+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 1 2
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Skolyoz ameliyatından sonra vida çıkması ya da kırılması sorunu olan var mı?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

hersey_sensin

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    kendıme ezıyet etmedımki yanlıs anladınız heralde,benım ayaklardada kırık oldugu ıcın fızyoterapıst bıkac ay suren bı tedavı uyguladı her ıkı ayagıma 4er kilo baglayıp egzersız yaptım bu egzersız bacaklarımın kaslanması ıcın gereklıydı ama belıme zarar werdı,yani bunu ben kendı kafama göre yapmadım,ılk amelıyattan sonra omurılıktekı platınımın vıdaları kaydı ve o platını komple alıp baska platın taktılar we ömur boyu -eger tekrar bı aksılık olmazsa- kalıcak bu platın

Hasanben

bilgisayar işi yapıyorum şirkette kola koyarken öyle bir kütleme sesi glediki arkadaşım ible duydu ve duman oldum ayağa zor kalktım zorlamadan kırıldı nalamam gibi ibrşey olanaksız anlıcağın

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

skolyozkız

bilgisayar işi yapıyorum şirkette kola koyarken öyle bir kütleme sesi glediki arkadaşım ible duydu ve duman oldum ayağa zor kalktım zorlamadan kırıldı nalamam gibi ibrşey olanaksız anlıcağın

demişsin hasan peki sonra ne oldu ameliyat oldunmu tekrar.

Hasanben

tabi ki oldum üsütne 3 ameliyat daha geçirdim

Üye
    Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK

ENFAL ASUDE

hasanben peki bu vida kırılmasından dolayı gecirdiğiniz ameliyattan sonra daha kötüye gittimi durumunuz.şuan bizim başımızdada böle bir durum varda.nişanlım kanedyenlerle yürüyor tam kendine geldi iyiye gidiyor derken düştü ve vidalar yerinden oynamış.drlar ameliyat olursa yüzde 85 yatalak kalacagını söylüyorlar çok üzgünüz=(( ilk etapta çelik korse deneyecekler onunla düzelirse ameliyata gerek kalmayacak inş gerek kalmaz çünkü çok riskli bi ameliyat...

hasan_yalgin

Hasanben;

4 sene önce ameliyat oldum kendime gelene kadar 6 ay geçti. ameliyattan 2 sene sonra da duşa girdim musluktan tuttum kendimi çekeyim diye bir ses geldi ki musluk koptu sandım ama rotlardan birini kırmışım. Gittim doktoruma aslında hiç bir sıkıntı olmaz ama ufak bir parça atalım dedi. Ben başıma geleceği biliyordum tamamen açıp değişecek dedim. (doktorumun huyunu bilirim çok basit anlatır ama her zmn olay büyüktür ama kendisini çok seviyorum.) tahmin ettiğim gibi tamamen açıp rotu değişti. 2. gün hastaneden çıktım ertesi günü sokaklarda gezdim. 2. ameliyat 1. ye göre milyonlarca kat daha kolay geldi bana.
    rotun kırılma sebebini sordum platinler normalde çok sağlamdır tonlarca yükte kırılmazlar ama insan vücudu öyle bir yapı ki onu bile kırabilir dedi. Rahatım ama tabiki ağrılar var hala. istediğin gibi hareket edebilirsin dedi tabi korkuyoruz.

PINAR

ben kac kere düstüm öz sırtımın ustune bayaaa bi buyuk düşüş yasadım bir sey olmadı saglamdır vida vida candır takma kafana

y.ikiz

siz yinede dikkatli olun kırılınca ameliyat eziyeti çekmektense dikkat etmek en iyisi

Üye
    Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK

ENFAL ASUDE

hasan yalgın bey
    siz omurilikfelcimisiniz? ve yüreyebiliyormusunuz? yani bu vida degişimlerinden sonra zor süreçler gecirmişsiniz tabii olarak.benim sorum eger yürür durumdamıydınız bu vida kırılma olayından önce?yoksa vida kırılmasından sonra bi gerileme oldumu vücudunuzda? ve doktorunuz kim? biz en çok ameliyat sonrası durum dahada kötüleşir diye korkuyoruz.çünkü doktorlar öyle diyor.nişanlım omurilikfelci ve tam iyi bir şekilde yürümeye başlamıştı şimdi vidada gevseme sorunu oluştu düşmekten dolayı ve yerinden kaymış vida.ameliyat riskli diye korkuyoruz.sizden tek ögrenmek istediğim ameliyat öncesi durumunuz neydi ameliyat sonrası ne oldu? lütfen benim için çok önemli cevaplarsanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler...

hasan_yalgin

ENFAL ASUDE;

Nagihan Hanım;
    Ben çocuk felci geçirdim ve yürüyemiyorum. Rot kırılmadan önce tam kendime gelmeye başlamıştım. Dikkat çekmek istediğim konu ben de vida kayması falan olmadı bendeki sorun rotlardan biri kırıldı. Ameliyattan öncesiyle sonrası arasında değişen birşey olmadı bende. Ameliyat sonrası iyileşme sürecimin kısa olmasının sebebi sadece kırılan rot ya da rotların ikisi birden değişti. Tek sıkıntım ameliyat yarasının iyileşme süreci oldu. İlk ameliyatta çektiğim uyum sürecini ikinci de yaşamadım. Gevşeme sorunu falan da oluşmadı bende. Hocanın reklamı yapıyor demesinler diye size özelden doktorun ismini atarım.

nowonai

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    merba arkadaşlar,

Annem için yazmaktayım 2 sene önce L4 ve L5 omurga kemikleri bel kaymasından dolayı vida takıldı. Son zamanlarda hep sağ ayağından ağrı şikayeti vardı. Bugün doktoruna gittiğinde film sonucuna göre sağ taraftaki vida kırık ve tekrar bir ameliyat gerekli olduğunu söyledi doktor. Kemikler kaynamışsa takılmayacak yeni vida kaynamamışsa baştan bir vida takılacağını söyledi. Ameliyat edilmesede olur dedi doktor ama tabii ağrılara dayanabilirse... Bilgisi olan varmıdır daha önce bu durumu yaşan varsa yaşadığınız tecrübeyi bilmek isterim. Teşekkürler.

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye