+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Özürlü raporu için birden fazla hastaneye başvuru yapılabilir mi?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

april14 Özürlü raporu için birden fazla hastaneye başvuru yapılabilir mi?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Özürlü raporu için kişisel başvuru ile 1-2 gün aralıklarla 3 farklı hastaneye başvuruda bulunabilirmiyiz?

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Jem

Ben bir hastaneden düşük rapor alınca hemen ertesi hafta diğerine başvurdum.
    İstediğim oranda raporu da aldım.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

april14

Hangi yılda bu işlemleri yaptınız cem bey. Yakın tarihlimiydi acaba? İkinci başvurunuzda herhangi bir problemle karşılaştınızmı?

yabangulu89

Bende 2 hastanede almayınca ünv hastanesine başvurdum aldım..

kunta

raporlar parayla veriliyor istersen hergün başka hastaneye başvur

world56

Jem ve yabangulu89;

merhaba. raporlarınızı hangi tarihlerde aldınız?

april14

Doğru parayla veriliyor. Ancak birinci hastaneden aldığın rapor sisteme işlendiğinde, "sen daha önce rapor almışsın şimdi alamazsın yada önceki rapora itiraz etmen lazımki yeni rapor alabilesin" denilerek işler güç bir duruma sokulabilirmi?

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Jem

2010 Aralık ayındaydı. Alsancak Devlet Hastanesi %30 vermişti.
    Hemen gidip Tepecik Hastanesine başvurdum. Alsancak fabrikasyon 1 günde dokunmadan bakışları ile rapor veriyor. Tepecik emg vs. bir çok işlemden geçiriyor 3 hafta sürüyor. %64 aldım.

kunta

yok yok hayır öyle ir durum olmuyor her hastanenin kaydı kendine sen parayı verdikten sonra istersen hergün bir hastaneye rapor başvurusu yapabilrisin..bu arada kaç TL olmuş 2012 de rapor ücretleri yazarsan sevinirim

april14

Ankara Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi ücretsiz olduğunu söyledi. Yarın orda şansımı denemeyi düşünüyorum.

ALİ57

ilk defa rapor alaçaklardan 125 istanbu eskiden alınışsa para verilmiyor. TC bilgilerinzi ordan görüyorlar eskien rapor alıp almadığınızı

ekinos

antalya eğitim araştırmadan yeni aldım ücretsiz ama maaştan kesilirmi bilemem 100/44 verdi sürekli rapor başka hastaneye başvursam olurmu acaba çünkü daha önce yüzde elli bir almıştım

gul2011

ben de yeni aldım hem de ücretsiz ücretle farklı mı oluyor ki? bnm raporum istediğim oranda üstelik

okaneren

arkadaşlar hastanelerin ücret talep etme hakları yok. boşuna ücret ödüyorsunuz. 3 mayıs 2010 tarihinden itibaren engellilerden hastanelerde ücret alınması kaldırıldı. bu arada özel dilekçe ile başvurduğunuzda ücret talep ederlerse bile yine ödemek zorunda değilsiniz. ben yakın zamanda raporu yenilettim herhangi bir ücret ödemedim dikkatinize!!!

bir de rapor için farklı hastanelere başvuran arkadaşlar maliye'ye vergi indirimi için başvurduğu zaman sorun yaşayabilir. her hastanenin raporu kesin değildir. aldıgınız rapor hakem hastaneden ise o zaman raporun kesinliği ortaya çıkar

bora yaşar

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    neye göre hakem hastane dediniz okaneren.ben 7 ay evvel aldım raporu eğitim içindi..şimdi gene evde bakım için müracat ettim farklı bir hastaneye.önceki ağır değildi çünki.şimdikinide ağır olsun diye bakıyoruz.ne tuhaf değilmi. yasalar .

he, bende bu güne kadar 7 8 rapor çıkarttırdım hiç birisine para ödemedim.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye