Sayfa 15 / 29 İlkİlk ... 511121314151617181925 ... SonSon
Toplam 426 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

tznmtfe111

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba ben 25 yasindayim dogustan kalp rahatsizyim ve rapor almak istiyorum hastaligim kalp kapakcigim biri asagida biri yukarida kan kaciriyor 2008 de ameliyat oldum kapak taklmadi onarm yapildi hizli yuruyunce yokuslara falan cok yoruluyorum dudagim ve tirnaklarim morariyor %kac rapor verrler bi fikri olan varmi % 40 olurmu ?

Üye
    hakanmemik Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    izmir

hakanmemik

Bir hastaneye git ve özür raporu başvurusu yap en sağlam bilgiyi öğrenirsin.

Üye
    Rebellion Avatarı

Son Giriş
    20.12-2015
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Rebellion

Arkadaşlar merhaba, ben 3 yıl önce avr mvr çift kapak değişimi ameliyatı oldum. Coumadin kullanıyorum bir yandan da taşikardim var.

Tüm yazıları okudum ancak rahatsızlığımın oranı tam ne olacak kestiremedim. Ef değerim son ekolarımda %55-60 civarindaydi. Önümuzdeki ay hastaneye engelli raporu alabilmek için başvuracağım. Sizce %40 verirler mi?

sarasota

bu verdiğiniz bilgilere bakarsak ef değeriniz 60 tan fazla olmadığı için 40 oran alma durumunuz zor görünüyor ancak başka rahatsızlıklarınızla beraber bişeler olabilir

Üye
    Rebellion Avatarı

Son Giriş
    20.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Rebellion

Teşekkürler, Ef 60 dan düşük olması raporun yüzdesini artırmıyor mu? 60 dan fazla olmadığı için demişsiniz. Benim bir ekomda 55 diğerinde 60 yazılmış.

Ayrıca taşikardiden de biraz yazılır diye düşünüyorum nabzım yatarken bile 80-85 den aşağıya inmiyor.

sarasota

sizin kapak hastalığı olduğundan ef değeriniz burda 60 tan yukarı olmalı yada 50 den aşağı olmalı kardiovasküler sistemde her rahatsızlığa ayrı oran verilmez teşhis konur neyse sadece ona oran verilir ayrıca birde tansiyondan 10 puan alabilirsiniz tansiyon ilacı kullanıyorsanız tabi genede rapor için müracat edin sizin burdaki açıklamalarınız tam net değil dr. en doğrusunu söyliyecektir

KALP HASTALIKLARI
    A. Kapak hastalıkları
    Klas l hastalar 10 Fizik muayene ve laboratuvar sonuçlarına göre hafif düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya
    kapak hastalığı nedeni ile girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı;
    NYHA Sınıf 1 semptomlar ve sistolik kalp yetmezliğine neden olan ventriküler fonksiyon
    bozukluğunun (mitral yetersizliği hastalarında EF>%60, aort yetersizliğinde >%55, diğer durumlarda
    >%50) ve ventriküler dilatasyona ait bulguların olmaması.

45
    Klas 2 hastalar 30 Fizik muayene ve laboratuvar sonuçlarına göre orta düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya
    girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 2 semptomlar
    ve kalpte laboratuar testleri ile (EKG, ekokardiyografi vb.) ortaya konmuş dilatasyon/hipertrofi
    varlığna rağmen sistolik fonksiyonların normal olması (mitral yetersizliği hastalarında EF>%60,
    aort yetersizliğinde >%55, diğer durumlarda >%50).
    Klas 3 hastalar 50 Fizik muayene veya laboratuvar sonuçlarına göre orta-ileri düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş
    veya kapak hastalığı nedeni ile girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların
    varlığı; NYHA Sınıf 3 semptomlar ve laboratuvar bulguları ile ortaya konmuş sol ventrikül sistolik
    fonksiyonlarında azalma (mitral yetersizliği hastalarında EF %30-%60, aort yetersizliğinde %30-%55,
    diğer durumlarda %30-%50).
    Klas 4 hastalar 100 Fizik muayene veya laboratuvar sonuçlarına göre orta-ileri düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş
    veya kapak hastalığı nedeni ile opere edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 4
    semptomlar ve laboratuvar bulguları ile ortaya konmuş ciddi ventrikül fonksiyon (EF<%30).

Üye
    satıcan Avatarı

Gerçek Adı
    SATI
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:43
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

satıcan

@Rebellion

bende avr+mvr kapak değişimi ameliyatı oldum % 40 sürekli raporum var

Üye
    tolik Avatarı

Son Giriş
    25.02-2016
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

tolik

Kalp ve tansiyon raporlari sürekli mi oluyor acaba bilen varmi.

sarasota

@tolik

evet sürekli olur

Üye
    Rebellion Avatarı

Son Giriş
    20.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Rebellion

@satıcan

Umarım ben de alabilirim. Geçmiş olsun

Üye
    satıcan Avatarı

Gerçek Adı
    SATI
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:43
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

satıcan

@Rebellion inşallah alırsınız herşey gönlünüzce olsun...

Üye
    tekeli37 Avatarı

Son Giriş
    06.04-2016
    Saat
    00:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul

tekeli37

Sen bu raporu hangi hastaneden aldin yuzde 55 verdiler demissin bana yuzde 30 bile cok gorduler degerlerin benden cok iyi merak ettim biz nerde yanlis yapiyoruz diye

sarasota

@tekeli37durumunuz nedir değerlerinizi yazarsanız bakabiliriz belki bir tahminde bulunabiliriz

büyüğüm

Sayın sarasota benim mitral kapak protez kapakla değişti ef değeri %65 ayrıca esansiyel hipertansiyon ve pulmoner hipertansiyon var pulmoner değeri ise 30-35 bu üç rahatsızlık için acaba rapor oranım ne olur

sarasota

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @büyüğüm

bu durumda tansiyondan 10 puan alırsın eğer sol ventrkül hipertrofisi mevcut değilse diğer şeylerde tam belirtmemişsiniz oda tabloya göre şöyle olur
    KALP HASTALIKLARI
    A. Kapak hastalıkları
    Klas l hastalar 10 Fizik muayene ve laboratuvar sonuçlarına göre hafif düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya
    kapak hastalığı nedeni ile girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı;
    NYHA Sınıf 1 semptomlar ve sistolik kalp yetmezliğine neden olan ventriküler fonksiyon
    bozukluğunun (mitral yetersizliği hastalarında EF>%60, aort yetersizliğinde >%55, diğer durumlarda
    >%50) ve ventriküler dilatasyona ait bulguların olmaması.

45
    Klas 2 hastalar 30 Fizik muayene ve laboratuvar sonuçlarına göre orta düzeyde kapak hastalığı tespit edilmiş veya
    girişimsel-cerrahi olarak tedavi edilmiş hastalarda aşağıdaki şartların varlığı; NYHA Sınıf 2 semptomlar
    ve kalpte laboratuar testleri ile (EKG, ekokardiyografi vb.) ortaya konmuş dilatasyon/hipertrofi
    varlığna rağmen sistolik fonksiyonların normal olması (mitral yetersizliği hastalarında EF>%60,
    aort yetersizliğinde >%55, diğer durumlarda >%50)

bu iki kriterden biri size uyuyor ya 10 yada 30 alırsınız ama her iki ihtimaldede eğer tansiyondan 10 dan fazla alamassanız 40 barajını geçemessiniz

Sayfa 15 / 29 İlkİlk ... 511121314151617181925 ... SonSon