Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 101 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:58
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    şurdan kimse cevap bile yazmıyor kardeşim bende onu anlamıyorum bu gerçek değilde oyun olsaydı kırk kişi yorum atardı buraya 10 kişi bulsam ankaraya açlık grevine kadar gidecem yeterki sesimiz duyulsun anlasınlar başımızda böyle bir sorun olduğunu

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

duran bey

yıllardan beri birbirimize anlatıp duruyoruz ama sonuç olmuyor daha önceleri bende maaş alıyordum bu ülkenin engelli milli takımında oynadım ve oynuyorum ama iş rapora gelince %20 oran veriyorlar oda ne engellisin nede sağlamsın bari desinler %0 ile %39 arası sağlam değil engellide değil uzaylı desinlerde bizde bilelim

Üye
    ahmetxx Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet demirsoy
    Son Giriş
    06.07-2013
    Saat
    18:33
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beyler biz sonuna kadar haklıyız bu haksızlığı düzeltmek için herşeyi yapmamız lazım,beyler bu doktorlar ne yapmaya çalışıyor bunuda anlamış değilim rapor almaya gittiğimiz zaman bize %40'ın altında rapor veriyorlar ve bizi sağlam olarak görüyorlar madem işe girmek istediğimiz zaman neden bize sağlam raporu vermiyorlarda oraya utanmadan sıkılmadan bizim engellerimizi yazıyorlar bu nasıl bir iştir anlamış değilim arkadaşlar,gökhan kardeşim bu konulara cevap bile yazmıyorlar demişsin haklısın ama bizim gibi olan insanların çoğu bilgisayar tecrübesi olmayan insanlar ondan bu fromlara yazamıyorlar bence,bizim komşumuzun kızı var 36 yaşında akılsağlığı iyideğil raporu vardı bunun onu bile kesmişler utanmadan yaaa birde borç çıkarmışlar bu nasıl bir saçmalıktır yaa,kızın eli ayağı sağlam diye raporunu düşürmüşler bence, kızı görseniz anlarsınız ve dersiniz bunun raporunu kesenin allah belasını versin diye o kadar yani,arkadaşlar bu oran saçmalığı düzelene kadar bimeri şikayet yağmuruna tutalım ve ayrımcılığı düzeltelim..

Üye
    harrun Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    16.06-2016
    Saat
    20:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar ne zamandır siteye girememiştim yazılardan anlaşıldığı kadarıyla durumumuz yine aynı hepimizin yine işsiz ve yine parasız durumdayız çünkü bu ülkedeki bu saçma kanun yüzünden ne engelli kadrosundan işe girebiliyoruz nede sağlam kadrosundan,bimere kaç defa şikayet yolladım bu kanunun düzeltilmesi lazım diye ve televizyondanda takip ediyorum hala bu %40 oran saçmalığıyla alakalı bir kanun çıkarılmadı,böyle %40'ın altında engelli olan çok kişi vardır ama bizim grubumuzun çoğu durumu olmayan ve bilgisayardan fazla anlamayan kişilerden olduğu için böyle ayrımcılığa uğruyoruz bence,exelans arkadaşım toplanıp ankaraya gidelim demişsin bencede iyi bir fikir çünkü televizyona falan çıkarsak anca sesimizi duyurabiliriz,çünkü bimere yollanan şikayetlerden hiç bişey çıkmıyor arıyorlar telefonla rapora itaraz edin diyorlar o kadar yaptıkları bu kadar,mesela ben dedikleri gibi yaptım itiraz ettim ama yine alamadım onun için kesin açlık grevi falan bişey yapmamız lazım bence,ahmet arkadaşım doktorlar ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum demişsin valla bende anlamıyorum işe girmek istediğimiz zaman utanmadan engellerimizi yazan doktorlar engelli raporu çıkarmak istediğimiz zamanda dansöz gibi kıvırarak bize sağlam raporu veriyorlar valla bu olanları benim aklım mantığımda almıyor arkadaşlar???

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben her zaman varım arkadaşlar bu ülkede engellilerin azımsanmayacak derecede olduğunu anlasınlar sesimizi duyurmamız lazım

Üye
    slimer Avatarı

Gerçek Adı
    noury
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tek gözü görmeyenler bu 2006 da çıkan rapor yönetmeliğinden en çok etkilenen kısım oldu bizler sosyal hayatta ve iş hayatında ne engelli ne sağlam sayılıyoruz.

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ortapediklerde aynı dostum helede polio sekeli olanlar

Üye
    harrun Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    16.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

exelans diğer bizim gibi olanlarda gelse buraya toplanıpta bişeyler yapabiliriz bence,birde bu meclisten yeni 40 maddelik kanunlar çıkıyorya bu konuyla alakalı bişey varmı haberiniz varmı,yoksa her zamanki gibi bu konuyu bilerek gündeme getirmeyip üstünü kapatmaya devammı ettiler!!!!!

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yapabilir tabi ama bir olmak lazım birlik olursak sesimizi duyurabiliriz

Üye
    kardelenn Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

şişşşşşşşş milleti kışkırtmayın valla gaz yersiniz joplanırsınız oturun oturduğunuz yerde helede sen EXELANS milleti kışkırtmaktan alırlar içeri ona göre

Üye
    harrun Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    16.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaybedeceğimiz bişey yok biz zaten sıfır durumdayız yeterki sesimizi duyuralım

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yiyeceğimizi yemişiz zaten ortadayız alsınlar içeri dışarı farketmiyor artık zaten susa susa bu hale gelmedikmi herşeye sustuğumuz için bu haldeyiz

ben bu ülkenin engelli milli takımında oynuyorum spora gelince engellisin emekliliğe hakka gelince değilsin uluslararası turnuvalarda doktorlar engelli diyorlar bizim ülkede engelli değil diyorlar yok öyle yağma çıkıp açıklasınlar

yeterki bir olalım bu ülkede engellilerin azımsanmayacak sayıda olduğunu anlasınlar

Üye
    harrun Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    16.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş bi kurtuluş yolumuz daha var oda çok büyük bir deprem olup türkiyenin yerin dibine girmesi,yoksa iki arada bi derede sürünmeye devam edeceğiz.

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Slm lar aslında bu tarz düşüncelerin varacağı nokta birlik ve konu ne olursa o birlik içersende zarar görenlerin dayanışması olur.
    Sizlerin kısa süredir başladığınız bu tartışma zamanında başlattığımız sonuçsuz kalan ama gidişatın belli olduğu kısacası hükümetin bizleri gözden çıkardığı konusunu ortaya attığımızda yatersiz desteğin bugün gün yüzüne çıkmış halidir.
    Yarın daha vahim sonuçlarla karşılaşacağız bugün geçerli olan şartlar defalarca yazdığım tepki dava ve kabul etmeme ve hatta hemen dava açın önerilerim yavaş yavaş taktir topluyor.
    Bizlerin inkar etmediği devletimizin engelli kabulettiği zümreyiz.
    Peki bizler için ne yapılıyor sorusuna devletimiz ne cevap verebilir diye ele alalım.
    Ben şahsen aşağlanmadan hatta yaşım 45 olmasına rağmen reşit kabul görmemekten yakınıyorum beni ve benzeri durumdaki engelli dostlarımı başkalarına muhtaç etmenin mantığını çözemiyorum.
    Bende soruyorum beni reşit kabul etmiyorasn cezai ehliyetimide reşit birey altı sayman gerekir istediğim suçu işleyeyim.
    Yine beni reşit kabul etmiyor ve kendi gelirimden sorumlu tutumuyorsan ben kısa sürede zengin olduğumda benden vergi almayacağını tahaaüt et.
    Kısacası bir devlet yaşayan vatandaşını yok sayamaz varsayalım öyle bir hataya düştü bizlerin engelli olmamız bu duruma müdahale edemiyecek durumda olduğumuzu göstermez hata bizlerde değil bizim varlığmızı kabul edemeyenlerde
    Gerçekse bizler varız ve bunu bir şekilde düşünceler ne olursa olsun ispat ederiz.
    Ve edelim.
    Ve hata eylem ve hata bizi yok sayanları yani bizleri insan yerine koymayanları bizde insan yerine koymayarak bunu bir şekilde vucuda geçirelim.
    Ben sen o bizler yapamayız edemeyiz veya bizim adımıza bişeyler yapılsın diye beklersek alacağımız sonuç budur yani sesiz kalmanın bedeli bunu yaşadık bir adım
    dahi geri deriye dönmediler onca itiramıza rağmen fakat sizn tepkileriniz baya bir fikir anlamıda olsa dahi güç birliğine etki sağlar.
    İnş bize yapılamaya hatta yapılanlara karşı güce sahip olacak etkinliğe sahip olcak gücün farkına varırız.

Üye
    harrun Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    16.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    böyle saçma kanun olmaz engelli raporu almaya çalıştım%30 verdiler alamadım,devlete göre biz sağlamız güyaaa,işe girmeye çalışıyoruz işe almıyorlar engellerimizden dolayı bu nasıl saçmalıktır yaaa,sigortamız olmadığından ne muayene olabiyoruz nede hiç bir sosyal haktanda yararlanamıyoruz iki arada bir derede sürünüyoruz,bu kanunu düzeltmez bunlar anca dediğim gibi çok büyük bir deprem olurda türkiye yerin dibine batarsa o zaman kurtuluruz...

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon