16 yaşında ahmet alanaya ameliyat oldu.S biçimde eğriliği vardı. Şuan dümdüz oldu.sirtinda izi var.zor bir ameliyat fakat doktorumuz mükemmel. Isınde 1 numara.tereddutsuz gözünüzü kapatıp ameliyatını düşünmeden olun.o bize allahın bir lütfu. Seçilmiş bir usta.BAna ne sormak istiyorsanız sorabilirsiniz.gec kalmış sayilmazsiniz. Biz izmirden istanbula geldik ameliyatimizi olduk sağlıklı olarak döndük. Birbuçuk yıl oldu.gayet iyi.

Selam,2 gün sonra ayağa kalkıyor. 15 gün sonra tamamen iyileşip okula gitti. Izleri soluk ama belli.bunu kızım hiç önemsemiyor. Boyu uzadı. Ameliyat tarihi hemen veriliyor iki tarafın anlasıp karar vermesiyle günü ayarlıyor. Sizde geç kalmış sayilmazsiniz. Ağrı oluyor tabii,ağrı kesiciler ise yarıyor. Sonuçta büyük bir ameliyat..

Üye
    Mervek Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba. 25 yaşındayım ve duruş bozukluğumdan ötürü daha yeni skolyoz olduğumu fark ettim ufak tefek ağrılarım da oluyordu ama çok aşırı yorgunluk gibi durumlarda. Röntgenlerde derecemin 27 skolyoz oldugunu kifoz olmadığımı söylediler. Doktorlar bu eğriliğin hiç bir problemi olmadığını ve bu yaşına kadar Oluşan bu eğriliğin ancak 50 li yaşlarda 40 dereceye ulaşabileceğini söylediler. Ancak o yaştan sonra ameliyat düşünmeli ve ona göre hareket etmeliymişim . Yazılanları okuduktan sonra halime şükrettim ama yine de daha deneyimli arkadaşlar vardır diye bilgilerinizi almak istedim

Üye
    Meltem Karayel Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Jaleko, ben de dün ilk muayenemi oldum Ahmet Alanay'a. Çok kibar ve sevecen bir doktor. Güzelce açıklama yapıyor. Bana doğuştan skolyoz dediğimde ağır bir şey olduğunu sandığını ama bende skolyozun yok denecek kadar az olduğunu söyledi. Sadece doğuştan olduğu için kemiklerde çatallaşma gibi bir durum veya sonraki yaşlarda ilerleme olabilirmiş. Mr çekildikten sonra tekrar gideceğim ve o zaman ne yapılabileceğini söyleyecek bakalım. Hayırlısı olur inşallah.

Üye
    berna's Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba. kızım Ahmet Alanaya haziran 2015 te ameliyat oldu. gayet başarılıydı çok şükür. hocam hem bilgisi hem insanlığı ile muhteşem bir insan.

Üye
    Kajinsabri Avatarı

Son Giriş
    17.10-2016
    Saat
    01:58
    Yaşadığı Yer
    Hakkari
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba jaleko bende ameliyat olmayı düşünüyorum ama ameliyat sonrası ne gibi sorunlarla karsilasacagim özellikle ağırlık kaldirabilcek miyim bilgilendirirseniz sevinirim

Üye
    berna's Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba @Kajinsabri . geçmiş olsun. ilk 3 ay sadece yürüyüş verdi dr. umuz. sonrasında yüzme. ilk yıl toplu oyunlar yasak. bunlar benim kızım için. 11 yaşında ve lisanslı voleybol oyuncusu. ilk yıl boynunu eğmesi de yasak. kzımda boyundan itibaren çift s vardı. ameliyat durumu , yaş ve şekil etkiliyor kısıtlamaları. mesela kızıma 2 kg dan fazla ağır şeyleri taşıması da yasak. bunlar kişiye göre değişiyordur. dr unuzla konuşun ayrıntılı bilgi alın. moralinizi bozmayın. 1 sene sonra tüm yaptığı şeyleri tekrar sağlıklı olarak yapabilecek kızım.
    Allah şifa versin.

Üye
    Kajinsabri Avatarı

Son Giriş
    17.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Hakkari
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim berna's allah sağlıklı günler nasip etsin kızınız a ve bütün hastalara, bende biraz bilgi topladik tan sonra doktora gitmeyi düşünüyorum.peki kızınız ın derecesi ne kadar di?tamamen düzeldi mi?platin takildimi?yardimci olursaniz çok mutlu edersiniz.

Üye
    berna's Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Kajinsabri kızımın derecesi 49 idi. titantum takıldı. şu an 26 vida var. dediğim gibi bunlar gözünüzü korkutmasın moralli olun ve dr unuza güvenin. eğrilik tamamen düzeldi. çünkü dondurma işlemi ile ameliyat olması gerekiyordu. fakat bu hareket kısıtlılığına yol açtı. bu kızımın durumu. bizim eğriliğimiz gözle görülen çok hissedilen bir durum değildi. akciğerde fonksiyon kaybına neden olmuştu. omurga baskısı sonucu. dediğim gibi herkesin farklı şekillerde oluyor. mr ve röntgende belli olacaktır. biz istanbulda ahmet alanaya ameliyat olduk. imkanınız varsa tavsiye ederim. konuyu her açıdan ele alan güler yüzlü ve ilgili bir hekim. ankarada da emre acar bu konuda iyi. tabi seçim size kalmış ama mutlaka güvendiğiniz bir dr ve hastane hijyeni iyi olan bir yer seçin derim.

Üye
    Kajinsabri Avatarı

Son Giriş
    17.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Hakkari
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler berna's peki ameliyat ücreti masraflar ne kadar ödediniz sizin için bi sakıncası yoksa söyleyebilir misiniz?

Üye
    berna's Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben kızım doğduğunda özel sağlık sigortası yaptırmıştım. halen de devam etmekte. bu yüzden biz hiçbir ücret ödemedik. ankara da prof muayenesi 400 tl istanbulda 450 tl. röntgen 1000 tl civarında tutuyor. mr ise 4500 tl gibiydi sanırım. ameliyata 9 dr girdi. ameliyat ve hastane toplamı 90.000 tl civarı idi sanırım. dediğim gibi sigorta karşıladığı için net fiyat bilmiyorum. üniversite hastanelerinde bu rakamlar 30.000 tl yi geçmiyor bildiğim kadarıyla.

Üye
    Şifayaren Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Corum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Özel sigortayı nasıl yaptırdınız acaba benim kızım 2 aylık suanda dogustan skolyoz var özel hastanede tedavi yaptırmak istiyorum lütfen bilgisi olan varsa yardımcı olsun

Üye
    ben-ozlem Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar bu paylaşımı yapmamın amacı umudunu kaybetmiş skolyoz hastalarına umut olmak. çünkü bu duyguyu çok iyi bilirim.

ben de ileri derece skolyoz hastasıydım 140 derece skolyoz 136 derece kifozum vardı.hiç bir doktor tedavi etmiyor du . Sonra Allah Ahmet hocamı çıkardı karşıma o da bu operasyonun çok riskli olduğunu söyledi ancak diğer doktorlar gibi beni böyle bırakmadı. biraZ da benim ısrarımla önce ailem sonra Ahmet hocam ikna oldu.

İki yıllık bir süreç sonunda ameliyat oldum.riskler büyüktü evet ama ameliyat olmasam da aynı riskler ilerisi için mevcuttu Ağrı'larda cabası .
    Neyse uzatmayın mayıs ayında bir hafta arayla iki büyük operasyon geçirdim. Ve şuan bir mucizeyi yaşıyor gibiyim çok şükür ��
    Skolyozum 20 dereceye kifozum 52 dereceye inmiş .
    Prof Ahmet Alanay mesleki başarısı şöyle dursun mükemmel kişilikte, içten ,samimi, vijdanlı ve inançlı bir insan .iyi ki var ������

Üye
    ali79 Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    29.12-2016
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    Amasya/Merzifon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ben-ozlem

sizin adınıza sevindin geçmiş olsun yaş kaçtı Ahmet Alanay hoca şu an hangi hastanede görev yapıyor?

Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon