Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    OnurcanG Avatarı

Gerçek Adı
    Onurcan
    Son Giriş
    04.07-2014
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OnurcanG Sağ el sol elden daha yüksek rapor alıyormuş..?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba yeni listeye baktım ama anlıyamadım ve bir kaç tane sorum olacak sağ kolumda haraket kısıtlılığı var sinir kopması yüzünden ve kısa ve ufak gösteriyor tahminen kaç oranında rapor alırım

birde sağ Kol sol koldan daha yüksek rapor alıyor diyorlar doğrumu bu bilgi acaba

MESTAN

Ortopedik raporlarda(vergi indirim belgesi için) sağ sol ayrımı olmadığını kendi rapor tecrübemde gördüm bilakis doktora bu konuyu özellikle sordum ve böyle bir fark olmadığını belirti fakat bencede bir fark olmalı sağ elini kullanan kişi kullandığı elde problem yaşıyosa daha fazla dezavantajlı konuma düşüyo bide enönemlisi
    sol eli kullanma mecburiyetinde kalmanında toplum nezdinde kişiye dezavantaj getirdiğini sanırım hepimiz görüyoruz.

ergün

iş kazası ve meslek hastalığı kapsamında kişinin özellilkle kullandığı kolu(ki bu genellikle sağ koldur),meslekten kazanma gücü kaybı tespitinde etkendir.

aydınlı

benimde aynı kardeş sağ kol kopup tekrar dikildi ama işgörmesi çok kısıtlı.oran kaç olabilir acaba.senn kaçtı kardeş.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

İş kazası söz konusuysa kişinin kullandığı uzuvda sakatlık oluşması daha yüksek oran sağlar.

Ama sıradan sakatlık oranı tespitinde sağ-sol ayrımı bulunmuyor.

Hangi oranda rapor alabileceğinizi bilemiyorum.

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    26.03-2014
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    dünya

neoplis

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben iş kazası geçirdim. sag el parmaklarımdan 2 si koptu. bana %27 oranın da rapor verdiler.