+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Bipolar duygulanım bozukluğu için yüzde kaç oranında rapor verilir?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

metehan1984 Bipolar duygulanım bozukluğu için yüzde kaç oranında rapor verilir?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    bipolar duygulanım bozukluğu yani manik depresif yüzde kaç özürlü sayılır?

Bacıbey

C- Duygudurum Bozuklukları

a.Manik nöbet, bipolar duygudurum bozukluğu, yineleyici depresyon, kronik depresyon
    1-Tedavi ile işlevselliği tam düzelen % 0
    2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen % 40
    3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen % 70

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

metehan1984

ben tip 1 diyabetim şeker hastasıyım. şu anda raporum var %49. şimdi ise bipolar tanısı konuldu. şekerden dolayı özürlü raporumu ankara atatürk eğitim araştırmadan aldım. bipolar raporum ise gazi hastanesinde. ben bunları birleştirip tekrar bir özürlü raporu almak istiyorum. farklı hastaneler birbirlerinin raporlarını kabul eder mi? toplamda yüzde kaç olur ve malülen emekli olabilir miyim?

OturanBoğa

İki raporun birleştirilmesi diye bir prosedür olmaz. O iki hastaneden birine gidip (ben bipolar'dan rapor veren hastaneye gitmenizi öneririm, çünkü diğer hastane bipolar teşhisini koyana kadar çok dolandırır sizi), diğer rahatsızlığımı da belirtip, yeni bir rapor almalısınız.

Not: iki oran Balthazard Formülü ile toplanır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

metehan1984

bipolar ve şekerden %60 dan fazla rapor alırsam malülen emekli olabilir miyim? 08.2006 da işe başladım %0 özürlü olarak. daha sonra %49 la işe başladım şimdi ise bipolar oldum. yeni raporumu bipolar ve şeker için almak istiyorum ve malülen emekli olmak istiyorum. 10 yılı doldurmak zorunda yazmışsınız çeşitli forumlarda. bu doğru mudur? işyerinde zorlanıyorum. sürekli ilaç kullanıyorum bipolar için.

metehan1984

birkaç sorum olacak:
    1-) malülen emekli olursam veya vergi indirimden faydalanıp erken emekli olursam maaş farkım olur mu? farkları nedir?
    2-) malülen emekli olmak için tek bir hastalıktan %60 mı olması gerek? yoksa iki hastalıktan %40 ar ve toplamda %60 tan fazla olması yeter mi?
    3-) üniversite hastanesinden özürlü raporu alsam geçerli midir? bir de başvururken malülen emekli olmak istiyorum dememe gerek var mı?
    4-) 2006 dan beri ssk primim yatıyor. 1500 den fazla günüm var. 5,5 yıl oldu başlayalı. ilk başladığımda özrüm yoktu. 10 yılı doldurmak zorunda mıyım?
    şimdiden teşekkürler.

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    1- En erken hangisinden emekli olabiliyorsan, o statüde emekli ol. Ne kadar erken emekli olursan, o kadar erken emekli maaşı almaya başlarsın. Bundan daha avantajlı hiç bir şey olamaz. Kaldı ki Yaşlılık emekliliği ile Malulen emeklilik arasında anlamlı bir maaş farkı da olmaz.

2- Temiz bir malulen emeklilik için maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmak lazım. Ama birden fazla rahatsızlıktan dolayı malulen emeklilik de mümkün. Sadece, bunun için dava süreci işletmek şart: Birden fazla hastalık/sakatlıktan malul sayılma. Oranın artması ile malulen emeklilik

3- Malulen emekli olmak için sigorta müdürlüğüne başvurmak ve oranın sevki ile hastaneye gidip rapor almak şart. Malulen emeklilik söz konusu olduğunda sevksiz alınan raporlar hiç bir işe yaramaz. SGK sevki ile hastaneye gideceksiniz, süreç sonunda sgk başvurunuzu "durumunuz maluliyeti gerektirecek düzeyde değil" diye reddedecek. Bu red kararına itiraz edeceksiniz. Sonuç yine olumsuz olursa karara karşı dava açacaksınız (dava zamanı gelmeden önce bir hastaneden toplamda % 60 ve üzeri rapora sahip rapor almayı ihmal etmeyin. Davayı o rapora istinaden açacaksınız zira)

4- Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık yok ise, malulen emeklilik için 10 yıl sigortalılık süresini doldurmak şart: SGK açısından Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaç Olma Halleri
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye