Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    54
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    dikkat eksikligi hiperaktivite bozukluguna rapor verilirmi verilirse yüzde kaç olur...

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zannetmiyorum vereceklerine bu rahatsızlıktan özür oranı aldıklarını görmedim.ama başka rahatsızlıklarınız varsa saglık raporu alırken söyleyin..

Üye
    YANDEX Avatarı

Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende bu hastalıgın tedavisini görüyorum % 20 falan veriyorlar

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hangi branş veriyor bu oranı.

Üye
    YANDEX Avatarı

Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    T.C
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dikkat eksikliği hiperaktif sakatlık cetvelinde var bakarsan görebilirsin

Üye
    Ben OTİZM Avatarı

Son Giriş
    04.11-2014
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İST
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dikkat eksikliği özel öğrenme güçlüğü olanlarda raporla eğitim alabilir.Rapor yüzdeleri doktorların değerlendirmesine kalmış % 20 % 40 ..50 gibi değişen oranlar vardır.Zeka geriliği ve üstün zekalı olanlarda bu sorunu yaşıyor olabilir...ilacı olmadığını sadce eğitim eğitim....geçmiş olsun...

Bu oranı veren branş çocuk pskiyatr ayrıca nöroloji ve psikologta gözlemleri neticesin de yönlendirmeyi yapar...

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    54
    Blog Mesajları
    2

bencede olması lazım sakatlık cetvelinde ,çünki bi işie başlamak ve devam etmek o kadar zor oluyorki böyle insan ve çocuklar ya normal yada normalden daha üstün zekada olmalarına ramen çalışmak dikkat vermek ve devamlı düzenli çalışmakta zorlanırlar ama psikiyatri uzmanları bu konudan anlamıyor çünki yeni ögrenilmeye başlamış ülkemizde ,benim çocugum benden şanslı çünki 7 yaşında anladık bunu ve aynı bulgular bendede var ama hangi doktora gitmeliyim bilmiyorum....cevap yazan herkeze çok teşekkür ederim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    121
    Verilen Beğeniler
    200

Psikiyatri bölümü veriyor olsa gerek:

I - Dikkat Eksikliği ve Hiperakivite Bozukluğu
    1-Tedavi edilebilen % 0
    2-Tedavi edilemeyen % 20
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    54
    Blog Mesajları
    2

Ben OTİZM;
    dikkat eksikligi zeka geriligi deyildir adı üstünde DİKKAT EKSİKLİGİ....

oturanboğa;
    teşekkür ederim abi...

Üye
    boritta Avatarı

Son Giriş
    16.01-2013
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dikkat Eksikliğinin belirtileri konusunda Çocuk Psikiyatr Gökçe Küçükyazıcı'nın bir makalesini buldum:

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, bireyin akademik başarısı, aile hayatı, sosyal ilişkileri ve benlik saygısı üzerine çeşitli olumsuz etkileri olan ve oldukça sık görülen psikiyatrik bir bozukluktur. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun çocuk ve ergenlerde görülme sıklığı %5-10 , erişkinlikte %4 civarındadır. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunun en sık gözlenen temel belirtileri şunlardır:

- Hareketlilik
    - Dikkat eksikliği
    - Dürtüsellik

Bozulukta her üç belirti birada görülebileceği gibi, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) özellikle dikkatsizliğin ön planda olduğu ve hiperaktivite ve dürtüselliğin ön planda olduğu alt tipler şeklinde kendisini gösterebilir. Bir kişide Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu ( DEHB ) varlığından söz edebilmek için, bu belirtilerin 7 yaştan önce başlamış olması, birden fazla ortamda görülüyor olması, sürekli olması ve kişinin günlük yaşamını etkileyecek boyutta olması gerekir.

Kaynak ve Makale Devamı: http://cocukvegenc.com/icerikdetay-16/dikkat-eksikligi-ve-hiperaktivite-bozuklugu-dehb.html

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    54
    Blog Mesajları
    2

bu konuyu çok iyi biliyorum bende ve çocugumdada aynı bulgular var geçmiyor ne yapmak lazım ,hareketlilik , dikkat eksikligi , dürtüsellik hepsi var yaşamımı baya kötü etkiliyor çalışamıyorum , concerta kullanıyorum baya iyi geldi ,dikkatimi toplayabiliyorum sürekli kullanmam lazımmış ...

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:59
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

şem_i;

Psikiyatri hekimine gitmeniz gerekiyor.Hiperaktivite bir sakatlık değil.
    Dikkat eksikliği için kullanılan ilaçlarla çocuklar eğitim hayatını başarı ile sürdürebiliyorlar.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    29
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Ben OTİZM Mesajı Gör
    ....ilacı olmadığını sadce eğitim eğitim....
    Kim demiş ilacı olmadığını... İlacı da var, eğitimi de...

Üye
    boritta Avatarı

Son Giriş
    16.01-2013
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dikkat eksikliği ve dikkat dalgınlığı, hiperaktivite tedavisinde neurofeedback terapisi de kullanılıyor. bu konuda bir makale ekleyeceğim..

Dikkat eksikliğine bağlı sıkıntı yaşayan kişi sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Dikkat eksikliği sıradan bir dalgınlık değil, tıbbi testler ile tanısı konulan bir bozukluktur.

Dikkat testleri ile elde edilen bilimsel veriler, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunda tanı konulmasında uzmanlara yol göstermektedir. Son 20 sene içinde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu tanısı konulan çocuk sayısında ciddi artış gözlenmektedir. Bunun sebebi, 20 sene öncesine kadar bu rahatsızlığın daha az gözlenmesi değil, günümüz tanı koşullarının ve uygulanan test sistemlerinin gelişmiş olmasındandır.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu tanısı, özellikle çocuk ve ergenlerde, uzman çocuk ve ergen
    psikiyatristi tarafından konulmalı ve tedavisi ilgili uzman doktor tarafından düzenlenmelidir. Amerikan Pediatri Birliği’nin Aralık 2011’de yayınladığı DEHB Tedavi Kılavuzunda, tanı ve tedavi uygulamasının 4 yaşından itibaren başlatılması gerekliliği ön planda tutulmaktadır. Zira çocuk çağında 4 yaşından itibaren bu rahatsızlığın tanısının konması mümkün olduğu gibi, tedavi konusunda izlenecek yeni ve farklı birçok alternatifler gelişmektedir. Çocuğun dikkat düzeyi ve dikkat derinliği, öğrenme sürecinde çok önemlidir. Çevresinden doğru mesajları alması, bu mesajları doğru yorumlaması ve öğrenme sürecinde bu mesajları kullanması için, dikkat süreci eksiksiz çalışmalıdır. Eğer aile çocuğunda dikkat eksikliği sorunu olduğunu fark etmez ya da gerekli tedaviyi doğru uzmanlardan almaz ise, çocukta okul eğitim-öğretim sisteminde anaokulundan itibaren akademik sorunlar yaşanabilir.

Dikkat Eksikliğine Bağlı Belirtiler

Çocuklar genel olarak aktif, meraklı ve heyecanlıdırlar. Dikkat Eksikliği olan çocuğun ailesi adına bazen çocuklarında böyle bir sorun olduğunu kabul etmeleri kolay olmaz. Aileleri en çok yanıltan ise, çocuğun saatlerce televizyon izleyebilmesi ya da bilgisayar oyunları oynuyor olmasını, dikkatiyle ilgili bir sorun olmadığı yönünde değerlendirmeleridir. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu sorunu olan çocuklar, kendi istedikleri şekilde televizyon izlerken ya da bilgisayarda oyun oynarken bir sorun yoktur. Bu rahatsızlıkta beynin etkilenen bölgesindeki değişimlere bağlı olarak, çocuğun kendi istediği bir aktivitede ve çocuğun istediği zaman diliminde dikkatini toplamasında problem yoktur. Sorun, dikkatin özellikle yönlendirilmesi gereken bir konu olduğunda dağılmasıdır. Sınıf ortamı, ders dinlenmesi, ev ödevlerinin yapılması, bir spor aktivitesinde takım oyuna uyum gibi konularda, dikkatin özel olarak toplanması gerektiği anlarda, dikkat eksikliği ortaya çıkmaktadır.

Kaynak Makale: http://cocukvegenc.com/icerikdetay-132/dikkat-eksikligi-nedenleri-ve-neurofeedback-tedavisi.html

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    54
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    televizyon izlemek dikkat dagınıklıgına işaret eder çünki ekrandaki görüntü sütekli 2- 3 saniyede bir deyişir yani dikkkat dagınıklıgı yok tv izliyor diyemeyiz doktorumdan ögrendim

Sayfa 1 / 2 12 SonSon