Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    teoman4u932 Avatarı

Son Giriş
    25.02-2013
    Saat
    00:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle böyle bir siteyi hazırlayıp bizlerin kullanımına sunduğu için site sahibine ve yönetici arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
    29 yaşındayım ve silahlı kuvvetler personeli astsubayım.2001 mezunuyum ve 9 yıl 6 aydır çalışmaktayım.
    Geçen hafta GATA'ya gece görememe sorunuyla muayneye gittim ve 3 gün boyunca yapılan testler sonucu Retinitis pigmentoza(ERG'de-red .... patalojik-nokta koydugum yerlerı rapordan tam okuyamadım) rahatsızlıgım oldugu kesinleşti.
    Bu hastalık TSK sağlık yönetmeliğine göre sanırım adi malülüyet sebebi.
    Silahlı kuvvetler personeli olarak bizim üye olduğumuz çeşitli yardım kuruluşları var,tsk dayanışma vakfı gibi ve bu vakıf emeklilik durumunda 1-2-3-4 derece malül olanlara emeklılık yardımı yapıyor,5-6 derece emeklı olanlara ıse bu yardımı yapmıyor.
    Bu rahatsızlık sonucunda sızce kaçıncı derece malül raporu alabilirim ve emeklı olabılırsem ne kadar malül aylığı alabilirim?
    Cevaplayacak arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    11:20
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun komutan bende gece körüyüm gece körlüğünüzden rapor alabilmeniz için gündüz görmenizle gece görmenizin bi ortalamasi alınıyor gündüz görüşünüzde bir problem yok ise oran düşük olur
    benim raporum %57 bi arkadaşimin %76. ben raporumu yeni aldim ...

görme alani testine girdiniz mi onun sonucu nedir ERG test sonucunuz muhtemelen B dalgası (gece) negatif çıktı burada esas olan görme alan kaybınızdır ...

sormak istediniz birşey var ise seve seve yardimci olurum yıllardir bu hastalıkla ugraşiyorum

saygılar

Üye
    teoman4u932 Avatarı

Son Giriş
    25.02-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeş öncelıkle cevap verdıgın ıcın cok tesekkur ederım.

Gata da gırdıgım testlerın elımde orneklerı var ama ılk kez karsılastıgım ıcın boyle testlerle konuya hıc vakıf degılım.Gorme alanı testıne gırdım ama onun sonucu sanırım hastanede kaldı,benım elımde erg sonucları var. SCR'larda b dalgaamplitüdlesi subnormal gibi bişeyler yazıyor sanırım tam okunmuyor.
    Ne yapacagımı bılmıyorum,kafam allah bullah vallahı

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    17.01-2017
    Saat
    11:20
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

komutanim erg gece görmemeyi tespit eder görme alanida gözünüzün hangi noktaları gördügünüzü belirler eger o testte bütün ışıklari gördüyseniz sorununuz yok benim bidligim tek başina gece körlüğü engelli görünmüor yalniz askeriyeden ben askerlige elverişsiz rapu aldiğimda gece körlüğümden aldım askeriye için gece görmeme engeldir

Üye
    teoman4u932 Avatarı

Son Giriş
    25.02-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet kardeş silahlı kuvvetlerde çalışmaya engel benim bu rahatsızlıgım.zaten raporumda da D9f8 silahlı kuvvetlerde görev yapamaz şeklınde ve sanırım adi malül olarak emeklı olacagım.Rahatsızlıktan cok su prosedurler ınsanı mahvedıyor,Allah hepımızın yardımcısı olsun

Üye
    av.faksoy Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi aksoy
    Son Giriş
    23.04-2011
    Saat
    13:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba;
    öncelikle geçmiş olsun, öncelikle bu rahatsızlık TSK de görev yapmaya engel, emekli astsubayım ve avukatım bu sebeple biliyorum,aynı rahatsızlığı olan bir uzman çavuş müvekkilimin adi malüliyetini SGK kabul etmemişti, dava açtık ve adi malül kabul edilmesini sağladık,
    bu sebeple rahatsızlık ile ve malüliyet sürecine dair bilgi sahibiyim, sıkıntınız olursa arayabilirsiniz,yardımcı olmaktan mutluluk duyarım,

saygılarımla

Av.Fevzi AKSOY / Ankara 05325055413

Üye
    mehmet686 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    23.05-2014
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    bıtlıs
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bende gatadan yuzde 54 rapor aldım hastanede normal sıvıl rapora cevırırken bı sorunla karsılasırmıyım tsk

Üye
    koc03 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    21.12-2015
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm Norman Bey Bende Retinamis Piğmen Toza hastasıyım. Ben Afyondan geçerli rapor alamadım siz hanği hastaneden aldınız Paylaşırsanız sevinirim.

Üye
    koc03 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    21.12-2015
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Norman bey Rapor almakta sıkıntı çekiyorum düşük veriyor afyon tavsiye edebileceğin hasnane ismi varmı çok birde oralardan deneyecem
    teşekkürler.

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

@koc03

Sadece gece körlüğüne %40 üzeri rapor verilmiyor.Gece körlüğünden dolayı ne kadar görme alanı kaybınız oldu?Sarı nokta gibi diğer hastalıklara da sebebiyet verdimi?

Görme keskinliğinizde azalma vb etkilerininde olması lazım ancak o zaman alırsınız %40 üzeri.

Üye
    orchun35 Avatarı

Son Giriş
    26.10-2016
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2012 yılında 26 yaşında tecil bozarak askere gittim.Çevremdekileri uyarılarını dinlemeyerek gece körlüğüm için herhangi bir rapor almadan muayene oldum ve askere alındım.Kabus gibi 26 günün sonunda GATA dan askerliğe elverişli değildir raporu alarak askerlik hayatım bitmiş oldu.Yaşımında ilerlemesiyle gözlerim durumu dahada ilerledi.Gündüz gözlüksüz hiç bir iş yapamıyorum.Gece zaten ışıksız ortamda burnumu kaşıyamıyorum.Evde 7/24 ışıklar açık geziyoruz.Sivil hayatta rapor alabilir miyim?bana ne gibi faydaları dokunur?örneğin emeklilik gibi.yardımlarınız için teşekkür ederim

Üye
    Aslan61 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Aslan
    Son Giriş
    15.05-2016
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar ..
    Arkadaşlar anlamadığım husus şu : bende doğuştan gece körlüğü var yani akşam ezanı Allahu ekper; ışık olmayınca yanımdaki ne binayı görüyorum ne kendimi bildiğin kör .. bu yüzden yüksekden düşme yaşadım ve omirilikde l1 vertebra kırığı oluştu platin falan takıltı .. askerden muaf oldum aradan 10yıl gecti .şimdi rapor almak icin hastaneye baş vurdum .. omirilikden %10 gece görlüğünden %4 verdiler .. yani %14 toplamda rapor ..şimdi benim anlamadığım gözlerimdeki proplem pisikolojik mi ?
    görme alanı falan tüm testleri yaptılar .. erg haric.. gözlerimde hic proplem yok dediler ..

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Gözün dibine ışık tutunca gece körlüğü ortaya çıkıyor zaten siz söylemesenizde doktor bakınca anlaşılıyor.Görmede başka problemlerinizin olması gerekiyor,sadece gece körlüğü hastalığına %40 oran verilmiyor artık.Görme alanı testinizde ne kadarlık bir alan daralması çıktı mesela?Ben kendi elimi bile göremiyorum biriyle konuşurken veya buraya yazarken klavyeyi görmeden yazıyorum.Yolda yürürken yanımdan geçenleri göremiyorum,araba kullanırken ters şeritten gelen arabayı göremiyorum.

Üye
    Aslan61 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Aslan
    Son Giriş
    15.05-2016
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gece körlüğünden hariç gözlerimde hiç bir sıkıntı yok ..lakin hava kararınca nasıl anlatayım yani ışık olmuyunca kör ne ise o yaniö.. bunun raporu 4 mü ..

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    %4 oran bencede az verilmiş rapora itiraz edip oranı yükseltebilirsiniz ancak %40 ı bulmaz sadece gece görmede problem yaşıyorsanız.Eskiden olsa sadece bu hastalıktan dolayı alırdınız ancak oranları düşürdüler artık.Doktorlar rp hastalığı retinada tahribat yapmışmı ona bakıyor.Alan kaybı,sarı nokta,katarkt,astigmat gibi hastalıklara neden olmuşmu ona bakıyorlar.Bence bu duruma sevinmelisiniz gündüz görmenizde hiçbir sıkıntı yok tamamen kör olma riskiniz yok

Sayfa 1 / 2 12 SonSon