+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon
Toplam 34 mesajın 1-15 arasındakiler
Ankilozan Spondilit hastalığı için hangi oranda rapor verilir?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

servercomplex Ankilozan Spondilit hastalığı için hangi oranda rapor verilir?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    merhaba

15 yıldır ankilozan spondolit hastasıyım duruş pozisyonum 6 yı 5 geçe ama boyun daha eğik durumda işkurda yarın heyete gircem as hastası burda olan varmı minimum %40 verirlermi işe girmem için lazım bilgisi olan varsa sevinirim

ayrıca skolyoz var ( ve ek olarak kalp çarpıntısı böbrek sancısı vb ) bunlar as den ayrı bir şeymi onun içinde ayrıca yüzde verirler mi ?

gatadan askerlik yapamaz raporunu aldım ama yüzdesini söylemediler askerlik yapılamaz için verilen minimum yüzde nedir acaba ordan ortalamasını tahmin etmek istiyorum

OturanBoğa

Ankilozan Spondilit için oranlar sakatlık oranı cetveli'nde "EKLEM HAREKET AÇIKLIĞI MODELİ" ile belirleniyor. Eklem kısıtlılığı ne kadar çoksa oran da o kadar yüksek oluyor...

Sizin rapor süreciniz nasıl geçti? Hangi oranda rapor verildi?

AS olup rapor alan arkadaşlar raporlarına dair bilgileri paylaşırsa başka arkadaşlar için de örnek olur..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

ismixch

ben bundan üç yıl kadar önce %60 oranında as den dolayı rapor aldım . Malülen emekli oldum.
    Kollarım kalkmıyor kulağıma kadar anca kakıyor , iki kalçada tutulum var ,boyun hiç dönmüyor,omurga komple tutulmuş, boyun öne eğik, kamburluk, göğüs kafedi tutulumu.
    AS den dolayı rapor alırken göğüsteki tutulm da değerlendirilir .

Böbreğinde de sorun olduğunu yaz mşsın o da as ye bağlıdır .Rapor alır iken bnların hepsini söyle . Muhtemelen kalpteki sorun da ondan olabilir.
    %40 ile 15 yl çalışmış isen vergi indirimi alarak emekli olabilir,
    %60 oranla da 1800 gün ile malülen emekli olabilirsiniz

yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin. Geçmiş olsun

aslan aslan

ben de de as hastalığı var bağkura muracatta bulundum sonucu nasıl olur .servikal rom kısıtlı rotarsiyon15derece çene sternum mesafesi artmış tragus duvar mesafesi 26cm göğüs ekspansiyonu 0,5cm torakal kifoz artmış futbol topu gibi karın abdominal solunum lomber schober 0,5 epz basdai 9,4 basfi9,3 ve orta derecede obstrüksiyon vardır grafikler ektedir diye rapora yazılıp sgk kurumuna gönderilmiş acaba buna göre benim rapor oranım kaç olur bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim

OturanBoğa

Bu konuda güncel bir deneyimi olan var mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

bedo381 Arkadaşlar fikir lazım

Arkadaşlar ben Ankilozan Spordilit hastasıyım ve uzun zamandır tedavi görüyorum. vergi indiriminden yararlanmak için sağlık kurumuna gittim ve bana ortopediden yüzde 16 raporu verdiler.
    beni muayene ederken göğüs bölümünden ise orta derecede akciğer reflüsü dediler. buna rağmen raporumda sadece ortopediden işlem görmüş solunumdan hiç birşey yazılmamış. ne yapmam gerekiyor yardım eder misiniz?
    bu arada rahatsızlığımdan dolayı askere dahi almadılar.

Bacıbey

bedo381;

Raporunuza itiraz edip yeniden değerlendirilmesini isteyebilirsiniz..

bedo381

Bacıbey, bir yerde eksik yapmak istemiyorum. itirazımı hangi kuruma yapmam gerekiyor. Yine vergi dairesine gidip mi yoksa il sağlık kuruluna mı gitmem lazım yardımcı olursanız sevinirim.

capsi

Bacıbey;

hastahaneye heyetemi itiraz edecek yoksa il sağlık kurulunamı

hastahanede heyete girince o karışıklıkta bazen yanlış seyler yazılabiliyor veya unutabiliniyor(.eksik oran,eksik hastalık vb. )bu durum anca heyetten rapor imzalı bir şekilde çıktıktan sonra anlaşılıyor.işte bu durumda nasıl bir düzeltme veya itiraz yapılmalı

bedo381

ya bu romatizma akciğerlere vurmuş ve tutulum olmuş. beni 15 gün göğüste oyaladılar. muayene ettiler buna rağmen raporda solunum bölümünde hiçbirşey yazılmamış. sadece as den rapor vermişler. bu nasıl bir iş anlamadım. madem sağlamım niye beni göğüste tedavi ettiniz ilk heyet beni tekrar göğüse gönderdi yeniden sonuç istediler. madem 16 verceksin tekrar tekrar niye tahlil yaptırdınız. doğdum doğalı hastanede geçti ömrüm.
    şimdi tekrar itiraz edeceğim. kayseri eğitim araştırma hastanesi bana verdi raporu itiraz edip üniversite veya askeri hastaneye yollasınlar.

sesene

AS gibi romatizmal hastaliklar icin " eklem hareket acikligi" modeli gibi sacma - sapan 1 uygulama kimin aklina gelmis de o cetvele girmis , bilen varsa anlatsin.

Ya bunlar hekim degil ya da art - niyetliler.

Konuyu toparliyayim..

AS , agrili ve omurgaya tahribat yapan , 1 cok komplikasyonu olan agir 1 hastalik.

Erken evre de tedavi baslarsa vucutta biraktigi hasar (sekal) azaltilir , omurgada egiklik gec zamana uzatilabilir.

Fakat ; Agrilar icin 1 cozum hala yok. Bazi ilaclar bazi AS hastalarinda gorece ise yarasa da , agrilari tam olarak geciren 1 ilac ben bilmiyorum. Varsa da bende ise yaramiyor. Eskisi kadar kotu durumda olmasam da kalca agrilarim hic ama hic gecmedi.

Eklemlerimdeki tahribat henuz az , fakat bu benim hastaligi iyi tanimam ve erken donem teshisimle alakali 1 durum.

Simdi ben AS icin (oyle 1 ihtiyacim yok ama anlasilsin diye soyluyorum). Benim alacagim maximum oran % 20 dir.

Neden ; Eklemlerde ileri derece tehribat olmadigi icin . Peki ; Agrilari ne yapacaz . ?.. Agri icin fix 1 oran verilmesi gerekir. Agrinin disinda eklemlerdeki tahribat icin ilave oran verilmeli.

Ozurluluk cetvelinde en alt satirda Romatizma icin ;

5. SİSTEMİK ROMATİZMAL HASTALIKLAR
    1-Sistemik Romatizmal hastalıklar için özür oranları hastalığın aktif olduğu dönemde belirlenmez.
    2-Hastalığın aktivitesinin tam olarak baskılanması beklenmiyorsa, özür oranı değerlendirmesi için en az bir yıl uygun ve yeterli tedavi alması şartı aranır.
    3-Sistemik Romatizmal Hastalıklarda organ ve fonksiyon sekellerine bağlı özür oranı ilgili sistemlerin ölçütleri kullanılarak yapılır.

var. fakat uygulayan hekim yok.

bedo381

sesene doğru söylüyorsun. bunlar hekim falan değil. abi ihtiyacım olmasa ne işim var benim indirimle falanla filanla. yahu doğduğum günden beri hastanede kayıtlar var. sahte başvuru yapmış olsam kesin hemen verirlerdi. doğru olduğun için eğiliyorsun işte. ne bileyim sağlam değilsin diye askere almazlar. hemen hemen her hastaneye başvurdum iyileşmek için. bakıyorlar yüzüne ömr boyu bunu çekeceksin diyor. ilaç yazıyo ilçlara rapor veriyo ama gelelim hakkımız olan bir şeyi elde etmek isteyince sen sağlamsın deyip çıkıyorlar. o bişe değil. tedavi edende kendileri raporumda eksik yazanda kendileri. adaleti nerde. yok adalet aramak suç bu ülkede.

bedo381

Arkadaşlar gittim il sağlık müdürlüğüne halk sağlığı bölümü var oraya itirazda bulundum ve beni üniversiteye sevk ettiler. orayada 170 tl kadar bir ücret ödemem gerektiğini söylediler. bilginiz olsun eğer sigortanız falan yoksa bu her tahlilde para ödemeniz anlamına da geliyormuş. inşallah bu sefer olumlu sonuç alırım ve bende burda yaşadığım olayları anlatarak size yol göstermiş olurum.

bedo381

evet gelelim bugün ki başıma gelenlere. üniversiteye gittim ve bana 150 tl dosya masrafı dediler. itiraz ettiğim rapor özel rapora girdiği için yapılacak tetkikler de de ücret veriyormuşum. anlıycanız bu raporu almak için süresinin bitmesini bekleyin ve yeniden müracaat edin. yoksa baya bi msraflı olacak gibi

Üye
    Gerçek Adı
    Başar
    Son Giriş
    19.07-2014
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İzmir- Karşıyaka

Başar Ankilozan spondalit

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    servercomplex;

Öcelikle geçmiş olsun ben de senin gibi burda başlık açmıştım yüzde 40 alırmıyım diye başka hastalıklarımda eklenince yüzde 84 aldım ankılozondan sadece yüzde 55 aldım ama esas oranım ankilozandan yüzde 77 ama baltazar formulüne girince birden fazla hastalık varsa değişiyor oran düşüyor örneğin fleksiyon-yüzde5 extansiyonyüzde6 lateralfleksiyonyüzde4 rotasyon yüzde6 lomber omurga flexiyon yüzde4 ankilozefleksiyonextansiyonyüzde20 rotasyonyüzde20 dahada var maddeler yani bunun gibi oranlar alıyon hastalıklarının tümünü söyle hepsine gir zaten 15sene olduysa büyük olasılıkla seninde rahat alman lazım içhastalıkları ortapedi üroloji beyinve sinir cerrahı fizik bütün doktorlara gir ankılozanspondalıt malesef öldürmeyen süründüren bir hastalık başka yerlerinede vurabiliyor bir devlet hastanesine başvur birde bu hastalıkla ilgili sağlık kurulu raporun varmı ilaç kullanıyonmu 1senelik ilaç kullanım raporunuda eczaneden alıyorsun ama ilk önce hastaneye başvur ben 4ay bekledim heyete girmek için 1 ay oldu alalı daha hoşçakal

bedo381;
    geçmiş olsun anlamadığım şey ankilozana fizik doktorları daha çok oran veriyor neden fiziğe girmedin.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye