Sunrise Breezy 90 tekerlekli sandalyede alisveris.engelliler.biz'e özel kaçırılmaz fırsat!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon
Toplam 40 mesajın 1-15 arasındakiler
Rahatsızlıklarımla yüzde kaç oranında rapor alabilirim?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

huku Rahatsızlıklarımla yüzde kaç oranında rapor alabilirim?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    27 Ekim 2011 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: huku Mesajı Gör
    Bugün rapor sonucunu öğrenmek için hastaneye gittim..
    anlattığım gibi gözden, doktor o an heyette olmadığı için sonradan yazılacaktı ve bel fıtığı başlangıcındanda kaç verildiğini görememiştim bunlarda rapora eklenip formüle edilmiş ve engelli oranı % 69 ve sürekli olarak onaylanarak vergi dairesine posta yoluyla gönderilmiş.(Sanırım gözden %30 , bel fıtığındanda %8 gibi oran verilmiş ama emin değilim..)

Yeni rapor almış arkadaşlardan hastane prosedür hakkında yardımlarını bekliyorum.

3 Ekim'de hastaneye başvurduğumda beni tek tek doktorlaramı yönlendirecekler yada hangi hastalıkların var deyip sadece o doktorlaramı yönlendirecekler?

Benim hastalıklarım sırasıyla,

Hipertansiyon (Aynı hastaneden 2 yıldır ilaçlı tedavi)
    Diabet tip 2 (Aynı hastaneden 2 yıldır ilaçlı tedavi)
    Obezite 178 boy 130 kg (Beden endeksi 0,41)
    Bel fıtığı başlangıcı ( aynı hastaneden 2 ay önce MR ile ortaya çıktı)
    2 ay önce Ünv. hastanesinde yapılan efor ve ekg testine göre hafif kalp yetmezliği
    Göz 0,50/0,75 miyop (aynı hastane)

Bu raporlarımıda muayenelerde doktorlara sunmamın faydası olurmu?

Bu hastalıklarıma göre vergi indirimi almak için yeterli % deyi alabilirmiyim? Teşekkürler...

OturanBoğa

Henüz çok kısa bir süre önce ben de rapor almış ve deneyimimi paylaşmıştım: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...oru-aldim.html

3 ekimde verilen randevu heyet günü için mi yoksa muayeneye başlama günü için mi acaba? Heyete girmeden önce 8-10 branş doktoruna muayene olup imza-kaşe almanız gerek. Sonra tüm imzalar tamamlanınca heyete gireceksiniz...

Tüm rahatsızlıklarınızı mutlaka ilgili doktora belirtin. Herkes kendi alanında oran belirleyecek ve sonra o oranlar heyet tarafından Balthazard Formülü ile toplanacak ve toplam işgücü kaybı oranınız belirlenecek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

huku

Arkadaşlar yol göstericiliğinize teşekkürler,,,

Bana verilen tarih 3 Ekim muayene başlangıç tarihimdir. Bende her ihtimale karşı hastaneye geçen gün tekrar giderek randevu almama gerek olup olmadığımı sormaya gititim.
    Bana verilen cevapta "3 Ekim'e randevunuz var zaten o gün sabah 8 de gelin,heyet doktorları sadece sizlere bakacaklar, toplam 5 doktora görüneceksiniz, raporlarınız var ise getirin, kan tahlili isterler, aç gelin, tahlil sonucunu yetiştirebilirseniz o gün işiniz bitebilir" dediler.

Eğer bu kadar kısa sürede işim halledilecekse çok rahatladım.

Çünkü bu hastanede 1 adet Kardiyoloji doktoru var bir keresinde randevum olduğu halde 3 saat bekleyip muayene olamadan mesai saati bitmişti

Şimdilik beklemekten başka yapacak birşey yok ama bu stresten tansiyonum dahada fırladı

Gelişmelerden sizleride bilgilendireceğim. Hepinize iyi günler dilerim.

OturanBoğa

Dilerim benimki kadar kolay hallolur sizin rapor süreciniz de.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

huku

Arkadaşlar tekrardan merhabalar,,

Vergi indirim belgesi için yaptığım müracaatın Hastane tarafından ertelenen muayeneler sonucu 1 hafta gecikmeli muayene sonuçlarını ve prosedürü paylaşmak isterim.

Bütün muayenelerde hiç sıraya girmeden aralara kaynak yaptım doktor zaten elinde belgeyi görünce kendi içeri çağrıyor.Toplamda 1 saatte işim bitti vede hiç bir ücret ödemedim.

Bu hastalıklara göre daha heyete girmedim ancak doktor muayeneleri bitti ve perşembe sabah heyet karşısına çıkacağım...

Endokrin sistem: ( 2 yıldır ilaçlı tedavi görüyorum ve tesadüf aynı hastanede ve benim doktorum denk geldi)
    Sonuçlar:
    Obezite Boy 176 Kilo 133
    Tip 2 Diabet
    Hipertansiyon
    Evre I Kalp yetmezliği ( 3 ay önce Ünv Hastanesinden aldığım raporlara dayanarak karar verdi ve heyete bu raporları getirmemi söyledi)

psikoloji :
    aktif Psikozreli (Doktorun yazısını bu şekilde okuyorum yanlış okumuş olabilirim)

Fizik tedavi;
    Bel ağrısı L 5 -S santral protrüzyon (sinir sıkışması)

Göz muayenesi:
    Diabetik retinopati

şimdi bu hastalıklara göre % kaç oranda özür raporu alabilirim .Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

fatih530

Bence %40 üzerinden alırsın tahminimce

huku

Arkadaşlar tekrar merhabalar,

İşte büyük gün geldi ve geçti. Az önce heyete girdim ve sonuçları paylaşmak istiyorum.

Yarım saat bekledikten sonra heyet odasına girdim karşımda beni muayene eden doktorlar ve Başhekim bulunuyordu.
    Başhekim karşısına geçirdiler rapora bir göz attı ve sonuçlar bölümünün altına kırmızı kalemlere yazmaya başladı
    Tansiyon % 10
    Diabet 2 %20
    Kalp yetmezliği evre 1 % 10
    ve tamam dedi.
    Ben hemen araya girerek " hocam bende evre 1 kalp yetmezliği var buda 3 ay önce Ünv .Hastanesinden aldığım rapor bu rapora göre evre 1 kalp yetmezliği olanlara Hipertansiyon oranı % 20 olur " dedim
    Bana" sen karışma " dedi
    Bende " hocam yazdığınız oran yanlış lütfen özür cetveline tekrar bakın" deyince bir zahmet cetvele baktı ve " haklısın diyerek hipertansiyon oranını % 20 ye çıkardı. ve tamam dedi.
    Ben tekrar " hocam bakın raporumda obezite yazıyor ona oran vermediniz " deyince " sen bu cetveli ezberlemişsin diyerek bıyık altından güldü ve boy kilo oranına bakarak (176 boy 133 kg)
    Obezite oranı 43 ve özür oranı % 20 diyerek teşhisler bölümüne yazdı.

Diğer göz ve fıtık rahatsızlıklarından kaç aldım onları göremeden beni dışarı çıkarttılar ve 2 hafta son gel raporunu al dediler.

Netcede ;
    Hipertansiyon %20
    Diabet 2 %20
    Obezite %20
    Evre 1 kalp yetmezliği %10

Bunları fomüle indirgersek 20+20+20+10 = % 54 özürlü raporu çıkacak

göz ve fıtıktanda alırsam extra olacak bana zaten % 40 yetiyor (22 yıl 7054 prim)

Emekllilik kapısı ardına kadar açıldı sanırım.
    Eğer Ankara raporda kırpma yapmazsa sanırım bunlar sürekli hastalık olduğundan bir düşme yapmayacakları gibi rapor da sürekli olacak.

fatih530

İnşallah kırpmazlar kardeş

huku

İnşallah kırpılmaz..
    Birde şunu sormak isterim bu hastalıklarımdan alacağım rapor sürelimi yada süreklimi olacaktır.
    Bilgi sahibi olan varsa yardımlarını bekliyorum.

Birde hastaneden alacağım heyet raporunu çeşitli kurumlara vermek için çoğaltmak istiyorum. Bana verilecek bu raporu mu hastaneden kopya yoluyla çoğaltacağım veya Ankara maliyeden gelen sonucumu çoğalttırmam gerekli..

fatih530

huku;

%90 sürekli çıkar
    Ben vergi indirimi için maliyeye gittiğim vakit ya aslıdır gibi onaylı fotokopisini getireceksin yada orjinali denildi.

huku

Sayın Fatih 530
    Teşekkürler..
    Bir kaç gündür içim içimi yiyor her forumu araştırdım süreklimi onaylanır diye hiç bir yerde benzer birşey bulamadım.
    Sizin bu yanıtınızla içime su serpildi.
    Normal emeliliğime 4.5 yıl var 2 yıl kontrollü veripte beni 2 yıl sonra tekrar uğraştırırlar diye ödüm kopuyor. Yaptığım bazı araştırmalarda zaten tansiyon ve diabetin tedavi edilen bir hastalık olmadığını ve ömür boyu ilaç kontrollü olduğunu okudum bende sürekli rapor olacağını tahmin ediyordum ama insan tereddüttede kalıyor. Sağolun... Tekrar teşekkürler ...27 ekimde heyet raporumu verdiğinde sonucu buradan paylaşacağım...

fatih530

Evet tansiyon ve şeker tedavi edilmez KONTROL altında tutulur.Fakat obezite tedavi edilir ama bir sürü hastalık var ve çoğu sürekli olan cinslerden onun için %90 gelir diye ümit ediyorum.

world56

huku;
    merhaba huku;
    raporunuzu hangi üniversiteden çıkarttınız bende rapor çıkaracağım üniversite hastanesinden.

huku

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Merhabalar Worl56 ,

İşyerim gece vardiyasında çalışabilir raporu istemişti buna istinaden kendim sevksiz olarak Marmara Ünv. Pendik hastanesine başvurdum ve kardiyoloji bölümünden Efor ve Eko testleri neticesinde hipertansiyon hastası olduğumdan iyice bir tetkik yapıldı ve bana verilen raporda Evre 1 kalp yetmezliği teşhisi kondu ve özür oran cetveline görede % 20 + %10 rapor verildi...(%26)

Ben Vergi indirimi almak için de gebze vergi dairesine başvurdum oda beni gebzede hastaneye sevk etti (2 ay randevu sırası) bu raporumu doktora gösterdim raporu dikkate alarak muayenelerimi yaptı ve Evre 1 kalp yetmezliği %10 buna istinaden Hipertansiyondan da %20 verdiler..(Diğer hastalıklar doğal olarak Diabet %20.. Obezite %20)

Ancak bu raporum daha 3 aylık olduğundan dikkate alınmıştır daha eski olsa yada hiç olmasa belki hiç dikkate almayacaklar yada bu tetkikleri yapacaklar (eğer biz hastalığımızı söylemezsek tetkik yapmıyorlar bilginize)

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye