+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
"Aslı gibidir" kaşeli raporumuzu kabul etmiyorlar. Ne yapabiliriz?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

level12 "Aslı gibidir" kaşeli raporumuzu kabul etmiyorlar. Ne yapabiliriz?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Merhabalar,babam kronik şizofreni hastası, %80 raporu var. Yalnız annem raporun aslını 3 aylık maaş için yanlışlıkla kaymakamlığa vermiş, oradan da ankaraya göndermişler. Evde bakım maaşı için sosyal hizmetlere başvurduğumuzda fotokopide "aslı gibidir" ibaresi bulunmasına rağmen illa raporun aslını istiyorlar. Yalnız babamı tekrar heyete sokmak vs vs işlemler bizim için çok çok zor. Kronik şizofreni hastası yakını olanlar bilir.
    Başvurunun kabul edilmesini nasıl sağlayabiliriz? Çünkü "aslı gibidir" in mantığı aslının yerine geçiyor olabilmesi zaten. Gerekçe olarakta fotokopide oynama olabilir,sahte olabilir güvenemiyoruz diyorlar. ikisi de devlet kurumu, raporun geçerli olduğunu bir telefonla hastaneden öğrenebilirler ama yapmıyorlar.
    Bu durumda ne yapılabilir? İlginiz için teşekkür ederim.

NEVZAT55

aslı şart aslı gibidiri her kurum yapabilir.ama aslını görmek şartı ile raporun gerçek olduğunu siz biliyorsunuz.yapanında emin olması gerekir.sahte olmadığını teyit etmeliler.onlarında kendini düşünmesi normal

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

level12

Madem hiçbir geçerliliği yok,hiçbir işe yaramıyor "Aslı gibidir" kaşesi neden var yönetmeliklerde öyleyse ?

ertugrul01

aslı gibidir yazılı ve kaşeli olan saglık raporları almaları gerekir.

demirc

raporu aldığınız hastanede kayıtlarınız vardır tekrar heyete girmeden raporu alabilrsiniz noter onayı olmadıktan sonra aslı gibidir kaşesinin bir anlamı yok ama baş hekimin mührü varsa onu kabul ediyorlar

memet978

Noter onaylı aslı gibidir şeklinde ise geçerlidir.

ertugrul01

ben hiç bir devlet kuruluşunun aslını vereceksiniz diyen görmedim. Demekki yerden yere degişiyor

demirc

ertuğrul 10lira ver aslı gibidir kaşesini yaptır al sana kaşe istediğin her belgeye bas o belge resmi olsun olurmu... biraz mantıklı düşünün aslı gibidir kaşesinin yanında hastane baş hekiminin mührü ve imzası yada noter onayı yoksa hiç bir resmi nitelik taşımaz ha kuruma aslı ile birlikte fotokopisini götürürseniz kurum fotokopiyi kabul edebilir önemli olan o fotokopinin gerçek olduğunu ispat edebilmeniz

level12

Baş Hekimin imzası ve kaşesi var. Anlamadığım nokta ikisi de devlet kurumu,madem raporun sahteliğinden şüphe ediyorsunuz açın bir telefon öğrenin. Rapor sahte olsa dahi, raporun üzerinde rapor No'su var, yapılan incelemelerde bir şekilde anlaşılır sahte olup olmadığı. Neden insanları bu şekilde uğraştırıyorlar anlamıyorum.

demirc;
    Başhekimin imzası ve mührü var raporda.

ertugrul01

nasıl yorum yazıyorsunuz ben ne söylüyorum siz ne anlatıyorsunuz.

demirc

baş hekimin imza ve mührü varsa onu kabul etmeyenin en hafif tabiriyle içgüzarlığı öyle sacma şeymi olur ben tüm işlemlerimde baş hekim onaylı fotokopiyi kullandım

ertuğrul o cevap mesajını değiştirmeden önceki halineydi yazdığını değiştirip zeytin yağı gibi üste çıkma

level12

demirc;

Bimer'e şikayet dilekçesi yazdım zaten. Bi şekilde bu işi halletmek zorundayım. Kurumlar arasındaki iletişim sorunu yüzünden biz mağdur oluyoruz.

ertugrul01

bazen cins insanlar çıkıyor demek.

level12

Uzun uğraşlar sonucu "aslı gibidir" kaşeli raporu aynen kabul ettirdim. Eğer size de kabul etmiyoruz,aslını getirin diye ısrar ederlerse şuradaki kararı gösterebilirsiniz.: http://www.shcek.gov.tr/userfiles/Oz...ÖRÜŞ%20237.pdf

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Aslı gibidir ile aslı arasında hiç bir fark yoktur. Hele noter onaylı nüsha ise, zaten asıl hükmündedir. Aksini söyleyip işi yokuşa süren memur olursa müdürüne çıkıp şikayet edin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye