+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon
Toplam 38 mesajın 1-15 arasındakiler
Riskli bir skolyoz hastasıydım. Prof.Dr.Tarık Yazar hakkında bilgisi olan var mı?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size
    Üye
    Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:38
    Yaşadığı Yer
    gönlüm Ankara'da kaldı...

ATOM KARINCA Riskli bir skolyoz hastasıydım. Prof.Dr.Tarık Yazar hakkında bilgisi olan var mı?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    Skolyoz problemi olan arkadaşlar bilirler;her ameliyatın olduğu gibi skolyoz ameliyatının da riski var. Ancak benim ameliyat riskim sizlerden fazlaydı. Çünkü skolyoz dışında nörolojik (kas hastalığı) rahatsızlığım var. Bu durum ameliyat riskini daha da artırıyor. Hatta nöroloji uzmanı kesin ameliyat olabilir bile diyememişti; ama doktorum zoru başardı. Değerli hocam Prof.Dr.Tarık YAZAR-Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi'nde. Hepinize tavsiye edebileceğim;çok başarılı bir doktor.
    Kısaca skolyoz hikayemi anlatayım. Teşhis 9 yaşımda kondu. Keşke ilk önce hocamı bulabilseydim. O zamanlar Ankara dışındaydım, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'ne sevk ettiler. Hiçbir şey yapamadılar, çok farklı şeyler söyledikleri için zaten tatmin olamamıştım. Dedim ya, zor bir skolyoz hastasıydım. Ardından Almanya'ya gittim, oradan da sonuç alamadım. Tabi bu arada skolyozum ilerledi, akciğerlerime ve kalbime baskı yapmaya başladı. Unutmadan bu ameliyat estetik amaçla yapılmıyor, aramızda görünümünü kafaya takan arkadaşlarım varsa diye belirtmek istedim.
    Özetle;
    Uzun ve zorlu bir süreçten sonra tam pes etmişken Tarık Hocamla tanıştım. Kendileri bana ameliyat olmazsam ne olur,olursam ne kazanırım herşeyi anlattı. Zor oldu ama iyi ki ameliyat olmaya karar vermişim. 9 yıl oldu ameliyat olalı, çok iyiyim. Allah hocamdan razı olsun.
    Bana şimdi farklı yöntemler var, ameliyat olsan çok daha iyi olabilirsin dese hocam, hiç tereddüt etmem, ona o kadar çok güveniyorum. Arkadaşlar bu çok ciddi bir konu, kolay kolay isim verilmez ama ben çok fazla doktora gittim, çok tecrübe edindim. Bu yüzden hocamın ismini gönül rahatlığıyla verebiliyorum.

Prof.Dr.Tarık YAZAR
    TEL: 312 466 02 92

BEN SAĞLIĞIMA KAVUŞTUM, DARISI SİZLERİN BAŞINA...
    SEVGİYLE KALIN...

atakan198306

estetik amaçla yapılmıyor demişsin.bunu biraz açarmısın?
    yani vücuttaki eğim düzelmiyormu??

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

ada

prf dr. derya dinçerin hastasıyım**ibni sinadan**benim dönemimde tarık hoca derya hocanın öğrencisiydi ve o dönemde henüz doçenti

ARZUHEMŞİRE

Arkadaslar merhaba banada skolyoz tanısı konuldu fakat derecesını bılmıyorum.kaza gecırmıstım 6 yıl once ondan kaynaklanabılecegını dusunuyorum.cok uzuluyorum gec kaldım dıye.ne yapmalıyım kıme gıtmelıyım.karabuktekı doktorlar fazla onemsemedı yasın ılerı oldugu ıcın bısey olmaz dedıler 6 ay sonra kontrol dedıler ama ıcım rahat degıl.gogüste agrımda var.yrdımcı olursanız cok sevınırım.tarık beyden bahsedıyorsunuz.ben memurum sevklımı gıtmem gerekır yada ucret nekadar nasıl ulasabılırım.tavsıyelerınızı beklıyorum.tesekkurler.bu arada 27 yasındayım.

royal

merhaba bende skolyoz hastasıyım ve doğuştan.Buna ragmen 9 yaşında faredildi.Aslında onun dışında bide theatre cort yani omurilik kemigim bel kemigime yapışık bu yüzden gezmedigim doktor kalmadı .Benim tavsiye edegim doktorlar Ünsal Domaniç Azmi Hamzaoglu bu iki doktorda skolyoz ameliyatında çok başarılı .ÇAPA HASTANESİNDEYDİLER.Ben ameliyatımı İbni Sinada Derya Dinçere oldum o da çok başarılıdır.Yalnız benim ameliyatım dondurma oldu yani o bölgeye ilaç gibi bişe koydular eğilme düzeltilmedi ama ilerisi için önlem allındı çünkü skolyozdan başka bir sürü rahatsızlıgım var.Ben arkadaşlara arada bir kolların uyuşup uyuşmadıgını sormak istiyorum .Benim kollum çok agırıyoda...

reality

ARZUHEMŞİRE

Merhaba hemşire hanım ;

Skolyozların çoğu siz de bilirsiniz ki idiopatiktir. Haliyle nedeni sadece tahminlere dayandırılabilir.

Muayene için gideceğiniz doktorla hastanede görüşecekseniz , sevk uyumu çalıştığı hastaneye göre değişir. Bir üniversite hastanesiyse , bir devlet hastanesinden kolayca sevk alabilirsiniz.

Muayenehaneye gidecekseniz de randevu almanız yeterli olacaktır. Sağlık sigortanız varsa muayenehane daha da iyi olabilir.

Tahminim bir profesörün özel muayenehanede muayene ücreti 220-250 YTL civarındadır.

Geçmiş olsun dileklerimle

yarankızı
    Misafir Üye

yarankızı Önemli Olan Öğrenci Olmak Değil, Başarmak Önemli

Derya Hocaya kimsenin birşey dediği yok ama Tarık Hocamızda Çok başarılı ayrıca kim kimin öğrencisi.

Tarık Hocam Dünyada Omurga üzerine İLk 10 lar içinde
    Gönül rahatlığıyla bütün skolyoz hastalarını Tarık Hocama Yönlendirebilrim .
    Ben sağlığıma kavuştum herkes kavuşsun Ayrıca öenmli olan kim kimin öğrencisi olması değil ameliyatlarda doğru adresi bulmak önemli. Ayrıca Tarık Hocam bütün skolyoz hastalarının kurtuluşu olan bir ameliyat yapıyor buda çoğu hastanelerde ve kendi hastanesinde kıskançlığa kadar gidiyor.Gurur duyacaklarına. Biz hocamızla gurur duyuyoruz. Benim şuan bütün hareketlerim normal hiç bir kısıtlamam yok ellerimle uyuşmada yok platinde takılmadı web tıar diye bir set takıldı her hareketim normal. İbni Sinada ilk skolyoz ameliyatı Prof DR.Tarık Yazar Başlatmıştır.

hamide

biroğlu

mrb arklar ben ankilozan spondilit rahatsızlığı olan ve yaklaşık 12 yıldır bu meretle adeta boğuşan biriyim taaa ki tarık hocayla tanışana kadar tanışmamızda tamamen tesadüf arklar eski bir hastası vasıtasıyla oldu vede çok iyi oldu bu meretden kurtulmamda çok büyük emekler harcayan tarık yazar hocama ALLAHTAN sağlıklı ve uzun ömürler diliyom ve sürekli dualarım onun için

hocam beni ve ailemi sevindirdin ALLAHTAN seni hiç üzmesin
    aynı zamanda arklar skolyoz üzerinede türkiyede tek oldunu sölim sizlere böle bi rahatsızlığı olan arkların her zaman refaransı olurum
    ALLAH önce tarık hocamın sonrada siz deerli arkların yardımcısı olsun

biroglu74@hotmail.com

fehim9544

merhaba arzu hemşire
    oğlumda da aynı hastalıktan mevcut bize adana balacalıyı tavsiye ettiel görüşmeleriizde çok olumlu sonuçlar gözlemledik hafatada en 3 ameliyat yapıyorlar bu konuda görünmenizi tavsiye ederim ayrıca devlet guvenceniz olduğundan bir kuruş masrafınız olmuyor. randevu sistemi ile çalışıyorlar arayıp randevu almaızı tavsiye ederim

bbggmm59

arkadaşlar meraba ben 21 yaşında kifoskolyoz hastasıyım aranızda ibni sinada tarık yazar hocamızı tanıyan ve ona ameliyat olan varmı bana kesin ameliyat olmam gerektgni söledi l
    lütfen onu tanıyanlar warsa beni bilgilendirsinn acilennnnnn(

utkuzu Prof Dr Tarık Yazar'ın skolyoz için WEP TIAR teknolojisi hakkında bilgisi olan..?

Arkadaşlar merhaba,
    Kızkardeşim 54 derece skolyoz hastası.
    Doktor kesinlikle platin takılması gerekli diyor..
    forumda gezerken Dr Tarık Yazar ın wep tıar teknolojisini kullandığını öğrendim.
    ancak internette bilgi bulamadım.. sekreterini aradım pek bir bilgi alamadım..

daha önce bu tedaviyi deneyen arkadaşımız biraz bilgi verebilir mi ?

teşekkürler

OturanBoğa

Konuyla ilgili olarak şu vardı forumda:

Ankara ibni sinada prof.dr tarık yazar var scolyoz üzerine dünyada ilk 10 içinde bir hoca

bana wep tıar diye bir set taktı bu set akciğer kapasitesini genişleterek solunum yollarını açıyor. Bu yıl allaha şükür hiç solunum sorunu yaşamadım ve solunum yollarını açmak içind eilaç almadım

ankarada çok ünlü bri hastanede ameliyat oluyrodum hep başarısız olyordu en sonu hastane değiştirerek ankara ibni sinaya geçiş yaptık yani prof.dr. Tarık yazara gittim.

Ameliyat öncesi aşırı solunum sorunumda vardı
    ben allahn izni ile tarık hocamın ve ekibinin başarıları ile sağlığıma kavuştum allah herkesi kurtarsın
    hamide şahin
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

özge demir bende bir skolyoz hastasıYDIM:)

bende bir skolyoz hastasıydım ama artık kendimi çok iyi hissediyorum. neyseki ben bu hastalıkla çok uğrasmadım.... k.d.z. ereğlide yasıyorum ve 14 yasındayım. hastalığımın teşhisi bu haziran ayının başlarında kondu. ereğlideki doktorum beni kendi hocası olan Tarık Yazar'a yönlendirdi. acil bir şekilde ankaraya gittik ve Tarık Hocam'ı bulduk, kendisi de ereğlideki doktor gibi benim ameliyat olmam gerektiğini söyledi ve bana ameliyatın kesin çözüm olduğunu anlattı
    gerçekten (çok belli etmemeye çelışsamda) çok korkuyordum ama Tarık Hocam'a olan güvenim beni rahatlatıyordu: pen sonunda amelliyat olmama ailemde razı oldu ve
    07.08.09 tarihinde ameliyat oldum. ameliyat sonrasında fazla sıkıntı çekmedim Tarık Hocam'a çok teşekkür ediyorum en doğru kararı verip en iyi ameliyatı yaptığına eminim

utkuzu

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    Hastamız izmirde Prof Dr. Haluk Berk e ameliyat oldu..
    Başarılı bir ameliyat geçirdi.
    Doktorumuz inanılmaz ilgiliydi sağolsun..
    Rahatsızlığı olanlar Dokuz eylül ünide mutlaka Haluk beye görünsünler.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye