+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 1 2 3 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Özürlü raporu için birden fazla hastaneye başvuru yapılabilir mi?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

xxxman

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    arkadaşlar ayrı ayrı hastaneye gitmenizde sakınca yok fakat rapor verileri sağlık bakanlığına iletildiği için A hastanesinden aldınız %x raporla B hastanesinde aldınız %y rapor buğün değilse bile yarın başınıza iş açar tekrar bi yere sevk eder ve haklarınız elinizden alınıp hakkınızda soruşturma başlatılabilir farklı hastane yerine itiraz edersiniz başka yere sevk ederler yine itiraz edersiniz hakem heyetine gönderirler ama hususi başka hastanelerden rapor çıkarmak sakıncalı....

bora yaşar

merhaba xxxman. hususi derken ,ihtiyaç olduğu için çıkarttıyoruz raporları kullanım amaçları farklı ama. birisi eğitim için birisi ram için bir diğeri ise evde bakım için olabiliyor.her iki yılda bi rapor yeniliyoruz.dedikleriniz doğru olabilir ama bizi bu duruma iten sebepler var öyle değilmi hastaneler aynı oranda rapor düzenlemiyor.birbirleri ile farklı oluyor bizde işimize hangisi geliyorsa onu kullanıyoruz.hepimiz için geçerli bu.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

xxxman

kardeşim hususi derken keyfi olarak farklı hastaneye gitmekden bahsediyorum bütün gerekli raporları aynı hastaneden çıkarabilirsin diyorum ya sen şimdi her bir hak için farklı hastaneden rapor alıyorsun sağlık bakanlığına iletiliyor o raporlar buğün olmasa bile yarın ortaya çıkar atıyorum sen A hastanesinden ağır özürlü raporu aldın özürlü maşı aldın b hastanesinden %x aldın özürlü kimliği çıkartın C hastanesinden %40 altı aldın bunların hepsi inceleniyor seni büğün değil zamanı gelince bi hastaneye gönderirler ordan çıkan sonuca görede sana verdiklerini fazlasıyla alırlar artı suç teşkil ettiği için bi nevi sahtekarlık mahkeme mahkeme gezdirirler ben bildiğimi söyliyimde gerisi kişinin kendine kalmış bi uyarı sadece benimki...

bora yaşar

evet xxxman.anladım.peki burada hastanelerin suçu yokmu.bütün hastaneler türkiye sınırları içinde değilmi.

xxxman

ASLINDA SENİN KİMLİĞİNDEN ÇIKAR rapor bilgileri ne zaman nerden aldın % kaç hepsini bilirler ama adam niye uğraşsın sen başvurmuşsun adamlar görevini yapıyor günde kaç kişi gidiyor hastaneye hangi biriyle uğraşsın sağlık bakanlığı topluca uğraşır.HASTANENİN SUÇU YOK BAŞVURU YAPANDA SUÇ gerekli raporların hepsini aynı hastaneden almak varken neden farklı hastaneye gidiyorsun devleti dolandırmak için raporu yükseltmek için şimdi suç kimde sence?kardeşim hepsi Türkiye sınırı içinde oranı az bulduysan itiraz hakkı verilmiş sana sevkle başka yere gönderiyorlar orayıda beğenmedin hakem hastaneye gönderiyorlar daha ne yapsınlar?

okaneren

bora yaşar;

bora yaşar,
    şimdi sorun şu sana verilen orana itiraz hakkın vardır. eger hakkının yendiğini düşünüyorsan itiraz edersin gerekli yerlere seni "hakem hastaneye" yönlendirler. oradan alacagın rapor oranı kesindir. yok ben istediğim oranı alamadım başka bir hastaneye başvurayım oradan istediğim oranı çıkartayım derseniz bu çok da etik değil bence. bir de ileriye dönük başınıza iş açabilir.

Üye
    Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    15.07-2014
    Saat
    19:31
    Yaşadığı Yer
    Özel mesajla soru sormayın lütfen. Özel mesajlara cevap vermiyorum, forumdan yazın.
    Blog Mesajları
    22
    Twitter Hesabım

Kalem

Benim güzel memleketim espri dolu yahu Bu ülkede yaşamak her gün gülümsemekle aglamaklı olmak arasında olmak demek galiba
    Pirincin içi taş dolu ve bu taşları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlıgı nasıl ayıklayacak merak ediyorum

Şimdi ilgili Yönetmelik 13. madde 4. fıkrası diyor ki:

"
    • (4) Bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlar ile süreli raporların geçerlilik süresi dolmadan tekrar rapor alınmak istenmesi durumunda, mükerrer rapor tanzimini önlemek maksadıyla, ilgililerin daha önce özürlü sağlık kurulu raporu alıp almadıklarına ilişkin beyanı istenir. İlgilinin beyanı üzerine veya bir başka şekilde, evvelce özürlü sağlık kurulu raporu verilmiş olduğunun tespiti halinde tekrar rapor verilmez. Kullanım amacına uygun olarak düzenlenmiş ve bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlara sahip kişilerden kurumlarca yeniden rapor istenilmez."

Kurumlar ne yapıyor peki? Bir örnekle anlatayım. 2022 aylığı bağlanan bir vatandaş aylık hakkını kaybettikten sonra tekrar başvurunca geriye dönük 5 senelik raporu varsa tekrar rapor istemior. Ama bu rapor 6 senelikse al baştan yeni raporu Raporun sürekli olup olmadığını tınan kim
      Oysa yukarıdaki maddede Yönetmelik ne diyor?
      Sürekli ya da süreli raporların süresi dolmadan rapor istenmez. Kurum ne yapıor? Bal gibi sürekli rapor olmasına rağmen yeni raporu istiyor Tınmıyor Yönetmelik'i Kurumlar boyle habire istior raporu hababam hababam Raporu surekli ama kurum kesiyor rajonu burada Koyuyor süreyi kafasınca. İşine gelince istior vatandaştan sürekli rapor olmasına ragmen yeni rapor
      Şimdi yetkili hastaneler açısından bakalım
      Madem kurumlar o sürekli raporlara güvenmiyor ve hastalıgın süre içinde değişme ihtimali var kardeşim bari şöyle bir 5- 6 sene sure koy Ki kurumların yaptıgı halta mazeret olsun
      Ayrıca Yonetmelik ne diyor? Senden kurum sevki olmadan ya da kurum sevkiyle bir vatandaş rapor isterse "daha once raporu olmadığına dair beyanını iste ya da raporunun olup olmadıgını sen incele" diyor. hastane ne yapıyor vatandaşa soruyor ya da sormuyor Soruyorsa vatandaş "rapor almadım" diyordur. Ya da bir kurum rapor istemiştir kesin. Ya da "daha önceki raporumda şu hakkım yazılmamıştı kurum istiyor" diyordur. Ya da raporu kaybolmuştuır, efenim nushası yoktur başka elinde aslı gerekiyordur:9 hastane baktı olacak gibi değil basıyor raporları
      E onların ki can değil mi? Kurumlar yonetmeliği tınmıor da yetlkili hastane niye tınsın? Surekli rapor olmasına ragmen vatandaştan rapor isteyen kuruma inat basıor raporu vatandaşa

Gelelim vatandaş açısından bakmaya:
      vatandaşı sen misin oradan oraya her defasında rapor isteyerek koşuşturmaya? Sen misin elindeki daha onceki raporuyla kazanılmış haklarını yok sayıp yeni rapor isteyip hakkını gasbetmeye? Sen misin raporda ilgili alanları doldurmayan? Sen misin geçiştirerek etraflıca bakmadan rapor düzenleyen ve rapor oranını düşüren? Sen misin farklı oranlar düzenleyen?
      Vatandaş bakıor rapor isteyen isteyene sanki ulkede rapor kıtlıgı çekior kurumlar
      napıyor vatandaş?
      Gidior o hastaneye bu hastaneye birkaç hastaneden rapor alıor

Tabi efenim bu raporlar saglık bakanlıgı veri tabanına da işlenior mu? İşlenior.
      Şimdi bu raporlar belli bir sürede olmak üzere Aile ve Sosyal politikalar Bakanlıgı veri tabanına aktarılacak mı? Aktarılacak.
      Butun sosyal haklarla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlıgı ilgilenior mu? İlgilenior. Daha işin başında ama hepsiyle ilgilenecek
      Ülke rapor deposu olmuş mu olmuş
      Ayıklasın pirincin taşını buyursun o halde
      Daha ben buradan bir sürü sorun çıkartırım da şimdilik yoruldum

bora yaşar

ağzınıza sağlık melek hanım .nede güzel anlattınız

xxxman

kalem abla senin yazdığın kadar zor değil rapor işinin ayıklanması 8,5 milyon kişinin kimliğinden tespit edecekler hepsi bu aslında çok kolay bi işlem bize ayrı ayrı rapor almak zorunda olduğumuzu kim söylüyor? hangi haklardan faydalanmak istiyorsan o kadar rapor aynı anda çıkıyor ama biz napıyoruz hepsi için ayrı ayrı başvuruyoruz kazandığın hakkıda kimse elimizden almıyor.BİZLER SABIRSIZIZ herşey bir an önce olsun isteriz mesala araba alcaz hemen ÖTV indiriminden yararlanmak için rapor özürlü maaşı alcaz hemen rapor toptan halledemiyoruz işimizi paramızı bir an önce almak istiyoruz AMA DEVLET GAYET SABIRLI BİZE VERDİĞİNİN HAKSIZ OLDUĞU YERDE ANLADIĞI ZAMAN BİRİKMİŞ OLARAK FAİZİNİ ÜSTÜNE KATIP TOPTAN ALACAK KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN

Üye
    Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    15.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Özel mesajla soru sormayın lütfen. Özel mesajlara cevap vermiyorum, forumdan yazın.
    Blog Mesajları
    22
    Twitter Hesabım

Kalem

Pirincin taşını tesbit etmek zor değil de taşı ayıklamak zor ablam Yoksa tüm raporlar Saglık bakanlıgına ordan da aile bakanlıgına aktarılacak nasılsa
    Burada suçlu olmayan yok
    kurumlar, hastaneler, vatandaşlar, mevzuatı yazanlar vs vs.
    şimdi suçlu aramadan taş ayıklama zamanı

xxxman

abla DEVLET her halükarda haklı nasılsa hastaneler,kurumlar,mevzuatı yazanlar vs. devlete bağlı oldukları için güvence altında onlarda masum vatandaş suçlu bu durumda demek ki yapacağımız işi ince eleyip sık dokumamaz lazım acele etmeden duruma göre hareket etmeliyiz

Üye
    Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    15.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Blog Mesajları
    22
    Twitter Hesabım

Kalem

Valla devlet, vatandaşını bildiği kadar adamlarını da bilior:9
    Nereye kadar adamlarını savunacak O yüzden bu iş çizgiyi aşmıştır
    Vatandaşı da buna mecbur eden adamları

xxxman

abla aslında şöyle mantıken bir düşündüğümüzde devlet herkezi korumaya kollamaya çalışıyor ama bizim ayrı ayrı rapor istemeleri zorumuza gidiyor AYRI RAPOR İSTEMEK DOĞRUMU EVET DOĞRU NEDEN? diyelim ehliyet için rapor isteniyor ve ben araba kullanamayacak durumdayım ama raporum olduğu için ehliyet raporu istememiş olsalar o raporla gider ehliyet alırım yada özür oranı yüksek ama ağır özürlü değil kendi işini kendi görüyor kimseye muhtaç değil yeniden rapor istenmemiş olsa o raporla özürlü aylığı alır yada diyelim iş kur rapor istiyor malum vücut sakatlık oranıyla iş görememe raporu oranında fark var biz tek raporla ne kadar hak varsa hepsini istiyoruz birisinide almayalım demiyoruz devletin yaptığı çok mantıklı aslında ama biz işimize geldiği gibi düzen istiyoruz

bora yaşar

xxxman ,iki ön tanımı, erenköy den aldım raporumun birini lütfi kırdar eğt.araş.bir diğerini üsküdar dev. has. çıkarttırdım.çünki lütfi kırdar artık küçük çocuklara biz buradan vermiyoruz ön tanınız olsa bile dedi.bu yüzden üsküdar dev. hast.gitmek zorunda kaldık.eee şimdi ön tanılar aynı yerden çıkmış ve değerleri farklı.birisi ağır diğeri hafif buna ne diyeceksiniz.hani işinize geldiği gibi diyorsunuz ya onun için yazdım bunları. şimdide ağır olsun diye bakıyoruz.dedim .çünki ne çıkacak bilmiyoruzki ağır mı hafifmi..bende anlamış değilim.

xxxman

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    bora kardeşim senin için değil genel amaçlı yazıyorum rapor için uğraşan bi sen bi ben yokuz 8.5 milyon insan var A hastanesiyle B hastanesi arasında oran farkı varmı yoktur iddasında bulunmuyorum ama olmaması gerek hepsine aynı ölçütler gidiyor A hastanesinden aldığın %x raporun B hastanesinde aldığın %xx raporda tanıdık yada rüşvet karşılığında almadığının garantisi varmı yok onun için bunların araştırmaları yapılcak...

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye