Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Epilepsi hastası engelli raporu alabilir mi?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

kademgold Epilepsi hastası engelli raporu alabilir mi?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Arkdaşlar merhaba, epilepsi hastası olan bir akrabam var acaba , özürlü raporu alıp emekli olma şansı nedir bilgisi olan varsa iletirse sevinirim.

Bacıbey

% 40 veya üzeri rapor alabilirse artı vergi indirimi, erken emeklilik hakkından yararlanabilir akrabanız..

sakatlık oranı cetveli Epilepsi için verilen oranlar: (Uygun ve yeterli tedavi altında)

1-Nöbeti olmayan ancak nöbet geçirme riski olanlar:% 5
    2-Günlük aktiviteleri engellemeyen ancak gerçekleştirilmesini güçleştiren nöbetler:% 15
    3-Bazı günlük aktiviteleri engelleyen nöbetler
    a)Seyrek:% 20
    b) Sık:% 40
    4-Günlük aktivitelerin korunma tedbirleri veya başkasının yardımıyla gerçekleştirilmesine izin veren sıklık ve sayıda nöbetler:% 65
    5-Günlük aktiviteleri tamamen engelleyen şiddet ve sıklıkta kontrol edilemeyen nöbetler:% 90

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

kademgold

teşekkürler bu oranlar ne duruma göre verilen özür oranı mı

Bacıbey

Evet, geçirilen nöbetlerin sıklığına göre verilen oranlar..

kademgold

o zaman ya yüzde5 yada yüzde 15 alacak çünkü ilaç aldığı günden beri bir daha nöbet yaşamadı

Bacıbey

Yüzde beş, yüzde 15 oranlar hiçbir işine yaramaz malesef.. Başka rahatsızlıklarıda varsa rapor için başvursun, yoksa uğraşmaya değmez. Ama uğraşırım, sorun olmaz diyorsa denesin şansını yinede..

k.cankurt

Ben epilepsi hastalığından %40 rapor aldım.

Jackall

2006 sonrası düzenlenen tabloda bir belirsizlik var epilepsi ile ilgili. nöbet çeşitlerinden bahsetmeden sıklık/seyreklik konusundan bahsetmiş. ben bayılma veya jeneralize nöbet yaşamıyorum. ancak ayda min.3-4 kez bazen daha fazla sayıda fokal nöbet yaşıyorum. adı nöbetse nöbet, diğerlerine göre kıyas bile edilemez belki ama günlük aktiviteleri bir şekilde engelliyor, kısıtlıyor. kullanılan ilaçların yan etkileri engel kabul edilmiyor ancak sırf yan etkiler bile başlı başına %40 a taşıyabilir bir insanı. (çift görme yaşayan bilir, geçmesi için ilacı azaltacaksınız. azaltırsanız nöbet geçireceksiniz. mecburen çift görmeyi kabul ediyorsunuz.) bunları engelden saymayan bir yönetmeliğe bakınca ben % kaç oranda rapor alırım merak ediyorum. 15-20 vereceklerse kalsın diyeceğim. derdim vergi indirimi de değil. ben iş bulup çalışamıyorum, ilaçlarımıı zor alıyorum, gss ödettiriyorlar bir de. ben bu maksatla istiyorum rapor.

Savaş ates

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Mrb epilepsi hastasiyim bu yüzden askere gitmedim suan ilaclarla iyiyim bıraktığım zaman bayılma oluyo erken emeklilik icin bı şansım varmi rapor alabilirmiyim

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye