1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

asilçocuk Engelli raporu çıkarma işlemleri kaç günde bitiyor?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Rapor çıkarmak için önce randevu almak gerekiyormu,muayene ve heyetten geçme aynı günmü oluyor?

aynrkdrcnr

önceden randevuya gerek yok.ben basımdan gecenleri yazayım istersen;
    ben engelli raporu almak için dün bulundugum ilçenin devlet hastanesine gittim,danışmaya durumu bildirdim ve beni saglık kurulu na yönlendirdi ordan da bir form verdiler ve doldurdum ,formu alıp hasta kayıttan gerekli yerlere sıra almamı söylediler (psikoloji,dahiliye,fizik tedavi,genel cerrahi,göz,kbb,nöroloji,beyin cerrahı ki bunu kendim istedim...) gerekli tum yerlerden sıra aldım.teker teker gereken yerlere göründüm ki sana tavsiyem rahatsızlıgını belirten yere en sona bırak yada sıra numaran kücükse ilk onu yap yoksa cok yorulursun.benim dana işlemlerim bitmedi film sonuclarımı bekliyorum yarın sonucları aldıktan sonra iki yere daha göründükten sonra evrakları saglık kuruluna teslim edecegim onlar da gerekeni söyleyecekler (heyete ne zaman yada nasıl girecegim konusunda).benim sana söyleyeceklerim elinde mutlaka fotograf ve kimlik fotokopin olsun azıcık zaman kazanırsın.anlayacagın rapor almak için işinin 1 günde bitmesi mümkün degil...

asilçocuk

Çok net açıklamanız için teşekkür ederim.

aynrkdrcnr

rica ederim...

asilçocuk

Arkadaşlar devlet hastanesini arayıp heyet günlerini sordum,gelip randevu almanıız gerekiyor dendi ve 20 mayıs diye tarih verdiler.Bu ne biçim iş,daha önce gittiğin gün heyete girip aynı gün raporu veriyorlardı.

aynrkdrcnr;
    Bugün devlet hastanesini arayıp engelli heyet günleri ne zaman diye sorduğumda,gelip randevu alıcaksınız,en yakın tarih 20 mayıs dendi,yani 3 ay sonraya verebiliriz dediler.Eskiden gittiğin gün işleme koyarlardı.Bu nasıl iş anlamadım.

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    21.10-2015
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul

destkop

ben ankara devlet hastanesinden aldım. gittiğim gün gerekli bölümleri dolaştım. aynı gün sonucu aldım heyette sonuçlanması bir haftayı buldu.

Üye
    sanemm Avatarı

Son Giriş
    02.12-2014
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara

sanemm

BEnim kisi çok kolay oldu. Böbrek nakli oldugum hastanenin RApor bölümüne gittim onlarda beni bir bölüme yönlendirdi. Orada bir doktor ile konuştuk ve form doldurduk. SAdece böbrek naklinden dolayı % 70 veriliyor. Eger rapor oranını yükseltmek istersem diger saglık sorunlarım ile ilgili bölümleri gezmem gerekti. Bende bana % 70 yeter dedim. Aldıgım form u tekrar rapor bölümüne götürdüm bir hafta sonra alabilirsiniz dediler. Sonrasında elime geçen raporda 7 ayrı bölüm doktorunun imzası atılmış kurul başkanı tarafından tasdik edilmiş bir şekilde bana verildi.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Blog Mesajları
    10

mac72

Rapor almak için ne randevusuymuş merak ettim.. Gidip durum bildirir raporalacağım diyorsun form veriyorlar, doldurup sağlık kuruluna teslim ediyorsun,onlar gideceğin polikliniklerin olduğu evrağı sana veriyorlar ve aynı gün yetiştirebilirsen poliklinikteki doktorlara imzalattırıyorsun ve tekrar sağlık kuruluna teslim ediyorsun..Sonra da gidip sağlık kuruluna giriyorsun hangi günse..

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun

Bacıbey

Asilçocuk;

Başka hastaneleride arayıp öğrenin bence.. 3 ay sonraya rapor için randevü verilmesi çok mantıksız.. Telefonda konuştuğunuz kişi ya yanlış biliyor ya da yanlış anlamış olabilir sorunuzu.. İzmir'de sakatlık raporu vermeye yetkili diğer hastaneleride arayın mutlaka.. Boşu boşuna 3 ay zaman kaybetmeyin.. En fazla 1 hafta içinde alınabilen bir rapor için 3 ay sonraya gün verilmez zannediyorum.. Yeni bir uygulamaysa bilemicem.. Acaba ÖMSS sınavından dolayı bir yoğunluk mu var ki?

asilçocuk

Ocak 2012 den itibaren başlamış bir uygulamaymış.Karşıyaka devlet hastanesi dedi bunu.Pazartesi yakındaki diğer devlet hastanelerinide arayıp sorsam iyi olucak.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

İStanbul'da bir çok hastane 1 günde veriyor raporu.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

asilçocuk

2 devlet hastanesini aradığımda heyete girmek için 3 ay sonraya randevu verdiler.Oysa daha önce ertesi gün raporumuzu alıyorduk.

smnfrt

istanbulda bende aynı sorunla karsılastım 2ay sonraya gun verdıler.oturanboğa hangı hastane 1gunde verıyor?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Raporu aldığımda şu başlığa yazmıştım deneyimimi: Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    12,7 Avatarı

Gerçek Adı
    serhat
    Son Giriş
    12.08-2013
    Saat
    09:51
    Yaşadığı Yer
    izmir

12,7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    biz izmir 9 Eylül Ünv. den almaya çalışıyıoruz raporu tam 1 ay net kontroller sürdü imzalamalarını hala bekliyoruz ben anlamadım bir şey neden böyle oluyor 3 haftadır hekim imzalarını bekliyoruz nereye nasıl şikayette bulunulması lazım bir sonuç alabilirmiyim yardımcı olurmusunuz...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon