Sayfa 18 / 29 İlkİlk ... 814151617181920212228 ... SonSon
Toplam 422 mesajın 256-270 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rigobert36 Avatarı

Gerçek Adı
    ERSİN ARAS
    Son Giriş
    22.12-2015
    Saat
    19:35
    Yaşadığı Yer
    KARS

rigobert36

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende dilate kardiyomiyopati hastasıyım.iskemi ve 2. derece mitral yetmezliği var.kalıcı kalp pili takıldı.ef oranım yüzde 20.sizce yüzde kaç oranında rapor alırım.

sarasota

alacağın rapor oranı % 100 olur @rigobert36

45 yaş

selamlar,
    bugun vergi dairesinden yazı geldi çalıştığım şirkete
    %51 oran ile vergi indiriminden faydalanabileceğim belirtiliyor
    bundan sonra sgk erken emeklilik işlemlerini yapacağım
    başvuru için gerekli belgeler nelerdir bilen varmı?, vegi indirimi yazısı işveren kaşe imzalı fotokopisi olurmu yoksa aslı mı olacak.işyeri aslını veremeyiz bizde kalacak dedi
    bilgi verirseniz memnun olurum. teşekkürler

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Adana

BuTcHeR

@45 yaş
    Hayırlı Olsun
    Eğer prim ve çalışma yılınız tamamsa
    SGK ya tahsis talep dilekçesi doldurup vereceksiniz.
    Dilekçenin arkasına vergi indirim yazısının fotokopisini ekleyin.
    Ayrıca yazının aslı işyerinde değil sizde olacak
    Gelen yazıda belirtilmiş olmalı.

45 yaş

selam
    dilekçe örneği sizde varmıdır .yoksa SGK da matbu dilekçe varmıdır.
    vergi indirimi yazısı bana değil işverene geldi. gelen yazıda aslının kimde kalacağı belirtilmiyor

heredotahmet

Arkadaşlar sormak istediğim bir soru var;
    1 yıl önce rahatsızlğımdan dolayı holter takıldı.
    24 saatlik holterde 31 adet durma tespit edildi. Bunlardan 4 tanesi 5 saniyenin, 2 tanesi de 6 saniyenin üzerindeydi ve ileri AV Blok ve bredrikardi sebebiyle acilen kalp pili takıldı.
    Göz kararması ve baygınlıklarım düzeldi ancak arada aritmilerim devam ediyor ve bu sebeple aritmi hissettiğim günlerde doktor tavsiyesi ile 25 Mg BELOC kullanıyorum.
    Bu durumda özür oranım kaç olabilir? Başvuru yapacağım merak ediyorum.
    HERKESE GEÇMİŞ OLSUN...

Üye
    rigobert36 Avatarı

Gerçek Adı
    ERSİN ARAS
    Son Giriş
    22.12-2015
    Saat
    19:35
    Yaşadığı Yer
    KARS

rigobert36

dilate kardiyomiyopati hastasıyım.ef oranım yüzde 20.icd takıldı.engelli raporumun oranı yüzde 100

Üye
    dokuzparmak ontanedir Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:01
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR

dokuzparmak ontanedir

arkadaşlar merhaba,

ben 2011 senesinde 27 yaşında; kalp krizi geçirdim. ambülans gelmediği için de uzun bir kalp krizi geçirdim. bu sene engelli raporu almak için başvurma ihtiyacı hasıl oldu. Benim EF değerim (MODEF) %45 geldi ve kardiyolog %50 oranını yazdı. Ama dahiliyeci tansiyon ilaçlarını eczaneye yazdırmadan, kendi imkanlarım dahilinde peşin aldığım ve medula sisteminde görünmediği için tansiyon hastası olarak onaylamadı bu nedenle tansiyon hastası olarak almam gereken 10 puanı alamadım ve heyetten raporum %50 olarak çıktı. Baltahazard sistemine göre 50+10=55 puan olması gereken puanım 50. Ben ilerde vergi indirimi için başvurduğumda, EF değeri 45 olan hastanın puanının düşürülme ihtimalı nedir. Kalp rahatsızlıklarında oran ile SGK Ankara merkezin pek oynanmadığını ve onayladığını duydum. %50 ila 55 arasında çok müphem bir fark olmadığı için uğraşmak da istemiyorum tahmin edersiniz ki, bu süreç genç bir kalp hastası olarak benim aynı zamanda psikolojimi de bozuyor.

Tavsiyeleriniz nelerdir, o yüzde beş için itiraz etmeli miyim?

Üye
    hakanmemik Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    izmir

hakanmemik

Geçmiş olsun, ben sizin yerinizde olsam zaman sıkıntınızda yoksa bunun peşine düşerdim ve ilaçları heyet raporu ile alırdım. Sonuçta prosedürü eksiksiz yapmış olursunuz şimdi koşmazsanız bu işlerin peşinden ne zaman koşacaksınız ki ve heyet raporu ile aldığınız ilaçları 3 aylık falan yazdırırsanız fiyat farkları daha az oluyor eczane katılım paraları falan tek seferde olduğu için üç beş lira cebinizden daha az çıkar...

Üye

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR

dokuzparmak ontanedir

anladım, bundan sonra ilaçlarımı hocaya yazdırayım olmazsa. zamanı geldiğinde de raporun yükseltilmesi için başvurayım.

bu arada buradaki forumdan da anladığım kadarıyla bir çok hastalık sahibi arkadaş, psikoloji değerlendirmesiyle de rapor oranını yükseltebilmiş, anladığım kadarıyla ileriye dönük bu yolda izlenip, rapor oranı daha da arttırılabilir galiba.

bu işler de çok gıcık işler.

sarasota

@dokuzparmakontanedir

vergi indiriminiz aynen onaylanacaktır

Üye

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR

dokuzparmak ontanedir

teşekkür ederim.

alper_34

15 yıllık memurum gogsumde agrı baskı hıssı vardı ekg efor eko holter sonrasında SIK VENTRİKÜLER erken atımlar , SİNÜZAL TAŞİKARDİ İZLENMİŞTİR.Ekoda ise : AORT KAPAK TRİKÜSPİT
    ef %60
    BU BİLGİLERE GÖRE % yüzde kac rapor alabilirim.özelden yazarsanız sevınırım

Üye

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR

dokuzparmak ontanedir

@alper_34

Kalp kapak hastalıklarına cetvele göre verilen oranlar şöyle;

Kalp kapak hastalıkları için verilen oranlar

Klas 1 hastalar:% 10
    Fizik muayene ve laboratuvar sonuçlarına göre hafifdüzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya kapakhastalığı nedeni ile girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 1 semptomlar ve sistolik kalp yetmezliğine neden olan ventriküler fonksiyon bozukluğunun (mitral yetersizliği hastalarında EF>% 60 , aort yetersizliğinde > % 55, diğer durumlarda > % 50) ve ventriküler dilatasyona ait bulguların olmaması.

Klas 2 hastalar:% 30
    Fizik muayene ve laboratuvar sonuçlarına göre orta düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 2 semptomlar ve kalpte laboratuar testleri ile (EKG, ekokardiyografi vb.) ortaya konmuş dilatasyon/hipertrofi varlığna rağmen sistolik fonksiyonların normal olması (mitral yetersizliği hastalarında EF> % 60 , aort yetersizliğinde > % 55 , diğer durumlarda > % 50).

Klas 3 hastalar:% 50
    Fizik muayene veya laboratuvar sonuçlarına göre orta-ileri düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya kapakhastalığı nedeni ile girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 3 semptomlar ve laboratuvar bulguları ile ortaya konmuş sol ventrikül sistolik fonksiyonlarında azalma (mitral yetersizliği hastalarında EF > % 30 - % 60 , aort yetersizliğinde > % 30 - % 55, diğer durumlarda > % 30 - % 50).

Klas 4 hastalar:% 100
    Fizik muayene veya laboratuvar sonuçlarına göre orta-ileri düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya kapakhastalığı nedeni ile opere edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 4 semptomlar ve laboratuvar bulguları ile ortaya konmuş ciddi ventrikül fonksiyon (EF< % 30).

Kapak ile ilgili liste burada, buradan kendinize uygun olanı anlayabilirsiniz.

Üye
    salih2934 Avatarı

Gerçek Adı
    salih demirel
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    08:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul

salih2934

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba 91liyim 6ay önce kalp krizi geçirdim anju oldum ama kalp ritmim çok düşük denilip yoğun bakımda kaldım istanbuldaki doktorlar kalp nakli dediler ankaraya gittim kalp naklini beklemen riskli diyip kalp pili taktılar şok vericek dendi ve avucum kadar özelliğini bilmedim için şimdi ben başvuru yapsam rapor alabilirmiyim.

Sayfa 18 / 29 İlkİlk ... 814151617181920212228 ... SonSon