+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 5 1 2 3 4 5 SonSon
Toplam 69 mesajın 1-15 arasındakiler
Skolyoz ameliyatının riskleri nelerdir?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

nevzatekiz Skolyoz ameliyatının riskleri nelerdir?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    slm pınar ben yazın olucamm çok korkuyorum bana anlatabilirnmisin risklerini

PINAR

merheba nevzatekiz ameliyatın riskleri tabiki var ama hiç birsey duymuyosun ameliyatı korkma burun ameliyatının bile riski var ameliyat sonrası biraz agrı oluyo ama napcan sonra 7 gün içinde taburcu ediyolar sorun cıkmazsa bende emeliyatı yazın oldum sana tavsiyem okul bittikten sonra hemen ameliyat ol haziranda falan ben agustosta oldum eylülde okullar acıldı agrı oldu o yüzden bu sene okula gidemedim sana acil şifalar diliyorum

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

hazanmevsimleri

Benim içinde felç tehlikesi vardı. 1 ay önce 18 tane vida takılan ve 8 saat süren bir ameliyat geçirdim.Ameliyat sonrası sağ ayağım uyuşuktu yürüyemiyordum şimdiyse gayet rahat yürüyorum.Kullandığım besin destek ürünleride toparlanmamda da çok yardımcı oldu.Sizin de yazdığınız gibi önemli olan sağlık ama tabiki dış görünüşte önemli.Benim görünüşümde büyük ölçüde değişti.Her güzelliğin bir bedeli vardır ve bu ameliyatın neticesinde olan yoğun ağrılar da sağlığımıza kavuşmamızın bedeli olacak.

esra :)

arkadaşlar herkese mrb bende skolyoz hastasıyım we bu hastalıktan nefret ettiğim için araştırma gereği nbile duymıyorum nedir ne değildir daha doğrusu hala kabullenemedim bu hastalığı!!!22 yaşındayım
    6 kez ameliyat oldum platinimde war hiç bi riskini görmemiştimki son ameliyatıma kadar.bi parca kemik alındı benden çıkıntı wardı sol ayağımda hala uyuşukluk war 6 yıl oldu ameliyat olalı!!!onun dışında herhangi bi sorun yok koşuyorum atlıyorum herşeyi yapıorum!!!insanın güzellikler içinde olupta kendini güzel hissedememsi çok kötü buna rağmen.kıyafetlerimi çıkarmadığım müddetce rahatsızlığım anlaşılmıo çok şükür!!!offf ne biliiym yaa keşkede olmasaydıkk

x_hasret

herkese selam. ben galiba bu ameliyatı ilk olanlardanım. daha 12 yaşındaydım. hiç farkında bile deildi. ne ağrım vardı ne sızım. nasıl oldu hatırlamıyorum bile hastaneye gittiğimizi. doktor bana ameliyat olmam gerektiğini söyledi. babamda sordu istiyormusun diye. nerden bileyim ağır bir ameliyat olcağını. olcam baba dedim. 15 gün arayla 2 kere ameliyat oldum. 6 ay alcıda kaldım. ve o sene okula gidemedim. tabi toparlanmam 7-8 ay sürdü. sonra okuluma devam ettim. dedimya ben ilk olanlardanım. şimdi artık tıp çok ilerlemiş. daha rahat oluyor.doktorlar daha tecrübeli. için rahat olsun. şimdi 17 sene oldu. koskoca bir 17 sene. platinlerle yaşamayı alıştım. aldırmak istemiyorum. sadece biraz ağrı yapıyor oda benim kabahatım. çünkü çok hareketli bir insanım. sürekli hareket ediyorum. tabi vücüt yoruluyor ve ayaklarım ve belim ağrıyor. herkese acil şifalar diliyorum. beterin beteri var benim felsefem. bunuda şükür.

denizince

riski vardır ama doktorunu iyi seçersen riski azalır.ama kendine güvenin tam olman lazım ve ameliyatın okadar krkulacak kadar kötü değil.

Hasanben

sitenize yeni üye oldum herkeze slmlar

85 derece eğrilik 20 dereceye indirildi

Bence dünya harkisaı psikolog gibi b,r dr olan M.Nuri EREL operasyonları gerçekleştirdi

ben 1 yıl için de 5 büyük operasyon geçirdim ilk ameliyatım 13 saat 2-3-4 8 er saat 5 de 13 saate yakın bir ameliyattı

sana diyebileceğim tek şey kesinlikle psikolojini ve ruh halini bozacak şeyler düşünme yapma hep iyi düşün moralini yüksek tut

dünyanın en gsel ukusuna yatacaksın herşeyden uzak rahat süper ibr duygu o herkez narkoz tatsın keşke dicem (şaka tabi) o kadar rahatlıyosun yani

tabi ki onunda riski var neyse uzatmayım herşey yoğun bakımda gözünü açtıktan sonra başlayacak

ağrılarına dayanmaya çalış ben güçlü bir yapıya sahip olmama rağmen inlediğimi bilirim ama sadece 3 gün üç gün sık dişini sonra ağrıların hafifleyecek ağrı kesiciler falan filan

ama yaşamının büyük bir bölümü etkileniyor bu ameliyat sonucunda

(belki oldun oldu isen geçmiş olsun ben sadece yazmak istedim)

Serflow

Merhaba,

Dün çok güzel ve bir o kadar iyi bir kıza aşık oldum. Henüz genç birisi... Skolyoz hastası olduğunu öğrendim. Moralsizim...bir kaç gün sonra ameliyata girecek. Moralsiz...ç ünkü tüm umudunun ben olduğunu düşünüyorum.
    Kafanızda bir ben düşünün... insanların duyguları ile oynamış adi bir geçmişe sahip. Cezam bu değil öyle değil mi ? Yani nasıl bir hastalık bu... Bağışlayın bu konuda bilgim henüz çok taze.Adını ilkkez duyduğum bu hastalığı ve sağlığımı karşılaştırdım. Değerini şimdi anlıyorum. Megolaman oldum sanırım , sorum biraz gaddar olacak , ne derece risk var yani ölümcül mü ?
    Biri bana herşeyin normale döneceğini söylesin. Hepinize bol şans diliyorum , teşekkürler.

rukiye özüdoğru

selam ben rukiye yeni üye oldum bende skolyoz hastasıyım.geçen yıl ameliyat oldum.ilk ay okula gidemedim.biraz zor oldu.şimdi halen eğilemiyorum.daha 1 yıl daha ağilemeyeceğim yani dizlerimden eğilip doğruluyorum belimi bükemiyorum.ama hayırlısı.Allah yardımcınız olsun.acil şifalar herkese......

Duslerinprensi

Hasanben;

Katılıyorum... bu tür Ameliyatlardan korkmaya gerek yok bende üyük bir operasyon geçirdim sonuç mükemmeldi serin derin bir uykudayken seni kesip biçiyorlar ve sen hiç bir şey duymuyorsun birde kalkmışsın bedeninde inanılmaz değişiklikler... hemen Dal ameliyata korkma...

Üye
    Gerçek Adı
    gökhan
    Son Giriş
    05.12-2011
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    muğla/ datca

datdiri

evet bende arkadaslara katılıyorum hayat risklerle güzel yarın ne olacagını bılsek ne anlamı varkı öncelıkle sen guclu olmalısın her operasyonda moral cok önemlı sen ınanmalısın öncelıkle ıyı olacagına ınan bana cokta ıyı oalacaksın yasın ılerledıkce olmazsan sıkıntıların artar onun ıcın hadı hemen olda mutlu haberlerını alalım korkmak yok tamam mı

kalemgaloo

merhaba ben 17 yasındayım ve 50 derecelık kıfoskolyozum var bana amelıyatın cok ama cok rısklı oldugunu soyledıler ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevınırım...

züleyhataylan

merhaba, ben züleyha ve skolyoz hastasıyım şuan okulum var ve 1 yıl sonra bıtecek üniversite öğrencisiyim 23 yaşındayım. Okul bitince ameliyat olmayı düşünüyorum ameliyat olmaya bir şekilde cesaret edip ameliyat olacam ama ameliyat olanlara bir sorum var ameliyattan ne kadar süre sonra tam olarak eğilebiliyoruz çünkü ben eğik kısmı dondurduklarını ve birdaha da tam olarak eğilemeyceğimi öğrendım bu ne kadar doğru sizlerden cevap bekliyorum şimdiden teşekkür ederım iyi günler...

tutkun

mrb arkadaslar.skolyoz amaleytını gecırmıs olan biri benmle kısısel ıletısıme gecebilirmi ? sormam gereken cok sey var acaba yardmcı olabilrmsnz ?
    tutkun_killer@hotmail.com (0539 981 41 71) mail yada cepten bi şekılde bana ulasmanız benı gercekten sevindirir.
    tesekurler.

zeynep_nur

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Merhaba tutkun ben ameliyat olalı 3 hafta oldu ben seni birazdan eklerim ve sana her türlü seyleri anlatırım kesinlikle korkma ben çok fazla korkuyordum

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 5 1 2 3 4 5 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye